Skocz do zawartości

jaki subwoofer


Konrad Koczenda

Recommended Posts

Witam.

Posiadam kolumny Klipsch r-28f. Graja w pokoju o powierzchni ok 20m2. Chciałbym nabyć sub. Klipsh r-12sw. Słucham w 99.99% tylko muzyki, filmy to dla mnie drugorzędna sprawa. Kolumny pracują z Onkyo tx 8150. Chciałem Was zapytać czy po pierwsze:

- ten sub będzie dobry do powierzchni salonu??

- czy Waszym zdaniem to dobry wybór.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Vonito napisał:

moim zdaniem zamiast suba kup za tą cenę wzmacniacz stereo

Zalezało mi na funkcjach sieciowych. Dlatego nabyłem ampituner stereo

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jestem podobnego zdania.

Nie widzę powodu dla którego w 20 metrach brakuje basu z R28F. Jeśli to kwestia akustyki to subwoofer także tego nie poprawi.

 

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie...mam wrażenie że ten bas ucieka... może za mały pokój?? Dlatego myśle o kupnie subwoofera.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

Może. Ale subwoofer tego nie zmieni. 

Funkcje sieciowe załatwia przystawka za 500 zł 

Moim zdaniem sub do muzyki to zły pomysł. Chyba że weźmiesz małego zwrotnego wariata rel t0.

Piotrek

Mozesz zasugerować jakis konkretny model z Klipscha??

37 minut temu, MobyDick napisał:

Subwoofer może faktycznie poprawić sytuację gdy są problemy z basem w pomieszczeniu, nawet gdy kolumny są duże. Jednak powinien być to sub do muzyki , a nie kinowy, czyli taki który nie będzie rozwlekał baaaaaasu, bo takich subów domeną są trzęsienia ziemi a nie muzyka.

 

37 minut temu, MobyDick napisał:

Subwoofer może faktycznie poprawić sytuację gdy są problemy z basem w pomieszczeniu, nawet gdy kolumny są duże. Jednak powinien być to sub do muzyki , a nie kinowy, czyli taki który nie będzie rozwlekał baaaaaasu, bo takich subów domeną są trzęsienia ziemi a nie muzyka.

Powtarzam prośbę którą skierowałem do Piotrka. Możesz zasugerować jakiś konkretny model z Klpscha??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie wszystkich subwooferów Klipscha. Jednak z tego co się orientuje to są one raczej skierowane do systemów kinowych. W tej kwestii starania o zachowanie jednej marki subwoofera i kolumn niema większego sensu. Znacznie więcej sensu ma tu użycie subwoofera firmy która nie produkuje innego rodzaju kolumn. Specjalizacja jest tu bardziej wskazana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też muszę potwierdzić... jescze nie tak dawno chciałem kupić kolumny Fazon 5 ale one są krystalicznie czyste...co jest zaletą... natomiast mają mało basu

zrobiłem zestaw 2,1 z subem dla pełniejszego basu... z serii fazon sub 9 lub 12 

i niestety nie było poprawy.... starałem się wysterować go na 80 hz ale nie było go słychać...nie dopełniał barwy ani nie pogłębiał basu...

zrezygnowałem z Fazonów... 

a to z tego co pamietam to chyba było ampli- wzmacniacz i stereo z subem przez pre aut

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedź..... kurde szkoda. Miałeś może taką sytuacje, u mnie jak slucham muzyki ( nie smiej sie z opisu ale tak wyglada) gdy leże czyli jak głowa jest niżej wtedy dzwięk jest pełny bas jest idealny. Gdy siedze to wtedy brakuje " głebi" basu, może jest tak jak sugeruje Piotrek że to wina akustyki pokoju, miałem nadzieje że sub pomoże.....
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Podałem ci wcześniej. Moim zdaniem nie rozumiem dlaczego masz mało basu z r28. Można im wiele zarzucić ale nie mało basu. 

Problem leży gdzie indziej. Sub może go rozwiązać. Ale taniej mogło by być przestawienie kolumn w pokoju. 

Piotrek

Wstyd się przyznać, mam słabej jakości kable ampituner-- kolumna. Między innymi na tym forum znalazłem wpisy które mówiły o poprawie dzwięku po zmianie kabli. Czy możesz doradzić jakiś model?? Dopasowany do moich kolumn i ampitunera ( na tym nie znam się totalnie) . Dużo pochlebnych opinii przeczytałem o marce QED. Możesz się jakoś do tego odnieść?

Jeżeli chodzi o ustawienie kolumn to próbowałem już kilka razy.  Mam nadzieje że kolumny nie są za duże do mojego pokoju.

Konrad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kablach nie spodziewaj się że uczynią cuda. Możesz nimi co najwyżej doszlifować dźwięk i to nie zawsze, bo czasem sprzęt jest mało wrażliwy na zmiany przewodów. Warto zrobić trochę eksperymentów z czymś co można pożyczyć i zwrócić. Najlepiej od jakiegoś znajomego. Czasami rzeczywistość odbiega od oczekiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Cudów nie , ale na kable Oehlbach wydasz 12 zł za metr, a mają na prawdę dobre basiki. Więc taką inwestycję możesz podjąć.

Piotrek

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :)

3 godziny temu, S4Home napisał:

Cudów nie , ale na kable Oehlbach wydasz 12 zł za metr, a mają na prawdę dobre basiki. Więc taką inwestycję możesz podjąć.

Piotrek

Ostatnie pytanie i już nie zawracam gitary jaki przekrój sugerujesz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może najpierw zmienić te kable.... szukaj miedzi dobrej jakośći...wypożycz i przetestuj.... 

bardzo słabe kable mogą drastycznie pogorszyć odsłuch....

wczoraj podłączałem Kefr700 do SR7012.... kable jeszcze nie przyjechały.... więc wyciągnąłem coś z piwnicy ....

dobrze że wiem jak zestaw brzmi normalnie i jaka ma moc...bo inaczej już bym włosy wyrywał ?

 

jeszcze raz napiszę że bardzo trudno będzie ci wypełnić bass subem w 2.1

a może się to nie udac w stopniu zadowalającym... 

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...