Skocz do zawartości

Dylemat na co postawić..... nowy sprzęt kontra używany


szyman

Recommended Posts

Witam.
Nie będę nawijał, przejdę do sedna sprawy. Zainteresowany jestem kupnem sprzętu Cambridge 640 A V2; 640 C V2 + Paradigm Monitor 7v5 w pierwszym etapie a następnie w drugim dokupić chcę Onkyo 605; SP 504 + Paradigm CC 190 V5; ADP 190 V5 + Jamo Sub 250. Mam dylemat czy owy sprzęt jest warty wydania kasy, a może uda sie złożyć sprzęt o lepszych parametrach z używek. Głownie chodzi o stereo na to mam przeznaczone pieniądze. Za nadsyłanie propozycji wielkie dzięki. Pokój ma 21m2 Karol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia icon_mrgreen.gif Są dwie szkoły:
- pierwsza - dla cierpliwych i oszczędnych - pobawić się i składać z używek.Z zasady się udaje i ma się satysfakcję, że to tak pięknie gra.
- druga - dla niecierpliwych i mających kasę oraz chcących mieć komfort gwarancji - kupić nowe.
Jest tylko jedno ale. Otóż nowe wcale nie znaczy w dzisiejszych chińsko - azjatyckich icon_biggrin.gif czasach, że lepsze. Sprzętu używanego jest na rynku tyle, że można coś wybrać i to za mniejsze pieniądze i lepszej klasy niż nowy. I to w każdym zakresie cenowym. Co do CA 640 i pozostałych klocków nie wypowiadam się bo ich nie słyszałem. Ale Koledzy z niniejszego Forum zaraz się odezwą z poradami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie dylemat średnie nowe czy znacznie lepsze używane?Dla mnie odpowiedź jest jedna używane.Z nowych urządzeń w domu mam tylko magnetofon.Mimo gwarancji do dziś go nie naprawiłem.A ile utopiłem kasy lepiej nie mówić.Dobrze jest znaleźć sprzęt na tyle blisko aby osobiście go odebrać i sprawdzić.Kolega Perkoz ma rację .Niestety nowe nawet w tej samej klasie nie znaczy że lepsze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze. Na co zwracać uwagę? Firma, model, parametry ? Twoja propozycja ciekawego zestawu?? wzmacniacz +cd 3000 PLN Przeglądam Allegro i jest tam tyle sprzętu, nie wiem ............ jaki jest wart uwagi, wiem , ze mam chęci nabyć sprzęt dzięki któremu usłyszę wszystkie dźwięki z Płyt PINK FLOYD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szyman!
Przede wszystkim - witam!
I na początek...
Wyznaję tę samą szkołę, co Audionet - używane ale wyższej klasy!
Ale bacz - nie kupowane przez Allegro, bo tam niestety mnóstwo chłamu i możliwość nacięcia się jest wielce prawdopodobna, a raczej poprzez giełdy i ogłoszenia na portalach poświęconych audio!
Minimalizujesz ryzyko tzw. "wtopy", gdyż najczęściej kupujesz sprzęt od osób posiadających to samo hobby, co Ty, którzy nadto na czyszczenia i dbanie o swoje klocki poświęcają tyle samo czasu (lub więcej) niż na dbanie o swoje kobiety icon_wink.gif
Co więcej - zazwyczaj masz możliwość umówienia się z nimi, spotkania i obejrzenia i posłuchania sprzętu, na który masz ochotę i zazwyczaj takie spotkanie przeradzają się w dobre znajomości lub audiofilskie przyjaźnie!
A muzyka Pink Floyd jest oczywiście przecudna!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego Szyman!
Przede wszystkim - witam!
I na początek...
Wyznaję tę samą szkołę, co Audionet - używane ale wyższej klasy!
Ale bacz - nie kupowane przez Allegro, bo tam niestety mnóstwo chłamu i możliwość nacięcia się jest wielce prawdopodobna, a raczej poprzez giełdy i ogłoszenia na portalach poświęconych audio!
