Skocz do zawartości

Zestaw audio do 5000 zł - 6000 zł


Krzysztof Miętus

Recommended Posts

Witam
Wiele lat czekałem na chwilę w której będę mógł sobie pozwolić na sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie nadeszła. Chcę się pozbyć zestawu głośników 2.1 firmy Altec Lansing które dawno temu kupiłem za ok 400 zł  i na pierwszy ogień zakupić kolumny, wzmacniacz oraz napęd CD. Myślę że będę celował w sprzęt w kwocie ok 5000-6000zł za wszystko. Ewentualnie parę stówek więcej. Może być to sprzęt używany.
Tylko pytanie jaki sprzęt zagra dobrze w moich warunkach. W pokoju jest niestety skos, który w przyszłości prawdopodobnie będę chciał wykleić jakimiś panelami akustycznymi. Wybór zacznę od kolumn ale nie wiem czy lepiej sprawdzą się podłogowe czy podstawkowe. Za miesiąc wybiorę się do jakiegoś sklepu czy komisu i posłucham jakiś zestawów ale chciałbym zasięgnąć rady czego szukać, żeby mieć takie ogólne pojęcie.
Muzyka, której słucham to przeważnie rock, ska, blues, instrumentalna, odrobina klasycznej i jazzu. Nie lubię ostrej góry dlatego chciałbym żeby była ona jedwabista. Ogólny odbiór powinien być niemęczący, muzykalny.  Układ pomieszczenia przedstawiam na rysunku. Wstępnie zasłyszałem, że poniższe sprzęty mogą być interesujące ale nie słuchałem jeszcze na nich muzyki: 

kolumny:
Monitor audio gold signature gs20
Acoustic Energy Radiance 3

wzmacniacze:
Nad c356, Nad c375
Pioneer a70,  Primare i21, Primare a30.1
Denon pma-1510ae, 1520ae
Marantz pm8005

zestaw: Copland CSA-14 i ProAc Response 1SC

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam. 

plan pokoju.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pomieszczenie masz optymalne pod kątem kolumn podłogowych. Ale to wsadzanie ich w luki miedzy szafki będzie problematyczne. O ile przy niższej kwocie nie robi to takiego problemu o tyle wyższej klasy sprzęt nie zagra na miarę swoich możliwości :/

Musiał byś je jeszcze bardziej wysunąć i skręcić w Twoją stronę.

I tu problem jest podobny co do podłogówek czy monitorów. Te przecież stoją na standach.

Wybrałeś skrajnie różne projekty. Więc nie wiesz jakiego dźwięku szukasz. Primare i NAD 375 to dwa bieguny.

Odwiedź jakiś salon audio, może nas jak masz blisko? Posłuchaj czegoś, później określ jaki sprzęt Ci się podobał a jaki nie. Będzie nam łatwiej.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dokładnie tak jak napisali koledzy, wybór całego systemu musi być poparty odsłuchami. Bardzo dobrze, że wiesz mniej więcej jakiego brzmienia oczekujesz ale z propozycji przez Ciebie przedstawionych wynika, że są to zestawienia w zasadzie przypadkowe i zupełnie różne - wybrane wstępnie i bez odsłuchu. Kilka propozycji gryzie się nawet  z oczekiwaniami brzmieniowymi. Sprzętu w tym przedziale jest dużo więc daje to pełen komfort wyboru, nawet wśród nowych urządzeń. Dla przykładu z klasycznych zestawów w takim budżecie polecam np. Nad C326 plus kolumny Audio Academy Phoebe III. Brzmieniowo powinno Ci się również spodobać połączenie Pylon Audio Sapphire 25 z wcześniej wymienionym wzmacniaczem lub np. z Vincentem SV-500. Możliwości jest bardzo wiele a odbiór muzyki w dużej mierze subiektywny więc zapraszamy na odsłuchy :) P.S. - pomieszczenie ma potencjał na fajne granie więc warto podejść do tematu ambitnie :) Trzeba tylko wysunąć te kolumny spomiędzy szafek.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...