Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do Denon D-F107


przemekp

Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany kolumn podstawkowych z zestawu czyli Denon SC-F107 na coś grającego z większą detalicznością i przestrzennością zarówno na niskich jak i średnich poziomach głośności.

Pomieszczenie 12 m2, kolumny blisko ściany (ok. 20-30 cm). Muzyka klasyczna, pop, lżejszy rock, jazz, elektroniczna. Źródło CD i Spotify (poprzez Yamaha WXAD-10) Budżet ok. 1000 PLN. Sprzęt wyłącznie nowy.

Po przejrzeniu różnych postów i artykułów przygotowałem wstępną listę swoich typów:

  • Wharfedale Diamond 220
  • Pylon Audio Pearl Monitor
  • Heco Victa Prime 302
  • Magnat Quantum 673
  • Magnat Shadow 203
  • Wilson Raptor 3

Nieco poza budżetem, ale nie wykluczam, choć zastanawiam się czy dla Denon D-F107 nie będzie to już za wysoka liga:

  • Heco Aurora 300
  • Indiana Line Tesi 261
  • Tannoy Mercury 7.2
  • Wharfedale Diamond 11.2

W innym pomieszczeniu ok. 25 m2 mam Denon AVR-X2400H wraz z Wharfedale Diamond 10.4 i to połączenie bardzo odpowiada mi dźwiękowo.

Edytowano przez przemekp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sporo modeli sobie wybrałeś i myślę że powinieneś posłuchać choć kilku. Ja ze swojej strony polecałbym Heco Aurora 300 i Indiana Line Tesi 261. Pierwsze dają większego kopa i niezłej dawki energii a  Indiana delikatniejsza w brzmieniu, ale na pewno nie nudne i kiedy trzeba potrafią zagrać energetycznie. Zapraszam na odsłuch do naszego salonu myślę że po odsłuchu łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Marcin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W ciągu 2 miesięcy zmieniłem nieco ustawienie mebli i sprzętu, aby poprawić akustykę pomieszczenia i na chwilę obecną słucham ponownie na kolumnach podstawkowych z zestawu, czyli Denon SC-F107. Niestety dźwięk z Heco Aurora 300 pomimo początkowego zachwytu z biegiem czasu zaczął mnie drażnić, szczególnie w przypadku bardziej dynamicznych utworów z dużą ilością instrumentów. Nie wiem czy to kwestia wielkości pomieszczenia, samych głośników, wzmacniacza DRA-F107 czy może taka konfiguracja nie sprawdza się jednak. Po zmianie rozstawienia mebli i sprzętu dźwięk z SC-F107 bardzo mi odpowiada i chyba z taką konfiguracją pozostanę na dłużej a Heco Aurora 300 pozbędę się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...