Skocz do zawartości

Pylon kolumny z chińskimi głośnikami?


Pawel1777

Recommended Posts

Pylon ma w kolumnach głośniki Monakora a te wiadmo gdzie są produkowane ;-)  Tania chińszczyzna gra jak gra, lepiej się nierozpisywać ale reklama robi swoje. Na innym forum byłbyś już "zbiczowany" przez naganiaczy za zadanie tak niewygodnego pytania, mam nadzieję że tu ktoś napisze coś więcej co gdzie i z czego nieobawiając się prawdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę użycie wyszukiwarki nie boli. Firma Pylon produkuje wiele serii kolumn i używa w nich bardzo różnych głośników: SEAS-a, Scan Speak-a, Visatona a także głośników własnej produkcji. Skoro te informacje są łatwe do zdobycie, to jaki sens mają Wasze wpisy. Kolega @Dragonium, popełnił niedawno podobny post i mimo, że dostał wówczas obszerne wyjaśnienie, to dalej udaje niedoinformowanego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej zaraz się dowiesz od branżowych naganiaczy że wszystko jest cacy i wogóle po co się czepiasz, dowód powyżej. A teraz do rzeczy: zobaczcie że na zdjeciu głośnika, który rzekomo produkuje Pylon (spółka powiązana z Pylon dla Pylon) jest chińskie oznacznie na mebranie BUHAHAHAHA. Taki to "polski" głośnik ;-) Jego symbol to:

https://www.tonemine.pl/strona-produktu/głośnik-speaker-driver-psw-18-8-fgs-1 

Mam taki sam głośnik chińskiej produkcji z takim samym oznaczeniem czyli... polski głośnik ;-) taaaaa

Edytowano przez adam2030
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adam2030 napisał:

Mam taki sam głośnik chińskiej produkcji z takim samym oznaczeniem czyli... polski głośnik ? taaaaa

A możesz nam pstryknąć fotkę tego swojego głośnika? Zobaczymy, czy jest rzeczywiście taki sam. I napisz w jakiej kolumnie jest zainstalowany.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1777 , adam2030 <-- konta założone chyba do zadań "specjalnych" , + Dragonium nadający rozpęd pylon-hejtu.

Nie żeby pewien jutuber zwany szafą nie wspominał jak kiedyś niezbyt przychylnie jedną znaną sieć barów ocenił , firma zleciła misje "specjalną" dyskredytacji ów jutubera , dislajki , komenty , itp.

Zauważył to bo nagle pod filmami zaczęło się sporo dziać , tak więc administracjo do dzieła :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, a miałem kiedyś zupełnie inne, to czy coś jest produkowane w Chrl nie znaczy że jest gorsze. To taki stereotyp z poprzednich lat kiedy to chińczycy podrabiali wszystko i wszystkich a nawet samych siebie i te produkty były dużo tańsze i dużo gorsze. Na tę chwilę technologia w Chrl jest na takim poziomie że za kilka, kilkanaście lat wszyscy będą się szczycić że posiadają coś Made in Chrl. Oczywiście proceder zalewania świata tańszymi 'zamiennikami' nadal będzie miał się dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaryzykował stwierdzenie że obecnie większość producentów kolumn produkuje swoje kolumny w Chinach. Jedni produkują wszystkie swoje modele. Szczególnie gdy marka została przejęta przez Chińczyków, a inni tylko te najdroższe produkują gdzie indziej. Dotyczy to w szczególności bardzo znanych marek, a Pylon jest tu raczej odosobnionym przypadkiem kolumn produkowanych w kraju pochodzenia marki. Producenci głośników robią je często tam gdzie mogą być produkowane możliwie tanio i dobrze. Głośniki montowane w Europie coraz częściej są robione z części pochodzących z Chin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DEMOLKA napisał:

Moim zdaniem, a miałem kiedyś zupełnie inne, to czy coś jest produkowane w Chrl nie znaczy że jest gorsze.

