Skocz do zawartości

Zestaw 5.0 - 5.1 do dużego salonu


Mat Kuc

Recommended Posts

Cześć! 

Przeglądam forum i czytam opinie różnych produktów od jakiegoś czasu ale wcale nie czuję się mądrzejszy i chciałbym poprosić o pomoc specjalistów :-).

Moglibyście mi doradzić jaki zestaw kina domowego byłby najlepszy do półotwartego salonu o pow. ~40 mkw, amplituner i głośniki 5.0 lub 5.1?Przeznaczenie sprzętu to gry na konsoli (30%), filmy/seriale (30%) i muzyka (40%), ale jednak celowałbym w coś bardziej muzycznego. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to słucham głównie alternatywnego rocka. 

Początkowo planowałem wydać do 5500zł ale jestem w stanie podnieść budżet do 7000zł jeśli uważacie, że uszy laika będą w stanie dostrzec i docenić różnicę. Nigdy wcześniej nie miałem porządnego sprzętu audio, co najwyżej marketowe wieże stereo lub słuchawki za 200-300zł.

Możecie mi też powiedzieć gdzie w Warszawie mógłbym ewentualnie posłuchać zestawów, które zaproponujcie? I jak w ogóle wygląda testowanie sprzętu w domu jeśli chciałbym sprawdzić ten setting u siebie? 

 

Dzięki z góry za pomoc! 

 

Edytowano przez Mat Kuc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli w dużej części zestaw będzie wykorzystywany do kina domowego, na pewno musimy brać pod uwagę konfigurację 5.1. Bardzo dobrym rozwiązaniem na pewno będzie zestaw Onkyo TX-NR686 z kolumnami Magnat Shadow 207 w konfiguracji 5.1. To cena około 7000 zł, ale zapewni Ci uniwersalny, mocny, bardzo dynamicznie grający zestaw. Alternatywą są dwa minimalnie droższe rozwiązania - na Heco Aurora 700 oraz Polk Audio Signature S60. Z Heco zestaw zagra bardziej plastycznie, pełnym, dociążonym dźwiękiem. Polk Audio natomast zapewni potężny, bardzo energiczny, szybki dźwięk z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Jest jeszcze moim zdaniem najlepsze rozwiązania na nowej serii Klipsch Reference np. modelu R-620F w konfiguracji 5.0 oraz świetnym najnowszym subwooferze R-120SW, ale to trosz3czkę wyższe kwoty (namawiam jednak przemyśleć taką konfigurację.

Natomast jako alternatywę do Onkyo warto także wziąć Denon AVR-X2500H, Yamaha RX-V685 oraz Pioneer VSX-LX303. Denon jest bardziej ciepły, miękki, plastyczny. Najlepiej sprawdzi się w muzyce oraz spokojniejszym graniu lub połączeniu z bardziej twardymi, jasnymi kolumnami (Klipsch, Polk Audio). Yamaha natomiast jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma.

Wszystko kwestia odsłuch, wszystko jest u nas dostępne, można w jednych warunkach porównać poszczególne konfiguracje i ten wybrany, najlepszy według Ciebie zestaw przetestować w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.w tej cenie to klasyczny ale i bardzo bezpieczny wybór

Onkyo 686 + set na heco 700

Ewentualnie 

Onkyo 686 + set na monitor audio bronze 6

Pierwszy da ci mocny cieplejszy i dynamiczny dźwięk. Drugi z kolei to jasne, sztywniejsze, dokładniejsze granie.

Oba możesz od nas wypożyczyć przed zakupem. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

jakiś wysyp w tematach "polecaczy" STX'a, z małym stażem. a Ty kolego Dominiku przebijasz wszystkich - co temat, to posiadasz praktycznie inny zestaw kolumn tego producenta (posiadasz nawet głośniki samochodowe od STX'a, wzmacniacze również polecasz z "czystym" sumieniem), a od niespełna dwóch miesięcy przerabiałeś u siebie już chyba całe ich portfolio.

Jakiś umiar i odrobina smaku byłaby jednak wskazana :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Moim zdaniem to nie smaczny sposób marketingu. Współpracujemy z stx i polecamy go tam gdzie trzeba , gdzie pasuje. A tutaj

14 godzin temu, Dominik89 napisał:

I co wybrałeś? Ja dysponując taką gotówką pokusiłbym się o zestaw STX KD ELECTRINO 500 5.0 https://stx.pl/stx-kd-electrino-500-5-0.html  

2x kolumny frontowe Electrino 500

2x kolumny efektowe Electrino 150 e

1x kolumna centralna Elecrino 150 c

Niestety ten sam post pojawia się nagminnie w kilku wypowiedziach. Kopiuj wklej. Jeśli stx to robi, to panowie przestańcie. Bo robicie sobie pod górę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...