Skocz do zawartości

Wzmacniacz + odtwarzacz cyfrowy = 2500 zl


Wallerot

Recommended Posts

Cześć. 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą sprzętu, który obecnie posiadam.

Oto czego obecnie używam do słuchania muzyki, przy czym wzmak i kolumny są tez podłączone do tv.

- wzmacniacz blaupunkt ma-5850 

- kolumny kef c65

- gramofon sony ps-x35

Wzmacniacz wymienić chcę ze względu na wygodę. Nie mam pilota i raczej nigdzie nie dostanę niestety, a relatywnie często bawię się np. głośnością. Plus brak optyka przez co z tv łącze się przez przejściówki, które tez nie są super rozwiązaniem.

Muzyki głównie słucham z serwisów streamingowych, dlatego myśle o odtwarzaczu sieciowym. 

Pokoj jest 25 m^2. Głośniki od siebie o 1.5m, siedzę od nich jakieś 2m. Ustawienia niestety nie polepszymy.

Jesli chodzi o to jak głośno słucham to ten wzmak rozkręcam na jakieś 15-20% i czasem uważam ze nawet to jest za głośne, przybijając do ściany. W tym momencie nie wiem czy tez nie powinienem wymienić głośników na coś mniejszego ale tu poczekam na wasze opinie.

Slucham wszelkiej maści muzyki, ale jeśli chodzi o brzmienie to preferuje ciepłe i czyste. Nie lubię gdy bass przeszkadza.

Budżet podałem 2500 więc nie spodziewam się niewiadomo czego. Trochę nagiąć jednak możemy :) Z Odtwarzaczy sieciowych widziałem yamahe za około 700 zł i chyba ona by mi wystarczyła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Sugerowałem się druga strona. Ale nie pamiętam , nie znam, nie kajrze brzmienia c65. 

Najlepiej by było jakbyś odsłuchał któreś z propozycji i powiedział czy to słuszny kierunek czy jednak nie.

Piotrek

Dobra, rozumiem. Wiadomo, że odsłuch najważniejszy, ale nie wiem czy po prostu przytargam te kolumny ze sobą gdziekolwiek, więc pozostałoby zamawianie sprzętu do domu, a wtedy coś już trzeba konkretnego najlepiej.

Twoja propozycja Pioniera a30 to około 1300 za nowy, a używki widzę już nawet za 700-800. Licząc na razie za sam wzmak 2-2.5k mamy coś ciekawszego? I chyba fajnie jakby miał optyka żebym to bez przejściówek połączył z TV.

Rozumiem, że strumieniówkę yamahy podłączam do wzmaka cinchami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...