Skocz do zawartości

Jak połączyć LOEWE NEMOS 32" + PIONEER 917 + BELLWOOD 301A?


BLANCO 77

Recommended Posts

Witam

Mam wielką prosbe, mianowicie: chcialbym zeby mi ktos pomogl, doradzil jakimi kablami i w ktore wejscia/wyjscia polaczyc moj telewizor LOEWE NEMOS 32" z amplitunerem PIONEER 917 oraz z odtwarzaczem DVD BELLWOOD 301A i zestawem kolumn MAGNAT 990 5.0 z sobwooferem MAGNAT BetaSub20A tak zeby uzyskac najlepsze wyniki w wizji i dzwieku po polaczeniu tych elementow i cieszyc sie zarowno kinem domowym jak i przy ogladaniu filmow w kinie domowym
Dzisiaj nie mam mozliwosci dołączenia zdjec tylnych czesci tych urzadzen co ulatwiloby komus a w efekcie mnie samemu polaczenie tego w calosc ale juz w tym tygodniu dodam
Prosze zwazyc na to, iz jestem tylko LAIKIEM icon_razz.gif w tych sprawach wiec obrazkowa pomoc bedzie najbardziej efektowna dla mnie
Dlatego chce dolaczyc fotki z gniazdami i moze ktos napisze wtedy co i jak

Za pomoc dziekuje z gory

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z DVD (DIGITAL OUT - coaxial) przesyłacz kablem cyfrowym coaxial (cinch-cinch) do amplitunera, (wejście DIGITAL IN - COAX DVD).
Obraz z DVD (VIDEO OUT - S-VIDEO) do wejścia S-VIDEO w telewizorze. Jeżeli telewizor ma wejścia COMPONENT VIDEO, to odpowiednim kablem 3xcinch łączysz go do wyjścia COMPONENT w DVD.
Do pełni szczęścia, możesz połączyć wyjście fonii z telewizora (AUDIO OUT lub z EURO) do wejścia TV w amplitunerze. Wtedy na kolumnach można odtwarzać dźwięk z telewizora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLANCO 77
Jeżeli masz w TV przynajmniej jedno gniazdo dwukierunkowe (wejście/wyjście) EURO, zazwyczaj jest to gniazdo nr 1, to możesz kupić kabel EURO-6xcinch (RCA), np. taki jak poniżej
http://www.allegro.pl/item379773699_kabel_...nowy_1_5m_.html
i wtedy dźwięk towarzyszący wyświetlanemu na ekranie obrazowi będzie wzmacniany przez amplituner Pioneera.
(w amplitunerze do gniazd np. AUX czy TV podłączamy kabelki, opisane zazwyczaj jako L-OUT oraz R-OUT).

Czemu nie przez zwykłe wyjście cinch w telewizorze?
Ano dlatego, że zazwyczaj wyjście cinch dźwięku (zazwyczaj nazywane AUX) odłącza głośniki po podłączeniu kabelków cinch do tego gniazda i w dodatku poziom jest taki sam jak to, co szło bezpośrednio regulowany na głośniki (czyli zazwyczaj jest za cicho – podgłaśniamy, a jak wyjmiemy kabelek z gniazda to wtedy nam ryknie na głośniki).
Nawet jeżeli w menu możemy wybrać, by szedł cały czas sygnał na głośniki to trudno będzie wybrać prawidłową głośność. I co z tego, że działamy pilotem.
Gniazda COMPONENT (3x cinch, czyli RCA) oferują trochę wyższą jakość niż EURO, ale przenoszą jedynie obraz – czyli wymagają dla odtwarzania dźwięku kolejnych dwóch kabelków cinch.
Czasami lepiej jest kupić w tej cenie jeden porządniejszy kabel EURO i mamy od razu obraz i dźwięk.
http://www.allegro.pl/item378557040_euro_e...ps_swv3540.html
(oczywiście tytuł jest lekko przesadzony...).
Połączenie DVD z amplitunerem – takie, jak proponował Cz58y
Jest to tylko propozycja, bo nie wiem, jakie dokładnie gniazda masz w telewizorze.
Pozdrawiam
PS. Przyjmuje się zazwyczaj taką kolejność wg jakości sygnału (najlepsze na przodzie)
1. HDMI
2. 3xRCA - Component
3. EURO
4. SVHS
5. kompozyt (1xRCA)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za dotychczasowe porady

Prosze o wyrozumialosc i cierpliwosc dla mnie w tych sprawach Pozwalam sobie jeszcze raz prosic Was o szczegolowe wskazowki w tej sprawie Zrobilem zdjecie/schemat z opisem kazdego wejscia w postaci numeru Jesli ktos mi pomoze to bede zobowiazany wobec niego Bardzo prosze zeby ktos napisal dokladnie jakie kable mam kupic najlepiej w postaci linku np z allegro a pozniej o opis ktore koncowki z ktorego kabla gdzie powpinac tak zeby to mozliwie najlepiej pracowalo