Minimalizujesz ryzyko tzw. "wtopy", gdyż najczęściej kupujesz sprzęt od osób posiadających to samo hobby, co Ty, którzy nadto na czyszczenia i dbanie o swoje klocki poświęcają tyle samo czasu (lub więcej) niż na dbanie o swoje kobiety icon_wink.gif
Co więcej - zazwyczaj masz możliwość umówienia się z nimi, spotkania i obejrzenia i posłuchania sprzętu, na który masz ochotę i zazwyczaj takie spotkanie przeradzają się w dobre znajomości lub audiofilskie przyjaźnie!
A muzyka Pink Floyd jest oczywiście przecudna!
Pozdrawiam



Witam Ciebie serdecznie. Czytając posty już wiem, że zdecydowałem sie na sprzęt używany,tylko nie wiem jak sie do tego zabrać. Jestem laikiem. Proszę o jakieś wskazówki. Adresy, strony www itp... Według Ciebie za 3000 PLN jaki wzmacniacz + CD powinienem nabyć abym mógł z uśmiechem posłuchać moich kolekcji płyt ps. duzo mam analogów winylowych. Muzyka przede wszystkim icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo!
Postaram się wysilić i być do granic kompetentnym... icon_lol.gif
Byłbym oczywiście przeokrutnie niegościnnym, gdybym nie polecił na początek wertowania ogłoszeń na stronie forum Audio - www.forum.audio.com.pl icon_wink.gif !
Poza tym patrz na ogłoszenia pod linkiem www.hifi.pl, www.audiostereo.pl oraz www.hi-fi.com.pl
Z tego, co piszesz mamy problem dość jasno zdefiniowany - 21 m2, 3 kzł. do wydania na wzmacniacz i odtwarzacz i (czy dobrze zrozumiałem???) posiadane już przez Ciebie kolumny Paradigm Monitor 7v5 !
Do tego mamy miłośnika dobrego rocka, który chce z płyt "Kamandy Pinka Fłojda" wyciągnąć wszystko co się da...
To może na początek kolejne pytanie... czy posiadasz już jakikolwiek sprzęt, który zasila Twoje kolumny?
Dlaczego pytam???
Otóż, gdybys miał już jakikolwiek odtwarzacz CD, i gdyby ten odtwarzacz posiadał wyjście cyfrowe w formacie koaksjalnym, to, chąc być pomocnym dla Ciebie, a nadto chcąc zachowac uczciwość wobec siebie, zaproponowałbym Ci zakup za cirka 800 złotych zakup przetwornika analogowo-cyfrowego - tzw. DACa na kości TDA 1543 bez oversamplingu - tzw. NOS- DACa!
Jako rekomendację mogę napisać, że mój serdeczny audio-przyjaciel bez żalu rozstał się ze swoim odtwarzaczem CECa (ok. 8 kzł.) na rzecz rzeczonego DACa i, co więcej, tej decyzji nie żałuje!
Gdybyś miał wątpliwości pisz na PW do użytkowników forum o nikach "Belfer54" oraz "RoRo", którzy mieli okazję zetknąc się z tym "wynalazkiem" (Ewentualnie prześledź wątek w zakładce "Technika lampowa i analogowa" pod tytułem "Co z Jolidą 102b".
Gdyby tak opcja Cię nie przekonałą pozostaje Ci szukanie na rynku second hand modyfikowanych odtwarzaczy Sony lub Denon, albo też innych, w których zamontowano DACi Stelmacha lub Piotrka608... Tak, czy siak - przeszukaj Forum pod tym kątem - było parę fajnych wpisów i tematów z tym związanych!
OK! Znaczy się, że mamy ok. 2 kzł. na wzmacniacz...
Daje to pole do pewnego popisu...
