Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Melodika


Ghgh

Recommended Posts

Witam.

Mam kolumny Melodika BL40 starsza wersja które były częścią kina domowego z amplitunerem Yamaha. KD przeniosłem do innego pokoju, zostałem z tymi kolumnami i szukam do nich wzmacniacza stereo. Słucham Nine Inch Nails, Metallica, Rammstein i podobnych, z plików zgranych z CD oraz ze Spotify/Tidal ze smartfona.

Szukam wzmacniacza stereo który dobrze zagra z moimi melodikami. W sumie zastanawiam się nad NAD 368 tylko martwią mnie opisy, że nie gra on jak stary NAD. Kilka lat temu słuchałem NADA z kolumnami paradigm monitor i bardzo mi się podobało:) Teraz nie wiem czy stary NAD 356 + DAC + Chromcast czy może nowy NAD? A może coś innego do mojej muzyki? Po zakupie wzmacniacza mógłbym zmienić też za jakiś czas kolumny. Mam też Chromecast audio, więc najlepiej jakby wzmacniacz miał wejście optyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeżeli myślisz o wzmacniaczach Nad co w mojej ocenie jest słuszną decyzją, skup się raczej na klasycznej serii C326 czy C356. Jest siła i jest muzykalność. Jako alternatywę proponuję jeszcze żywiołowo grającego Cyrus One HD. Nieduże wymiary a potencjał naprawdę spory, można się zdziwić. Opcja numer trzy to francuski Atoll IN-50. Również energetycznie i dynamicznie grający wzmacniacz. Na koniec można jeszcze rozważyć Advance Acoustic X-i75 lub model wyższy X-i105.

Pozdrawiam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ghgh napisał:

W sumie zastanawiam się nad NAD 368 tylko martwią mnie opisy, że nie gra on jak stary NAD. Kilka lat temu słuchałem NADA z kolumnami paradigm monitor i bardzo mi się podobało:) Teraz nie wiem czy stary NAD 356 + DAC + Chromcast czy może nowy NAD?

Nieśmiało sie wtracę. Co prawda mam niewielki staż w temacie "prawdziwego stereo", ale miałem podobne dylematy do Twoich. Bardzo, bardzo nie chciałem C356 (paskudnie wyglada) i już prawie byłem zdecydowany na C368, ale domowe odsłuchy tych dwóch i paru innych jednoznacznie pokazały, że jeżeli jakośc muzyki jest najważniejsza to w zakresie do 3,5 tys, ciężko znaleź coś lepiej grajacego lepiej od C356. Do tego dokupiłem DAC+streamer w jednym - Pioneer N-50AE, ale tu jest całkiem sporo tez dobrych i tańszych rozwiazań.

Najważniejszy z tego wniosek, że jeżeli chcesz dobrze wybreć MUSISZ posłuchać swoich wyborów w DOMU! 

Życzę cierpliwości!Ja wybierałem blisko pół roku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Na razie nie słuchałem 368 ale opisy forumowe mnie jakoś nie przekonały na 100%. Tak jak pisałem słuchałem kiedyś NAD (chyba) 356 z paradigmami i powaliło mnie w porównaniu do wzmacniaczy Denona, Yamahy i Onkyo z różnymi innymi kolumnami.

Teraz chciałbym mieć sterowanie ze smartfona i Spotify/Tidal+pliki i w sumie też zastanawiam się nad jakimś streamerem. Jak Pioneer zgrywa się z nadem? No i nie słuchałem NADa z Melodikami. Jak to się zgrywa? Wytrzymam z tym zestawem NAD + BL40 przez kilka lat aż do kupna paradigmów? A jak dźwiękowo do NAD ma się  Cyrus One HD?

Na wzmacniacz i jakiś odtwarzacz sieciowy mogę wydać około 5000-6000.

Edytowano przez Ghgh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To że nowe NAdy nie grają jak stare to prawda. Ale akurat do Melodiki pasuje jasno grający wzmacniacz. Więc tutaj zarówno NAD 356BEE jak i nowy 368 się jak najbardziej sprawdzą.

Moje propozycję to zatem NAD 368 + moduł BluOS albo Cambridge Audio CXA80 + WXAD10 od Yamahy.  Do BL40 świetnie pasuje także Roksan K3, tu musiał byśdo nas zadzownićpo dobry rabat, ale jest to petarda w graniu. Stawiaj na lepszy wzmak a nie odtwarzacz sieciowy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2018 o 23:38, Ghgh napisał:

Teraz chciałbym mieć sterowanie ze smartfona i Spotify/Tidal+pliki i w sumie też zastanawiam się nad jakimś streamerem. Jak Pioneer zgrywa się z nadem

Akurat ma takie połączenie od paru dniu: NAD 356 + Pioneer N-50AE i powiem, że to jest to co od ponad pół roku szukałem, a będzie pewnie jeszcze lepiej jak się to wszystko razem ułoży. Sprzęt nowy i zmieścisz się w budżecie.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...