Skocz do zawartości

Dylemat na co postawić..... nowy sprzęt kontra używany


szyman

Recommended Posts

Kolego Szyman - dziękuję za propozycję! Być może kiedyś skorzystam!
A odpowiadając na Twoje pytanie dotyczące przedwzmacniacza gramofonowego!
Cóż... Jak zwykle wybór jest szeroki i w dużej mierze zdeterminowany finansami!
Najprostsze preampy gramofonowe nabędziesz za ok. 50-60 złotych (choćby firmy Vivanco). Górna granica jest... nielimitowana... icon_mrgreen.gif
A do starego Bernarda raczej ten pierwszy typ. Da doskonały efekt - gramofon będzie grać icon_lol.gif
Pozdrawiam
PS. Nie zapomnij wspomnieć - napisać o dalszych losach Twojej audiofilskiej przygody!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bert.
Ciągle robię odsłuchy wzmacniacza.Obecnie pożyczyłem kolumny Technicsa SB-CS75. Coraz więcej płyt ze swojej kolekcji przesłuchałem i nasuwa się myśl: jaka jest przyczyna, że jedna płyta Akurat "Fantasmagorie" jest wyrazista, każdy instrument słychać, dźwięk rewelacja...aż chce się słuchać , a płyta Akurat "Prowincja" porażka, jeden wielki bełkot ???? Większość moich płyt odbierają na 4 w skali do 6. Pięć płyt otrzymało 6. Słuchając czułem sie jak na koncercie. Ciarki mi przechodziły icon_mrgreen.gif Można coś na to poradzić?
Za odpis bardzo dziękuję.
Pozdrawiam. Karol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Karolu!
To o czym piszesz to właśnie odwieczny problem wszystkich z nas...
Kwestia realizacji...
Niestety jest tak, że im lepszy - bardziej przezroczysty sprzęt posiadasz, tym wyraźniej słyszysz różnice pomiędzy realizacjami zawartymi na posiadanych przez siebie płytach. No i niestety jest tak, że większość popularnych realizacji (nagrań) jest dokonywana słabo... I stąd spustoszenie w naszych płytotekach, bo coś, co kiedyś porywało i wywoływało ciarki na plecach dziś - odtwarzane na lepszym sprzęcie jest trudno strawne, pomimo tego, że muzyka się nie zmieniła...
Jako przykład mogę choćby wymienić płytę jednego z moich ukochanych zespołów - zespołu "Deep Purple" pt. "Perfect Strangers", która, pomimo porywającej muzyki, brzmi po prostu źle...
I stąd koledzy "audiofile" są zakochani w płytach doskonale nagrywanych i realizowanych, że wspomnę dla przykładu o płytach wytwórni Reference Recording, Naim Label, ECM, Chesky Records i wielu innych...
A rada jest prosta - musisz albo zaakceptować marny poziom realizacji i cieszyć się po prostu muzyką ulubionych wykonawców, albo szukać i nabywać płyty zrealizowane lepiej.
Ale pamiętaj - prostej rady nie ma, gdyż nie każda płyta po zremasterowaniu zabrzmi pełniej, dźewięczniej, doskonalej...
Pozdrawiam Cię i życzę jak najlepszych odsłuchów - czyli pisząc wprost, by Twoi ulubieni muzycy materializowali się w Twoim pokoju odsłuchowym!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altusy, altony i tym podobne zestawy z czasów komuny to głośniki, które potrafią tylko doszczętnie zdegradować dźwięk. Nie mają za grosz stereofoni są chropowate a o selektywności to można zapomnieć. Kiedyś marzenie a dzis totalna porażka. Mijający czas pokazał nam jak wszytko może być względne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bert.
Pisałem Wcześniej, że podpiszę umowę z kolega kupna sprzedaży. Spiszę numery seryjne itp, niespodzianka... numerów brak. naklejka została zerwana. Nie otrzymałem prawdziwych dokumentów. Jest to kopia ściągnięta z netu i wydrukowana. Jest to podejrzane... na mój gust. Co powinienem zrobić????.Nie chciałbym kupić sprzętu z lewego źródła i później mieć problemy z policją. Spotkałeś sie z czymś takim????
Za odpis wielki dzięki.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wzmacniacz nabyłem icon_mrgreen.gif . Obecnie przymierzam się do zakupu używanych kolumn. W oko wpadły mi kolumny podstawkowe B&W CDM1 oraz B&W DM705. Jaka jest różnica między jedną a drugą??? Co możecie powiedzieć na ich temat:wady, zalety. Interesuje mnie cena. Nie bardzo wiem ile są warte i po ile można je nabyć., CDM1 nie są już produkowane i bardziej szedłbym w tym kierunku.
Za wypowiedzi dziękuję.
Pozdrawiam. Karol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...