Z kolumnami Paradigm powinien doskonale zagrać m.in. Rotel! Wysokie modele typu RA 980 BX (1-1,2 kzł.) lub wyższe! Ale mając dwa tysiące można powoli rozglądać się za nieco lepszymi wzmacniaczami - Densen Beat (no nie wiem, czy z kolumnami Paradigm nie będzie nieco za mocno na basie + zbyt mięsiście), wzmacniacze firmy Copland - przede wszystkim CSA 28, Exposure, Audiolab, Electrocopmaniet (ECI 2) itp...
Sam nie miałem doświadczeń z kolumnami Paradigm, więc "lekko" zgaduję!
Wpisz w wyszukiwarkę na stronie audiostereo.pl w opisach użytkowników słowo Paradigm - zobaczysz sam z czym ludzie je łączą...
To był początek moich starań o Twoje zadowolenie...
Zabaczymy co się "wykluje" w dalszym ciągu...
Koledzy na pewno nie zostawią Cię bez pomocy! Ja zresztą też icon_smile.gif
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert ma rację i ja osobiście też gorąco cię przestrzegam przed kupowaniem jakiejkolwiek elektroniki na Allegro. Większość tam sprzedających to pośrednicy i handlarze ściągający złomowisko z Zachodu którzy opanowali do perfekcji retuszowanie zdjęć zamieszczonych w aukcjach. Owszem, są wyjątki jak w każdej regule ale skąd można wiedzieć czy pan X czy Y jest tym wyjątkiem. Osobiście kilka m-cy temu sam zaliczyłem na Allegro wtopę kasy w wysokości prawie 200 zł. na odtwarzacz CD. Na zdjęciu wyglądał rewelacja a w paczce przyszedł obdrapaniec z przeskakującym laserem. No ale powiedziawszy prawdę za drugim razem trafiłem na ten wyjątek i od Allegrowicza o nicku "artful6" kupiłem rewelacyjny odtwarzacz Sony CDP-990 którym do dzisiaj nie mogę się nacieszyć i koledzy mi go zazdroszczą. Nie dość, że wygląda jakby wyjęty z pudełka ( tak było w opisie i na zdjęciach i miałem ponad tydzień gwarancji rozruchowej) to jeszcze pomimo roku produkcji 1990 jego stan techniczny jest perfekcyjny i doskonały.
Szukaj sprzętu w ogłoszeniach w swoim miejscu zamieszkania. Można popolować i na Allegro ale trzeba wtedy zacieśnić pole poszukiwań do swojego województwa, okolic i miasta. Wtedy jest ten komfort dogadania się ze sprzedającym i pooglądania i posłuchania przed ewentualnym zakupem. Tak jak Koledzy piszą pilnuj też na niniejszym Forum w dziale ogłoszeń oraz na www.audiostereo.pl. Tutaj piszą miłośnicy i fanatycy a nie dewastatorzy, brudasy i bałaganiarze. Sam , jak ponad rok temu sprzedawałem swoje poprzednie klocki i kolumny, to kupujący nie mogli sie nadziwić, że po kilkunastu latach sprzęt może wyglądać jak nowy. Ale może, jeśli ma się do niego serce i łatwo jego kupno ze względu na szacunek do zarobionych przez siebie pieniędzy nie przychodzi. A jak przestrzega się jeszcze systematycznych kanonów czystości tak jak ja to robię, czyli minimum 1 x na 0,5 roku totalne mycie zewnętrzne oraz odkurzanie i czyszczenie wewnątrz sprzętu ( do czego mam swoiste akcesoria, czyli pędzelek z sierści borsuczej i sprężone powietrze) to to potem można zaobserwować takie a nie inne zdziwienie ludzi.
