Skocz do zawartości

Yamaha CD-N301 CD player: kompatybilność


Pawel Brg

Recommended Posts

Cześć Piotrze, 

dziękuję Ci za odpowiedź :) 

Mam zamiar kupić ten odtwarzacz CD z myślą o odtwarzaniu płyt CD (oczywiście :p_) i przesyłaniu bezprzewodowym muzyki ze smartfona. Ten odtwarzacz CD współpracuje z aplikacją AirPlay jeśli się nie mylę. Masz może doświadczenia z korzystania z tej aplikacji (zwłaszcza w połączeniu z produktami Apple? )

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć Piotrek, 

a powiedz mi jeszcze proszę co sądzisz o odtwarzaczu strumieniowym Yamaha MusicCast WXC-50 z systemem MusicCast? 

Ciągle jeszcze szukam dobrego rozwiązania, żeby uwspółcześnić moje tradycyjne Hi-Fi i to wydaje się być całkiem ciekawym rozwiązaniem.

Mój wzmacniacz HTR-4065 nie posiada wejście Trigger-In, więc nie będę mógł sterować głośnością z poziomu aplikacji do MusicCast, prawda?

Czy jednak będę mógł? Czytam i im więcej czytam tym bardzie nie wiem...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dziękuję jak zwykle za bardzo pomocną odpowiedź. 

Czyli CD-N301 to WXAD10 z odtwarzaczem CD, można to mniej więcej tak ująć? No dobrze Cd-N301 nie ma Wi-Fi... Jednak obsługa całości przez aplikację, będzie łatwiejsza z Wi-Fi prawda? 

To może zdecydować się na taką opcję w celu usprawnienia działania mojego Hi-Fi:

- WXAD10 + zwykły odtwarzacz CD Yamaha (przypominam uprzejmie, że teraz słucham płytek przez BluRay Sony i jest to strasznie powolne urządzenie, jeśli chodzi o odtwarzanie płyt. Ponadto nie wyświetla numeru aktualnie odtwarzanego utworu, co jest dosyć irytujące).

Paweł

Edytowano przez Pawel Brg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @S4Home chyba nie masz już CD-N301 od dawna bo wprowadzasz @Pawel Brg w błąd. Nie obsługujesz tych urządzeń ta sama apką. 

CD-N301 to odtwarzacz sprzed kilku lat, z ery przed MusicCastem. Oznacza to, że nie obsługujemy go z aplikacji MusicCast, tylko z starszej NP Controller. Nie ma więc Tidala na pokładzie, z tego co pamiętam jest SpotifyConnect, DLNA i AirPlay. Sam AirPlay chodzi bardzo dobrze, ale to standard dla tej technologii. 

brak Wifi oznacza, że urządzenie musisz podłączyć kabelkiem rj45, ale sterowanie będzie za pomocą aplikacji. 

Regulowany poziom głośnoci z apki- tylko w WXC-50. WXAD10 i CD-N301 mają stały poziom na wyjściu(jak w "zwykłym" CD etc.).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań, czyli jednak WXC-50?

Może tak, dla uściślenia. 

Mam: wzmacniacz HTR-4065, BluRay Sony i zestaw 5 kolumn. 

Chcę zrobić tak, żebym mógł ze smartfona lub tabletu bezprzewodowo przesyłać na ten sprzęt muzykę. Nie jestem jakimś wielkim audiofilem, ale lubię przyzwoitej jakości dźwięk. Byłoby super, jakbym wszystkim mógł sterować z poziomu aplikacji. Bo głośność w sumie zawsze mogę pilotem zmieniać, ale wygodniej byłoby telefonem.

Do tej pory używałem BluRay do odtwarzania CD, ale nie jest to dobre rozwiązanie. A mam kilka płytek, które lubię inie chciałbym ich jeszcze raz kupować w wersji wirtualnej. Stąd interesuje mnie też nowy odtwarzacz CD.

Pytanie, czy uda mi się te dwie kwestie połączyć w jednym urządzeniu, czy jednak lepiej kupić dwa oddzielne sprzęty (prosty odtwarzacz CD + coś do streamowania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mam go już dawno.

No to w takim razie w ogóle odpuść to urządzenie. Jest out of Date.

Dzięki chłopaki!! :)

15 minut temu, Pawel Brg napisał:

Pytanie, czy uda mi się te dwie kwestie połączyć w jednym urządzeniu, czy jednak lepiej kupić dwa oddzielne sprzęty (prosty odtwarzacz CD + coś do streamowania)

Lepiej osobno

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym osobno, chociaż jest jeszcze CD-NT670- jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar urządzenia (jest węższy niz standardowe klicki Hi-Fi). Funkcjonalnie CD670 to mistrzostwo świata, cd, streaming, radio (brakuje tylko wejścia cyfrowego). Jak za te pieniądze gra bardzo dobrze. 

Możesz ewentualnie zrobić jeszcze takie combo, że wychodzisz (o ile masz wyjście optyczne) cyfrowo z twojego BD i wchodzisz do yamahy wx-c50. 

Co do streamerów Yamahy pod względem jakości dźwięku WX-C50>NP-S303>WXAD-10 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań a powiedz mi proszę, dlaczego wolałbyś oddzielnie niż w jednym urządzeniu. Ten CD-NT670 wygląda bardzo ciekawie... Co Ty myślisz na ten temat Piotrek?

 

7 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

z twojego BD

BD?

Zadam jeszcze pytanie totalnie początkującego: to gniazdo cyfrowe istotne w jakim przypadku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD- skrót od blu-ray. Ale doczytałem teraz, że wkurza Cie jego działanie więc odpuszczamy tą opcję. 

Wejścia cyfrowe sa nam potrzebne gdy chcemy np. podłączyć TV do naszego sprzętu. 

Dlaczego wolałbym oddzielnie.. chyba zboczenie zawodowe :) Generalnie "rozdzielnie" sprzętu na poszczególne elementy daje poprawę jakościową, ale przy tej półce CD-NT670 wydaje się najlepszym rozwiązaniem, no i będziesz wtedy potrzebował tylko 1 pożądnego chincha zamiast 2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Top Hi-Fi Poznań!

Czyli nie ma jakiś argumentów ciężkiej wagi przemawiających przeciwko CD-NT670, jeśli ktoś potrzebuje urządzenie do streamowania i odtwarzacz CD w jednym, zgadza się? Podłączenie do mojego wzmacniacza HTR-4065 nie będzie żadnym problemem, prawda?

Poczytałem o CD-NT670 i wygląda, że to jest to czego potrzebuję. 

Co myślisz Piotrek @S4Home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne minusy tego urzadzenia to rozmiar (niektórzy wymagają, żeby był standard 435) i brak wejścia optycznego dla TV.

Jest jeszcze CD-NT670D, który ma dodatkowo radio DAB+ ale nie wiem czy to Ci potrzebne, bo "zwykły" 670 ma radio analogowe i internetowe, więc jest to 3 radio. 

Urządzenia łączysz przewodem RCA (chinch), a więc nie będzie żadnych problemów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest jakimś minusem oczywiście, ale funkcjonalność jest jednak najważniejsza. Bez wejścia optycznego, jakoś będę żył, nie planuję na razie podłączać TV do tego sprzętu. A ewentualnie w przyszłości nie będzie można podłączyć TV bezpośrednio do wzmacniacza? 

Super @Top Hi-Fi Poznań! Ta opcja DAB+ nie będzie głupia. Jak już kupować nowy sprzęt, to na jak najwyższym poziomie, żeby nie był za chwilę nie na czasie.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc Pioterk i  @Top Hi-Fi Poznań!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...