Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 3.1


Marcin Muller

Recommended Posts

Witam,

Niebawem wraz z narzeczoną przeprowadzamy się do nowego gniazdka :) Zatem potrzebujemy Waszej pomocy, szukamy nagłośnienia do mieszkania. Jedyna możliwość jaką posiadamy to podłączenie kina domowego maksymalnie 3.1 Kino domowe ma nam służyć przy tv oled lg 55b8, dekoderze 4k od nc+ oraz ps4 pro. Główne rzeczy z jakich korzystamy to 40% filmy - tv lub netflix, 30% mecze piłkarskie, 20% ps4 pro i 10% muzyka z mtv live/yt. Zaznaczam od razu że nie jesteśmy żadnymi audiofilami, budżet którym dysponujemy to niestety tylko max 2000-2200zł. Szukamy głównie alternatywy dla soundbara jbl 3.1. 

Z tematów które udało mi się przeczytać to zauważyłem że nic ciekawego z takiego niskiego budżetu nie znajdziemy ?, lecz szukam chociaż czegoś jako alternatywę dla soundbara do którego nie jestem przekonany do końca. Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe propozycję będę wdzięczny.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję, 

Marcin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Muller napisał:

Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe propozycję będę wdzięczny.

Również uważam , że stereo było by lepsze , ale jeżeli już KD to proponuję :

https://allegro.pl/amplituner-5-1-sony-str-db930-qs-komis-myslenice-i7525224105.html

https://allegro.pl/bowers-wilkins-cdm7-cdm-b-w-kolumny-podlogowe-i7347762834.html

https://allegro.pl/kolumna-glosnik-centralny-b-w-lcr-60-s3-i7547136015.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wybrał bym nic. Dlaczego?

 Bo kupiliście te TV za 6000 a na audio oszczędzacie. Kiedy jasne jest że w seansach, grach to audio robi 70 % szału, nie obraz. To mylne myślenie i kit wciskany przez producentów TV że jest inaczej.

Idź do kina i oglądaj niemo. A idź do kina i zamknij oczy. Kiedy masz lepszy efekt?

Więc moim zdaniem kupowanie takiego parcha jak soundbar to profanacja. Dozbieraj i kup coś solidnego, bo inaczej to Twój kątek kinowy nie będzie robił wrażenia.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Więc moim zdaniem kupowanie takiego parcha jak soundbar to profanacja.

przecież kolega wyraźnie zaznaczył, że chciałby uniknąć zakupu soundbara, więc ścieżka, którą chce podążać jest raczej właściwa ;) 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

kupiliście te TV za 6000 a na audio oszczędzacie.

a w tym akurat jest sporo racji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markcox napisał:

przecież kolega wyraźnie zaznaczył, że chciałby uniknąć zakupu soundbara, więc ścieżka, którą chce podążać jest raczej właściwa ;) 

a w tym akurat jest sporo racji

A uniosłem się ? bo nie rozumiem takiego podejścia. 

Zróbcie testy zobaczcie, usłyszcie różnice. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Bo kupiliście te TV za 6000 a na audio oszczędzacie.

 

4 godziny temu, Markcox napisał:

a w tym akurat jest sporo racji

Marcin , nie obraź się bo to co napiszę nie jest skierowane do Ciebie , ale to co przedmówcy piszą jest już prawie normą Zawodowo na co dzień mam do czynienia z ludźmi budującymi domy i urządzającymi wnętrza . Większość jest w stanie bez problemu wydać grubą kasę na elementy wyposażenia KTÓRE WIDAĆ JAK PRZYJDĄ GOŚCIE , wszyscy twierdzą , że muzyka jak najbardziej , kochają i jakość musi być . A jak przechodzimy do kwot za sprzęt ,to padają sumy 3-4k. za komplecik oczywiście nowy , biały ,lakier , jakość i te kwoty wypowiadane są tonem jakby chodziło o 3-4 mln. Klient w chałupie za 8 mln. w salonie 98 m2 w białej lakierowanej szafce ma Yamahę A-s201 z białymi Cantonami Gle 496.2  i 3x mi mówił , że sprzęt wybierała Pani architekt ,by nie zakłócał harmonii wnętrza i że kosztował go AŻ 3,5k. i specjalna firma ( ???) mu go konfigurowała ( co tam konfigurować ?) 

Piotrek masz rację , całość tworzy dźwięk i obraz i to w tej kolejności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...