Skocz do zawartości

Yamaha MCR-N670D czy MCR-N870D


masa100

Recommended Posts

Witam
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich!
Zakładam temat ponieważ mam spory dylemat, a mianowicie mam zamiar kupić PianoCraft od Yamahy lecz nie jestem pewny, który model wybrać (patrz nazwa tematu). Jeżeli chodzi o sprzęt to nie mam jakichś wygórowanych potrzeb, wybór padł na PianoCraft ponieważ dane mi było sluchać muzyki wielokrotnie z tego sprzętu i muszę przyznać, że dźwięk mnie urzekł. Wspomniany sprzęt to starszy model PianoCrafta MCR-840. 
Muzyka, której słucham to głównie rap, przypuszczam, że wielu z Was może odradzać ten sprzęt do tego gatunku aczkolwiek gdy słuchałem rapu na wyżej wymienionym sprzęcie efekty były naprawde zadowalajace (oba głośniki postawione na podłodze brzmiały zupełnie inaczej aniżeli postawione na komodzie tj. bass brzmiał znacznie głębiej). 
Dodatkowo pomyślałem, że mógłbym dokupic subwoofer do zestawu jeżeli bass nie spałniałby moich oczekiwań.
Mieszkam w UK, pewien sklep audio ma w ofercie oba modele wymienione w temacie MCR-N670D kosztuje obecnie 499 funtów, natomiast MCR-N870D 699 funtów, pytanie brzmi czy opłaca się dołozyć i kupić nowszy - droższy model czy może wziać tańszy model i nie będzie większej róznicy?
Bardzo proszę o pomoc/poradę doświadczonych i z góry dziękuję!

Pozdrawiam Michał

Edytowano przez masa100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem dzięki bardzo za odpowiedź!
Rozważam również zakup Yamahy R-N602 i do tego głośniki podstawkowe z uwagi na niewielki metraż pokoju (13,5m2).
Sklep, w którym planuję zakup ma w ofercie połączenia z głośnikami QAcoustics czy Monitor Audio, może ktoś zechce się tutaj wypowiedzieć? Może warto byłoby kupić taki zestaw zamiast PianoCrafta?
Niekoniecznie musi być to sprzęt mający w zestawie odtwarzacz CD, ten mogę zawsze dokupić.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę skłaniał się ku 870tce, dylemat powoli znika, dzięki Wam.
Sklep to PeterTyson i nie wiem czy będzie możliwość konfiguracji z QA 3020 ale będę kombinował.
W innym wypadku mógłbym wziąć zestawienie z głośnikami NSBP401, a w przyszłości wymienić na inne jak sie znudzą.

Edit:
Sprawdzone.
Widnieją u nich na stronie połączenia takie jak np.: Yamaha R-N602 Amplifier with Q Acoustics 3020 Speakers,  3020i, 3010i.
Czy opcja samego wzmacniacza i głośników QA lub Monitor Audio byłaby lepszym wyborem?
Bo jeżeli chodzi o 870 to zestaw ten jest łączony tylko z NSBP401.
Dodam, że R-N602 w zestawie z głośnikami QA czy Monitor Audio to ten segment cenowy, który mnie interesuje. 

Edytowano przez masa100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK super, dzięki.
Tak więc idę w stronę R-N602 + głośniki.
Pytanie brzmi, które głośniki sprawdzą się lepiej do sluchania mocniejszych brzmień perkusyjnych i cięższych basów?
Jeżeli QA to czy model 3020, 3020i lub droższy concept 20? A może Monitor Audio Bronze 2?
Jestem już tak blisko zakupu, przyznam, że nie mogę się doczekać, jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...