I na koniec - poszperaj w necie na róznego rodzaju forach i testach fachowych a potem uściślij na tym Forum swoje preferencje estetyczno - brzmieniowe to na 100 % wspólnie pomożemy znaleźć coś z klasą. A komfort gwarancji olewaj totalnie. Dobrej klasy sprzęt gra 20 lat i na 99,9999 % nie zawodzi. A chińszczyzny z logami markowych firm na prawdę trzeba się obawiać pomimo gwarancji czego dowodem są różne wpisy zrozpaczonych internautów zarówno na tym Forum jak i na audistereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bert.
Wielkie dzięki za zainteresowanie się moim tematem icon_smile.gif .
Czytając twój post natknąłem sie na wiele pytań... Zabieram sie do pisania i sprostowania swoich wypowiedzi.
Jestem od dłuższego czasu zainteresowany kupnem sprzętu STEREO, a za jakiś czas dokupić Amplituner z DVD i zbudować zintegrowaną całość.W poście pierwszym wymieniłem sprzęt nad którym się zastanawiałem, ale coś mi nie pasowało..... i zwróciłem się do was z pytaniem, na które otrzymałem odpowiedz.
Używany o dużo lepszych parametrach icon_smile.gif
Preferencje muzyczne są już znane, metraż pokoju również.
Sprzęt: Posiadałem wieże Unitra WS442, AS946, MDS446, GS 434, DVD Philips, Altus 100 Pozostały mi ostatnie trzy pozycję.
Nie posiadam Paradigm Monitor 7V5 , również nie posiadam CD.
Mam przeznaczone na ten cel 4500PLN
- 3000PLN Wzmacniacz + CD
W wzmacniaczu istotne jest podłączenie gramofonu oraz amplitunera
- 1500PLN Kolumny ( wybrałem P.7V5 sugerując sie tym iż w późniejszym czasie rozbudowując sprzęt Stereo o KD mogłem dokupić brakujące głośniki).
Przeglądam ogłoszenia i............. co ja mogę powiedzieć dezorientacja same nazwy i ceny hm
Zerknąłem na Modele Densen Beat i Copland wizualnie subcio icon_wink.gif tylko gdzie takie cacka można dorwać. Mieszkam w Elku. Małe miasto, małe możliwości.
Słyszeliście, aby ktoś z forum chciałby zmienić swój sprzęt na inny??? Tak byłoby prościej nabyć coś imponującego.

Wielkie dzięki koledzy za pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szyman!
Gdzie???
Powtórzę jeszcze raz -
Ogłoszenia ze strony Forum Audio
Giełda hi-fi.pl
audiostereo.pl - ogłoszenia
Ogłoszenia z forum Hi-Fi i Muzyka - dostępne po darmowym zalogowaniu!!!
Ogłoszenia za strony Hi-Fi i Muzyka - dostępne bez logowania - ale to nie te same ogłoszenia
Dodatkowo obcokrajowe
Audiogon
Audio Markt
Sposób postępowania - śledzisz, dzwonisz, umawiasz się na odsłuchy, kupujesz/nie kupujesz i tak w kółko... icon_mrgreen.gif A przede wszystkim - czytasz, czytasz, czystasz i słuchasz, słuchasz, słuchasz!!! icon_mrgreen.gif
Celowo ominąłem wszelkiego typu dywagacje dotyczące tego, co pisałeś w swym kolejnym poście - a mianowicie - rozbudowy stereo do kina domowego. Zrobiłem to dlatego, że jestem całkowicie przekonany, iż po zakupie pierwszego naprawdę porządnego sprzętu audio już nigdy nie przyjdzie Ci do głowy, by...hmm... rozbudować go do kina domowego icon_wink.gif
No, chyba że wygrasz w Totka, czego Ci życzę i zbudujesz dom z salą kinową!!! icon_biggrin.gif
A wybór Paradigmów jako pierwszych kolumn do odtwarzania rocka wydaje się w sumie całkiem sensowny. Tylko nie wiem, czy w 21m2 nie zabiją Cię basem, ale to już pytanie do osób bardziej obytych z firmą Paradigm!