To że dany produkt jest wyprodukowany w Chinach zupełnie go nie dyskredytuje biorąc pod uwagę samo miejsce produkcji. Od samego początku przekształceń podejście tej hybrydy komunistyczno - kapitalistycznej / gospodarka/ jest najbardziej uczciwe jakie można sobie wyobrazić. Oni po prostu hołdują pragmatycznemu założeniu CENA = JAKOŚĆ. Firma w której pracowałem , współpracowała z Chinami w zakresie produkcji części . Sprawa była prosta, Chińczycy zaoferowali ten sam wyrób w aż pięciu cenach. Postawili sprawę jasno , chcecie mieć jakość ,to postawimy do produkcji wykwalifikowaną kadrę, zastosujemy odpowiednie jakościowo materiały a co najważniejsze , będziecie mieć 100% kontrolę jakości. Ale za to trzeba zapłacić i nagle po dodaniu kosztów transportu i innych opłat cena zrobiła się całkowicie nie konkurencyjna w stosunku do zakupu tych elementów w Niemczech. Jest oczywiście alternatywa , tani produkt ,produkowany przez ściągniętych z wiosek ludzi nauczonych podstawowych czynności , pracujących w systemie akordowym i mających gdzieś jakość , bo im więcej wadliwych egzemplarzy znajdą ,tym mniej zarobią ,a do tego produkują rzeczy na które ich nigdy nie będzie stać, i tu dochodzi jeszcze sfera psychiki pracownika. Tak sobie myślę , że jak już konsumenci przyzwyczaili się , że współczesne urządzenia kończą swą żywotność dosyć szybko, to tej najwyższej standardem opcji raczej nikt nie wybiera , no bo po co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kubakk jak cię boli fakt, że Pylon ma w swojej zawartości chińskie głośniki to niestety wiele daje do myślenia kim tak naprawdę jesteś ;-) Przed faktami nie da się uciec chociaż byś bardzo namawiał do zamkniecia tego niewygodnego dla ciebie tematu podobnie jak na forum AS. Wolność słowa i informacji należą się klientom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DEMOLKA napisał:

Oczywiście proceder zalewania świata tańszymi 'zamiennikami' nadal będzie miał się dobrze?

Od zarania dziejów liczy się zysk, a to pojęcie nie pozwala na kupowanie , czy własną produkcję w Chinach rzeczy drogich , czytaj dobrych jakościowo. Jak kwota za dany element zbliża się do ceny produkcji rodzimej, firmy mają wybór , albo przejść na produkcję we własnym kraju i przypodobać się rządowi tworząc nowe miejsca pracy, albo co jest najczęstszą praktyką szczególnie przy masówce / najczęściej kupowany sprzęt audio 2-4 k./ zachować konkurencyjność i zapomnieć o jakości. Po pierwsze udowodnione jest , że więcej można zdziałać marketingiem / odpowiednie recenzje, zawodowa sesja zdjęciowa, w której kolumny z głośnikami za parę $ wyglądają szałowo/niż zatrudniając sztab inżynierów , akustyków, prowadząc badania . A jak coś nie wypali ,bo się jednak ludziska poznają ,to się wypuści za pół roku nową serię , katalogi opatrzy kolejnymi zdjęciami , zapłaci za kolejne recenzje i się interes kręci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam2030 napisał:

Kolego Kubakk jak cię boli fakt, że Pylon ma w swojej zawartości chińskie głośniki to niestety wiele daje do myślenia kim tak naprawdę jesteś ? Przed faktami nie da się uciec chociaż byś bardzo namawiał do zamkniecia tego niewygodnego dla ciebie tematu podobnie jak na forum AS. Wolność słowa i informacji należą się klientom.

Czyżbym był prezesem albo pracownikiem pylona ? :D

Poszukaj moich postów jak podczas odsłuchu kolumn pojechałem sapphire 25 za jazgot i dudnienie , pod moje zasilanie i gust muzyczny nie podpasowały , a ów kolumny nie mają "chińskich" przetworników.

W Chinach jak się już wspominało można zamówić wszystko wg specyfikacji , zresztą z roku na rok coraz więcej firm przenosi produkcję do tego kraju. Ate , brembo , bosch , lemforder <-- topowi producenci części samochodowych , tzw. 1 montaż w mercach , bmw , lambo , ferrari itd. a na pudełkach made in china = zapewne badziewie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I którą serie kolego pytasz? I co to zmienia?

Uwierz teraz znaczek Made in Poland, Made in France (jeśli ktoś wie o czym mówię) no nie wiele wnosi do produktu. Chińczycy produkują teraz produkty tej samej klasy co europa. To czy przykładają się do tego zależy od ich pracodawcy.

Słuch zweryfikuje.

Czy są zdatne do używania czy też nie.

MADE FOR Listening or Made for bussines

:)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...