Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR 686 plus zestaw 5.0


Andrzej Podsiedlik

Recommended Posts

Witam! Jestem nowy na forum więc proszę o wybaczenie w sprawie merytorycznej.

Nie dawno zakupiłem amplituner Onkyo TX-NR 686 i poszukuje zestawu kina domowego 5.0. Mam kilka propozycji ale z braku możliwości odsłuchu (brak konkretnego sklepu w mojej miejscowości) szukam na forum drobnej porady.

Szukam zestawu żeby w miarę dobrze zagrał w kinie domowym oraz w stereo (kino 40% a muzyka 60%, gatunki muzyczne to Italo Disco, muzyka Pop lat 80-tych, space syntech)

Przeglądałem kilka ofert ale nie wiem na co się zdecydować.

Dali Spectra 6 set 5.0 , Wilson Raptor 7 , HECO MUSIC STYLE 500 SYSTEM 5.0 , KLIPSCH R-26 / R-14M / R-25C oraz MAGNAT QUANTUM 675 SYSTEM 5.0 czyli cenowo do 4 tyś. ale bardziej przystaje przy Wilsonach albo Dali. Jestem ciekaw waszych opinii na temat tych zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety nie napisałeś w jak dużym pomieszczeniu będziesz użytkować sprzęt, ale wnioskuję z twoich propozycji że nie najmniejszy. Przy takiej kwocie postawić można na kilka ciekawych zestawów np. Magnat Shadow 209 + 203 + Center 213, czy Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X. Z Dali bardziej polecałbym dołożyć do kolumn Dali Zensor 7 + 1 + Vokal znacznie melodyjniej i ciekawszej serii. Na koniec jeszcze jedna propozycja dla mnie najciekawsza brzmieniowo zestaw Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 kolumny z dużym potencjałem, świetnie brzmiące i bezkonkurencyjne w swojej cenie, doskonale pasujące do kina jak i do zestawów stereofonicznych.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witam,

Niestety nie napisałeś w jak dużym pomieszczeniu będziesz użytkować sprzęt, ale wnioskuję z twoich propozycji że nie najmniejszy. Przy takiej kwocie postawić można na kilka ciekawych zestawów np. Magnat Shadow 209 + 203 + Center 213, czy Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X. Z Dali bardziej polecałbym dołożyć do kolumn Dali Zensor 7 + 1 + Vokal znacznie melodyjniej i ciekawszej serii. Na koniec jeszcze jedna propozycja dla mnie najciekawsza brzmieniowo zestaw Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 kolumny z dużym potencjałem, świetnie brzmiące i bezkonkurencyjne w swojej cenie, doskonale pasujące do kina jak i do zestawów stereofonicznych.

Marcin

Pomieszczenie to około 20 metrów kwadratowych.

17 godzin temu, Andrzej Podsiedlik napisał:

Pomieszczenie to około 20 metrów kwadratowych.

A co z Wilson Raptor albo Klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch grają ostro-  przy krótkim odsłuchu może się podobać, natomiast na dłuższą metę może być męczące.

Moim zdaniem tutaj lepszym rozwiązaniem będzie Jamo C97 - które mają podobne brzmienie, ale jednak nie tak ostre.

Heco - są zdecydowanie spokojniejsze, nie grają jakoś super na wysokich tonach, ale grają przyjemnie, ciepło- można je słuchać godzinami. 

 

Zawsze przy kupnie sprzętu audio trzeba go odsłuchać, umów się gdzieś na odsłuch i posłuchaj - nawet kilka razy

W porównaniu również brałbym pod uwagę Dali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GleNinja napisał:

Klipsch grają ostro-  przy krótkim odsłuchu może się podobać, natomiast na dłuższą metę może być męczące.

Moim zdaniem tutaj lepszym rozwiązaniem będzie Jamo C97 - które mają podobne brzmienie, ale jednak nie tak ostre.

Heco - są zdecydowanie spokojniejsze, nie grają jakoś super na wysokich tonach, ale grają przyjemnie, ciepło- można je słuchać godzinami. 