Pozdrawiam
Bartek
PS. ja pieniądze raczej tracę (wydaję) na hobby związane z audio, a nie na nim zarabiam, ale gdyby coś mi się o uszy obiło, lub gdyby coś wpadło w oko - nie omieszkam Cię powiadomić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na gorąco - Copland CSA 8, tu drugi tego samego typu - CSA 8, Sphinx Myth 5, Electrocompaniet 2, Exposure 2010, Densen Beat 100, Pentagon 70, Creek Evo
Wystarczy???
Wszystkie przykładowo wymienione wzmacniacze są warte grzechu. Jedne są nieco lepsze, drugie nieco mniej, jedne - droższe, inne - nieco tańsze, ale każdy z nich zapewni Ci dźwięk o kilka klas lepszy niż ten, który uzyskałbyś kupując komplet Cambridge Audio!
Co więcej - jak zarazisz się chorobą - audiofilią na dobre to większośc z tych wzmacniaczy spokojnie i z dużym wdziękiem napędzi Ci kolumny, które będą kilkukrotnie droższe od kolumn Paradigm!
Aha - jak Paradigm, to poszukaj na rynku second - hand kolumn Paradigm Studio 20! To są kolumny podstawkowe, ale powinny w każdym repertuarze "zmiażdżyć" Paradigm 7v5! A czego jak czego - na niedostatek wrażeń basowych w pokoju 21 m2 nie będziesz mógł narzekać! Dodatkowo dostaniesz znacznie większe wyrafinowanie, doskonalszą górę i lepszą średnicę pasma, a o niebo lepszej stereofonii już wcale nie wspominając...
Hej!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Po przewertowani paru stron w necie, nie przespanej nocy icon_mrgreen.gif (żart) zadecydowałem, że Densen Beat B-100 zagości w moim domu. Bert podesłał mi pare ogłoszeń(wielkie dzięki!!! icon_biggrin.gif ) i w jednym z nich był owy zacny sprzęt. Dzwonie ...... odbiera osoba i oznajmia "sprzedane". Małe rozczarowanie.... icon_surprised.gif Decyzji nie zmienię. Będę szukał dalej. Jest wzmak na Allegro http://www.allegro.pl/item384814986_audiof...beat_b_100.html. Po tym co mi pisaliście odpuszczę. W niedługim czasie wybieram sie do Anglii. Nurtuje mnie pytanie: Czy będzie jakiś problem ze sprzętem????? Chodzi mi o napięcie i jakość dźwięku.
Dokupić chciałbym CD Densen B 400 również jest na Allegro http://www.allegro.pl/item381825885_densen..._cd_stereo.html Co sądzicie o tym CD???
Wielkie dzięki panowie za pomoc.
Dam znać jak będę szczęśliwym posiadaczem takiego Stereo.
PS. Kable??// Zostawmy temat jak kupię sprzet.
Pozdrawiam. Karol.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś kolego Szymanek wpadł, jak śliwka w kompot!!!
Denseny - zacne rzeczy!
A z tym Allegro to też nie przesadzaj! Jest sporo "naciągaczy", ale bez przesady!
Zresztą oba ogłoszenia dotyczące Densenów wyglądają poważnie i najprawdopodobnie pochodzą od solidnych osób (choć jeżeli chodzi o wzmacniacz - facet zdaje się, że handluje zarobkowo).