Przyklad
Jezeli z jednej strony kabla jest duza wtyczka EURO (SCART) i jest zakonczona szescioma koncowkami tak jak opisywaliscie wczesniej i sa one jakos opisane to prosze do opisu koncowki dopasowac numer z obrazka

Pozdrawiam serdecznie i czekam na wskazowki

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety ten telewizor nie ma wejscia HDMI
Ma dwa wejsia EURO oraz wejscie S-video i kilka wejsc na "czincze" ktorych foto dolacze najwczesniej za dwa dni

BLANCO 77
Z tego co wiem, to CRT Loewe Nemos 32" ma jedynie następujące wejścia wideo: S-VHS, kompozyt (RCA), SCART (czyli EURO - jako RGB)

Jaki opis jest na 3gniazdach cinch z boku telewizora?
Watpię, by było to wejście component (3x cinch, jako składowe sygnału wizyjnego), mimo że zasugerował to Pablo1964 icon_eek.gif
Zazwyczaj jest to wejście foni (opisane prawdopodobnie jako "AUDIO OUT L+R", biała i czerwona obwódka jak na Twoim zdjęciu z numerami 74 oraz 75) oraz zespolonego sygnału wizyjnego (opisane chyba jako "video", żółta obwódka)
Jeżeli tak jest - to nie masz wejścia component i jedynym rozsądnym połączeniem z DVD będzie kabel SCART-SCART icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na tył DVD i amplitunera: składowe Component są zawsze (przynajmniej ja się nie zetknąłem z innym rozwiązaniem) oznaczane kolorami:
Y/G - green - czyli zielony
Pb/B -blue - czyli niebieski
Pr/R - red - czyli czerwony

natomiast gniazda audio to biały kolor (lewy kanał) oraz czerwony (prawy)
gniazdo kompozytowe ma kolor żółty - jest to zespolony sygnał wizyjny (w starych telewizorach było stosowane gniazdo BNC, na które nakładało się przejściówkę pod kabel cinch)

A jak do tego dołożymy obecność z boku wejść podręcznych - gniazda SVHS (sam sygnał wizyjny) któremu musi towarzyszyć wejście audio to masz już odpowiedź.
Tak więc na 99% nie masz gniazda component

Najprościej podłączyć dźwięk do białego i czerwonego gniazda (np. z walkmana lub włóż CD do DVD i podłącz pod "56"-LINE L oraz "59"-LINE R) podwójny kabel cinch i w menu telewizora wybierz właściwe źródło sygnału. Przez głośniki telewizora powinieneś usłyszeć muzykę.

Pozdrawiam
PS. A tak w skrócie - to nie spotkałem się jeszcze z telewizorem kineskopowym, który ma wejście component. Chociaż pewnie istnieje parę modeli wśród tych najnowszych i dość wysokich icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo serdecznie dziekuje za wsparcie ale jesli moge prosic to podsumuj w takim razie jak to podlaczyc zeby bylo OK i zebym czegos nie namieszal

Wytlamacz jak dziecku jesli mozesz jakie kable kupic i w ktore miejsca tak jak to oznaczylem numerami powpinac

Bardzo prosze i jeszcze bardziej dziekuje za cierpliwosc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłączenia i numery złącz na Twoim rysunku:
kabel EURO-EURO: TV=72, DVD=66
pojedyńczy kabel RCA (koaksjalny): DVD=64, amplituner = 5 (i w menu Pioneera wybierasz źródło jako DVD cyfrowy koaksjal).

A co do samych kabelków i linków do aukcji - to przede wszystkim napisz, ile możesz wydać na kable.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko te dwa kable zalatwia sprawe?

Co z polaczeniem z TV AUDIO OUT R-74 i L-75 jakim kablem i z czym to polaczyc no i czy trzeba?

Nie trzeba łaczyc opical DVD z optical w amplitunerze?

