Skocz do zawartości

Poprawa dźwięku z konsoli


Jacob343

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym was prosić o pomoc. Śmiało można powiedzieć, że jestem laikiem, jeśli chodzi o sprzęt dźwiękowy i nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Zależy mi na wzmocnieniu/poprawie dźwięku podczas korzystania z konsoli PS3. W chwili obecnej sygnał audio puszczam przez kabel HDMI, a następnie podpinam słuchawki do monitora. Dźwięk jest głośny, szumy nie występują, wszystko słychać wyraźnie, ale dźwięk jest bardzo płaski, nie ma w ogóle basu, niskie tony praktycznie nie istnieją. Nie wiem, jak go konkretnie opisać, bo nie znam terminologii, jaka panuje w świecie słuchawek. Jeśli chodzi o mój sprzęt, słuchawki to HyperX Cloud Stinger, monitor nie posiada wejścia optycznego - mam jedynie wejście i wyjście jack, a także oczywiście HDMI, PS3 posiada wyjście optyczne. Przed napisaniem tego tematu wiele czytałem na temat DAC-ów, wzmacniaczy i nie tylko. Co w mojej sytuacji byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem? Nie chcę wydawać dużo pieniędzy, po prostu zapłacę tyle, ile potrzeba, ale bez żadnych skrajności, bo nie jestem audiofilem, a słuchawki mam raczej ze średniej półki. Sam FiiO D03 Taishan poprawiłby sytuację, czy potrzebny byłby jeszcze jakiś wzmacniacz? A może powinienem dokupić tylko wzmacniacz, przykładowo FiiO E6, i dalej puszczać dźwięk przez HDMI? A może najlepiej byłoby kupić DAC ze wzmacniaczem? Kompletnie nie wiem, czego mógłbym się spodziewać po zakupie takiego sprzętu i nie chodzi mi o sposób, w jaki dane urządzenia grają, tylko jak wyglądałaby poprawa w mojej sytuacji. Jeśli chodzi o PS3, odpada wszystko, co jest podpinane przez USB. Optymalnie byłoby zakupić sprzęt, który przyda mi się podczas korzystania z komputera i obu konsol Sony, ale jeśli mam wydać ponad 500 zł na sprzęt typu Sound BlasterX G5, to raczej zrezygnuję. Czy mogę was prosić o poradę? Byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...