A może, mimo wszystko, warto zadzwonić do sprzedającego i w rozmowie ustalić, czy jest możliwość odsłuchów i osobistego sprawdzenia wzmacniacza! Jeżeli otrzymasz odpowiedzi twierdzące na oba pytania to wtedy możesz przypuszczać, że oferta jest od nieprzypadkowej osoby. Popytaj z czym to grało, o wrażenia dotyczące dźwięku itp. Jestem w 100% przekonany, że w rozmowie wyczujesz klienta. Zresztą jeżeli ktoś wystawia sprzęt w opcji z ceną minimalną i ceną kup teraz to zazwyczaj dość dobrze to rokuje... W najgorszym przypadku czeka Cię wyprawa na darmo icon_mrgreen.gif
I zwróć proszę uwagę, że ten sam sprzedawca od wzmacniacza ma również kilka innych rzeczy do sprzedaży, w tym również kolumny, które chiałeś zakupić (a także Coplanda CSA 8, małego Primare - wzmacniacz A10 i kiedyś kultowego Audiolaba 8000 A! Dzwoń koniecznie do niego, umów się z klientem, jedź i przesłuchaj kolumn i dopiero na miejscu - po odsłuchach zdecyduj, z czym zabrzmiały dla Ciebie najlepiej! A pewnie w transakcji wiązanej jesteś w stanie wytargować również jakiś rabacik... icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
B.
PS. Ciekaw jestem jaką cenę osiągnie odtwarzacz - zazwyczaj takie CD-ki przekraczają 4 kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bert.
Pan marioK16 (185) wzmacniacz kupił na aukcji allegro http://www.allegro.pl/item342421023_342421023.html. za niższa cenę niż chce uzyskać. Byłbym czwartym właścicielem. Dobrze to nie wróży. Jak kupować to z pierwszej ręki icon_smile.gif Cd fajne, cena również fajna 4k hm icon_confused.gif Są starsze modele wypuszczone przez Densena???? Szukam czegoś tańszego.. Wezmę udział w aukcji 1,5k mógłbym wydać, warto zaryzykować.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak - życzę powodzenia!
Może akurat tym razem uda się wylicytować odwarzacz za mniej???
Co do wzmacniacza co prawda już zdecydowałeś, ale mimo wszystko zwrócę Ci uwagę na dwie rzeczy - może nie tak urodziwe jak Densen, ale także ciekawe - system Quad 77 oraz opinie o tym sprzęcie Quad - opinie oraz włoski wzmacniacz od forumowego kolegi Audio Analoque Puccini. Ten ostatni może nie powala mocą niemniej do Paradigmów, które nie są zbyt wymagające i do 21 m2 pewnikiem wystarczy!
Zaletą obu opcji jest to, że są znacznie tańsze niż Twój zakładany budżet.
Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś chciał (i mógł) przekroczyć zakładany budżet, a w przyszłości zakupić (znależć) odpowiednie kolumny to tu masz przedsionek hi-endu - wzmacniacz Classe icon_wink.gif

I przy okazji odpowiadam na pytanie z Twego wcześniejszego postu - w Wielkiej Brytanii, na Twoje szczęście, parametry prądu są takie same jak w Twej ojczyźnie!
No, chyba że (jak to u Angoli) prąd będzie płynął bardziej po lewej stronie icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wielkie dzięki za zaangażowanie w poszukiwaniu sprzętu. icon_wink.gif
Zaproponowany system QUAD 77 nie przypadł mi do gustu. Estetyka jest ważna. Sprzęt w ogóle nie wyglądał....AUDIO ANALOGUE PUCCINI również nie jest to czego szukam. Przedsionek hi-endu to jest dobra myśl i dobry kierunek. Tylko czy na to mnie stać???? Przeanalizowałem i doszedłem do wniosku, że posiadam Altusy 100 wiec z kolumnami można na jakiś czas odpuścić, a w zamian za całą kwotę 5000Pln kupić cd z wzmacniaczem. Jeśli będzie trzeba to zerknę do skarbonki, 1000 Pln bym znalazł. Czy to dobry pomysł??? Czy te kolumny będą grały???
Wzmacniacz Classe. Firma i ceny sprzętu robią wrażenie. CLASSE AUDIO CAP 101 czytałem wypowiedzi ludzi,.... nie są zachwyceni. Przekonywali do modelu Classe CAP 151, jaka jest cena ???? Lepiej abym nie wiedział icon_mrgreen.gif
Ps. Wolałbym aby sprzęt był koloru czarnego.
