Skocz do zawartości

Odtwarzacz Blu-ray do Stereo


rafalik1

Recommended Posts

Drodzy proszę o pomoc w doborze  odtwarzacza Blu-rey.  Temat pozwoliłem założyć sobie w dziale kina domowego bo raczej odtwarzacz tu pasuje ;) lecz sprzęt będzie wykorzystywany jedynie stereo i ma współpracować z ONKYO TX-8270. Odtwarzacz będzie głównie wykorzystywany aby otworzyć jakiś film blurey/dvd z nagrań rodzinnych, koncerty oraz czasem może płytę cd. Ogólnie używany sporadycznie góra raz w miesiącu ale niech będzie ;)

I tutaj pytanie mogę przywieźć  sobie z rodzinnego domu Samsunga BD-P1500 (w starych czasach trochę kosztował ;) lub wpadł mi pomysł aby dokupić Onkyo bd-sp353 aby nawet kolorystycznie był podobny. Nie chciał bym wydawać więcej niż 1000 zł do sporadycznego odtwarzania.  

Może lepiej pójść w coś popularnych marek typu LG, Sony, Panasonic i kupić np coś z 4K lub jakiś sprzęt za 300-400 zł i po temacie.

Proszę o poradę lub jakąś wskazówkę 

Pozdrawiam

Rafał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie masz oczekiwania ale nawet najlepszy blu-ray nie będzie w stereo grał jak średni lub nawet budżetowy CD-ek.

Jak już musisz mieć tego multi-formatowca to pomyśl o wykorzystaniu go jako transport ,dokup jakiegoś sensownego dac-a

i wtedy to może zagrać w stereo.

Piszę to na bazie swoich doświadczeń ,mam wypasionego Oppo ,który wypada nawet nieżle muzycznie odtwarzając ścieżkę

dzwiękową z koncertu z płyty blu-ray lub SACD ale użycie nawet stosunkowo niedrogiego dac-a ( w moim przypadku kiedyś

Audiolaba M-DAC-a) podnosi brzmienie o poziom wyżej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...