 

Zawsze przy kupnie sprzętu audio trzeba go odsłuchać, umów się gdzieś na odsłuch i posłuchaj - nawet kilka razy

W porównaniu również brałbym pod uwagę Dali

Dzięki za podpowiedz!

W mojej miejscowości (Częstochowa) nie ma takiego sklepu aby odsłuchać. Jedynie sklep "Delta Audio" ale oni nie mają w ofercie takich kolumn jedynie może Jamo. Po przestudiowaniu fachowej literatury oraz testów przystaje przy Dali Spectra 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek (S4Home) mógłbyś oświecić żółtodzioba audio dlaczego ten Klipś się nie nadaje do muzyki? Dalej kilka opinii kupujących ze sklepowej strony. "Kolumny odsłuchałem na kilku wzmacniaczach, w tym jednym lampowym (podrasowany Fatman z wymienionymi lampami). Są jakby stworzone do lamp. Bas silny ale nie rozwlekły, w tej klasie cenowej lepszego się nie znajdzie" , "Żaden inny zestaw nie brzmiał tak dynamicznie i szeroko. Każdy instrument jest świetnie słyszalny na tych Klipschach. Jako zestaw, który nie rujnuje budżetu to jest po prostu rewelacja. W tej cenie nie znalazłem nic lepszego.", "Jedne z najlepszych kolumn firmy klipsch ,z dobrym wzmacniaczem,amplitunerem można usłyszeć naprawdę wysublimowany dzwięk ,bas mięki ,cudowny.Trzeba przyznać że to naprawdę udany produkt tej firmy..." i wiele innych ... o co chodzi z nimi ? Z góry dziekuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przytaszasz mi opinie seri R czy RP? 

Bo seria R gra jasno, twardo, bez namacalnego środka. Jest typowym zestawem kina. Mocnym, o silnym krótkim uderzeniu i bardzo wyraźnym na górze. Do tego łatwym do podłączenia pod amplituner. Ten opis po pierwsze, redakcyjny ? to rwczej bliższe temu co prezentuje seria RP i to w modelu 280. 

Zresztą odsluchasz i od razu będziesz wiedział o czym mówię.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Piotrek zacytowałem opinie klientów z ceneo dotyczące modelu R-26F. Nie chcę polemizować czy wzniecać ognia w dyskusji o gustach tylko rozglądam się za zestawem stereo do niedużego pokoju i czytam tu i tam różne opisy, opinie próbując się czegoś dowiedzieć żeby mieć pogląd zanim coś wybiorę. Nie słuchałem żadnych kolumn prócz tych co mam jeszcze więc polegam na internecie i doświadczeniach innych na razie. Jesteś jak widzę osobą bardzo kompetentną z doświadczeniem więc wierzę, że jest jak piszesz tylko się zastanawiam skąd tak rozbieżne opinie. To pewnie temat na inny odrębny wątek. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2018 o 20:16, Andrzej Podsiedlik napisał:

Myslalem o Melodika MC2250 albo Van Del Hul . Jakieś propozycje!

Jakiekolwiek miedziane , dobrze ekranowany i ładnie wtapia się w tło Chord Clearway . Uważaj tylko by się nie rozpędzić, bo może się okazać , że jak podsumujesz potrzebne metry i przemnożysz przez cenę ,to suma wyjdzie większa niż za amplituner :) . Masz KD, więc nie zaprzątaj sobie głowy kablami , na front dla świętego spokoju 2,5 kw. na tył 1,5 kw. i wszystko. Ciesz się nowym zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 22:54, tomek4446 napisał:

Jakiekolwiek miedziane , dobrze ekranowany i ładnie wtapia się w tło Chord Clearway . Uważaj tylko by się nie rozpędzić, bo może się okazać , że jak podsumujesz potrzebne metry i przemnożysz przez cenę ,to suma wyjdzie większa niż za amplituner :) . Masz KD, więc nie zaprzątaj sobie głowy kablami , na front dla świętego spokoju 2,5 kw. na tył 1,5 kw. i wszystko. Ciesz się nowym zakupem.

Słusznie, weź najtańszą melodikę 

https://sklep.rms.pl/s?q=melodika+black&cat=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...