Co do ceny kabli to jesli warto wydac wiecej to nie mam ograniczen cenowych

Bede mial podglad na TV z menu amplitunera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz połączyć dźwięk DVD z amplitunerem (kabel cinch) oraz DVD z TV (kabel EURO/EURO).
Co do połączenia cyfrowego, to masz 2 możliwości – albo kabel koaksjalny „nr64” (1x cinch) albo optyczny „nr65”. Umożliwia przesłanie wielokanałowego dźwięku z DVD do amplitunera. Nie musisz podłączać obu kabli – ponieważ spełniają dokładnie taką samą funkcję!
Propozycja kabla koaksjalnego (kable niezłe, ale firma ma tylko 0,8m lub 1,5m)...
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=378591458

Przesłanie obrazu z dźwiękiem z DVD na TV – kabel EURO/EURO. Preferowana długość to 1 metr, ale jeżeli potrzebujesz dłuższy to się nie przejmuj i kup odpowiednią długość.
Jeżeli chodzi o wyświetlanie menu z amplitunera na ekranie TV, to służy do tego pojedyńczy kabel cinch (musisz sprawdzić w instrukcji do amplitunera), który podłączasz do wyjścia MONITOR OUT „nr 25” lub kabelek SVHS (w DVD – „nr 52”, w TV – zapewne „nr 77”).
Korzystasz tylko z jednego z nich, bo funkcje się dublują, lepszy obraz będziesz miał dzięki kablowi SVHS.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=385938491

Dodatkowe kable (nie są konieczne) służyć mogą do przesłania dźwięku stereo z DVD odtwarzania płyt CD. Jeżeli je zastosujesz, to działa przetwornik cyfrowo/analogowy w odtwarzaczu. Są to 2 kable cinch/cinch, w złącze „nr 56 i 59”. Podpinasz je do amplitunera np. do „nr
A gdy chcesz wykorzystywać taki przetwornik w amplitunerze, to używasz kabla z połączenia cyfrowego (1x cinch lub optyczny) tego samego co do dźwięku wielokanałowego (a więc nie potrzebujesz dodatkowego kabla, bo masz już połączenie cyfrowe, ale jeśli chcesz to możesz sobie kupić taką parę cinch/cinch...).

Co do kabli – w porównaniu z ceną odtwarzacza mogą Ci się wydać dziwne, ale jest to inwestycja na wiele lat.
Podaje Ci sugestie takie, jakbym kupował dla znajomych – czyli bez przesady, ale nie byle-jakie czy najtańsze. Długość to chyba najbardziej uniwersalne 1,5m , no chyba że potrzebujesz dłuższych 2 czy 3metrowych. Nie gwarantuję Ci, że usłyszyć różnicę między tymi kablami a kabelkami po 5zł (nie wszyscy słyszą...), natomiast są to niezłe i solidne kable.
kabel EURO-EURO – np. kable MIT za 99zł (wyprzedaż, normalnie kosztują sporo więcej)
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=378649237
Sprzedawca o salon AudioForte w Warszawie, bardzo sympatyczni i kompetentni ludzie. Jest podany numer telefonu, mają sporo różnych kabli (także cinch i głośnikowe). Jak zadzwonisz i podasz kwoty jakie możesz wydać na kable to zaproponują Ci coś ciekawego (np. kabel koaksjalny do połączenia cyfrowego DVD z amplitunerem, jest to pojedyńczy kabel cinch/cinch).

Jeżeli tańsze – to m.in. w sklepach EURO są fajne, porządnie zrobione kable Philipsa z pozłacanymi końcówkami (płaska taśma ma o ile dobrze pamiętam symbol SWV3542, a normalny okrągły kabel - SWV3540)
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=378557040
wygląd pudełka i końcówek taki sam, cena to chyba 39-49zł

Kabel koaksjalny cyfrowy - np. taki Philips
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=378564979

Cytat

Co z polaczeniem z TV AUDIO OUT R-74 i L-75 jakim kablem i z czym to polaczyc no i czy trzeba?

Będziesz mógł po podłączeniu tego 2 kablami cinch/cinch wyjść z sygnałem z TV („nr 74 i 75”) na amplituner i wzmocnić go na kolumny (np. podłacz do wejścia AUX w ampli – „nr 5 i 7”)

Zakładam, że masz już kable głośnikowe i podłączyłeś kolumny...
Pozdrawiam
PS. Są to przykładowe propozycje kabli - tak byś mógł się zorientować w cenach i jak te kable wyglądają icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......w złącze „nr 56 i 59”. Podpinasz je do amplitunera np. do „nr
A gdy chcesz wykorzystywać taki przetwornik w amplitunerze, to używasz kabla z połączenia cyfrowego .....


Nie odbierz tego jako uwage ale umknelo Ci chyba wpisanie cyfr w cytacie wyzej

Jezeli mozesz to uzupelnij co mialo tam byc wpisane za co dziekuje kolejny raz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

......w złącze „nr 56 i 59”. Podpinasz je do amplitunera np. do „nr


Wyjście audio 56 i 59 podpinasz w amplitunerze do wejścia IN 8-9, a możesz także do 16-17, 6-7. Do każdego wolnego wejścia w pionowym szeregu wejść IN, jest to bez znaczenia, bo elektrycznie są to takie same wejścia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...