Co sądzicie??? http://www.allegro.pl/item381622486_odtwar...dio_cdp_1_.html
Co to jest XRL czego nie posiada DENSEN???

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do estetyki zestawu Quad oraz wzmacniacza Audio Analogue - rozumiem! Wygląd, co by nie mówić, to naprawdę ważna rzecz!
A teraz odpowiadam na Twoje pytanie - połącznie XLR to rodzaj połączenia sprzętu audio, w którym sygnał biegnący pomiędzy urządzeniami jest zbalansowany! Nie wdając się w szerszy wykład i dalsze dywagacje odsyłam do linków - gniazda i wtyki, XLR ca. RCA oraz Interkonekty XLR
Mówi się, że w przypadku sygnału zbalansowanego dźwięk jest zazwyczaj nieco lepszy niż w przypadku połączenia RCA - tzw. chinchami! Ma to sens, gdy po pierwsze - sprzęt jest rzeczywiście konstrukcyjnie zbalansowany, a - po drugie - gdy oba łączone urządzenia mają możliwośc połączenia zbalansowanego!
Z tego co widać na zdjęciach oba urządzenia Classe mają wejścia i wyjścia zbalansowane - XLR, więc nie ma problemu, by z tego skorzystać (oczywiście po zakupie łączówki XLR)!
Jakbyś się zdecydował - to będziesz mieć naprawdę kawał fajnego hi-endu (cokolwiek to znaczy) icon_wink.gif
Pomysł podłączenia wzmacniacza Classe do Altusów jest naprawdę przedni icon_lol.gif
Używając analogii motoryzacyjnej to tak, jakby silnik od BMW M3 "wepchnąć" do Fiata 126p icon_lol.gif
Nawet, jak przez jakiś czas będziesz tak miał - do czasu zakupu przyzwoitych kolumn, to raczej się nie chwal tym przed znajomymi, w szczególności audiofilami icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wielkie dzięki za lekturę. Dzisiaj kolega wysłał wzmacniacz Classe UPS-em. W poniedziałek powinien dojść. Na co mam zwracać uwagę jeśli chodzi o stan techniczny??? Przejdę sie z nim do znajomego który pracuje w ECK ( ełckie centrum kultury). Podłączymy do kolumn estradowych. Czy to dobry pomysł???
Jak posłucham brzmienia dam znać o moich pierwszych odczuciach. Nie mogę sie doczekać icon_razz.gif

Ps BERT Jakie kolumny zaproponowałbyś do nowego Stereo??? Myślę o używkach Co do ceny.... ciężko mi jest coś powiedzieć. Zmienia się z upodobaniem. Na wzmak i cd miałem wydać 3000Pln a wydam 6500Pln icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goszczenia wzmacniacza Classe poniekąd zazdroszczę!
A co do podłączenia kolumn estradowych... A może nie będę się wypowiadać... icon_eek.gif icon_redface.gif icon_question.gif icon_lol.gif icon_evil.gif icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif
Jeżeli mógłbym Ci cokolwiek radzić!
Znajdź kogokolwiek w promieniu x kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania, kto będzie mieć jakikolwiek w miare przyzwoity system audio, umów się z nim i dopiero tam - posłuchaj - przetestuj zawartość przesyłki! Lub inna możliwość - pojedź ze wzmacniaczem do jakiegokolwiek najbliższego sklepu ze sprzętem audio (przecież gdzieś w rozsądnej odległości od Ciebie musi taki być - "przecież tam musi być jakaś cywilizacja" icon_wink.gif ) i umów się na odsłuch wystawionych tam kolumn... Posłuchasz możliwości "piecyka" i posłuchasz, jakie kolumny zagrały z nim najlepiej!!!
Bo widzisz - poruszając się ciągle w sferze motoryzacyjnych analogii - "testowanie" wzmacniacza Classe na Altusach lub kolumnach estradowych to tak, jakby testować Lamborghini Gallardo na wiejskiej, wyboistej polnej dróżce!
Niczego nie przetestujesz, niczego się nie dowiesz, a stwierdzisz jedynie, że ten samochód jest do bani...
A co do kolumn - nie znając Twojego zakładanego budżetu trudno cokolwiek radzić, poza tym, co pisałem dwa akapity wcześniej!
Z tego, co zaobserwowałem ludzie łączą elektronikę Classe z różnymi kolumnami - od Castle Harlech, przez wysokie modele B&W i Triangle aż do kolumn JmLab.
Te ostatnie wyglądają tak i są podobnież doskonałe!
A do 21 m2 możesz również też wstawić jakiś fajne - wysokiej klasy monitory chociażby coś ze stajni Sonus Faber, choćby takie jak te
Penikiem i niezgorsze byłyby wolnostojące kolumny z niemieckiej wytwórni Audio Physic, jak np. Tempo. Poszukać możesz również używanych kolumn z firmy Thiel, które mogę polecić z czystym sumieniem jako kolumny wysublimowane i wyrafinowane, a których ceny nie są zbyt wygórowane.
Jak coś będziesz wiedzieć, to pisz!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szyman!
I jak wrażenia z odsłuchów?! Wszyscy forumowicze się niecierpliwią... icon_wink.gif
Czekamy na Twoją impresję związaną z odsłuchiwaniem pierwszego sprzętu z baaaardzo wysokiej półki!
Pozdrawiam

Witam Bert.
Sorki, że byłem na forum nieobecny. Nadrabiam zaległości.
Szczerze powiem, że ..... nie miałem możliwości podłączenia wzmacniacza pod kolumny wyższej półki. Podłączyłem do Altusów.... porażka. Tak jak pisałeś. Nic z nich pozytywnego nie wyciągnąłem. Sopran trzeszczał delikatnie w jednej kolumnie. Mogę powiedzieć, że bas jest delikatny nie ma ubu dubu icon_razz.gif. Po wyłączeniu wzmacniacza jest słyszalny odgłos w kolumnach
.yłem w jednych ze sklepów tak jak mi poradziłeś. Właścicielka z Inter Hurtu zszokowała sie moim pytaniem. Brzmiało następująco: Czy jest możliwość przetestowania na kolumnach z pani sklepu wzmacniacza Classe którym jestem zainteresowany? Mam tydzień czasu.....itd rozmowa trwała ok 5 min. Wywnioskowała, że nie ma czasu w tej chwili(mimo,że sam byłem w sklepie), możemy się umówić po zamknięciu sklepu. Dodała, że usługa nie jest darmowa. Rozczarowany wypowiedzią kobiety odpuściłem.
W ECK nie byłem.
Walory estetyczna. Piękność. I Klasa. Wyglądu masywnego wzmacniacza robi wrażenie, pilot metalowy.
Wyszukałem ogłoszenie o sprzedaży identycznego wzmacniacza. Zadzwoniłem i osoba sprzedająca chciała 4500PLN. Mimo, że nie uzyskałem dźwięku jaki wyobrażałem postanowiłem Kupić wzmacniacz. Za tydzień podpisze pisemna umowę kupna sprzedaży. Jak kolega wróci z urlopu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wzmacniaczem i chciałbyś go przesłuchać, ja nie widzę problemu. Prześlesz mi na konto kaucje + koszt wysyłki w dwie strony i sam ocenisz co on potrafi.Ps to jest mój numer gg 19 997 42 jak będziesz zainteresowany daj znać.
Wielkie dzięki za pomoc.

W niedługim czasie będę polował na Używane kolumny. Altusy idą pod młotek:PP
W wzmacniaczu nie ma wejścia PHONO pod gramofon. Jakie rozwiązanie proponujesz abym mógł podłączyć starego BERNARDA
Pozdrawiam. Miłego weekendu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...