Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu


snoopy25

Recommended Posts

Na początku chciałem się przywitać ? Witam Kolegów na forum.

Odkąd zdecydowałem się na zakup kina i wzmacniacza zacząłem czytać opinie na forum bo myślałem, że uzyskam jakieś odpowiedzi ale im więcej czytam tym głupszy jestem a raczej zdaję sobie z tego sprawę ?

Ale do rzeczy. 

Chciałem poprosić o opinię zestawu kina , który zamierzam kupić:

Onkyo TX RZ830

Zestaw głośnikowy DALI ZENSOR 7 SET - 7 / 1 / VOCAL / ATMOS

Dali Sub E 12 F

Dodatkowo do muzyki chciałbym dokupić wzmacniacz: ONKYO A-9070 i podłączyć go przez pre out.

Byłem na odsłuchu i zestaw Onkyo+ dali 7, bardzo mi się spodobał. Nie wiem tylko jak zagra wzmacniacz z amplitunerem?!

Generalnie już jestem na 90% zdecydowany na w/w zestaw ale klamka jeszcze nie zapadła...

Pomieszczenie ok 20 m wysokość 2,7m ściany- płyty kartonowo gipsowe, parter domu jednorodzinnego - drewniany strop.

Proszę o ocenę i ewentualne sugestie.

Dziękuję i pozdrawiam

ps.1

Filmy przewaga sci-fi - Star Wars , Avatar etc.

Muzyka elektroniczna , hip hop , dance, 

ps.2 

Gdzie umieścić sub?

 

Skan.jpeg

Edytowano przez snoopy25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno połączenie Onkyo TX-RZ830 z Dali Zensor jest opcją bardzo dobrą i w pełni taką konfigurację rekomenduję. To bardzo dobre kino domowe i przyzwoite stereo. Jedynie sądzę, że do takiego zestawu możemy znaleźć wyraźnie ciekawszą końcówkę mocy. Spójrz na monobloki Audiolab 8300MB lub klasyczną integrę 8300A, to rozwiązania które zagrają wyraźnie lepiej. Ciekawą opcją może być także NAD C268 oraz Atoll AM100SE. Zastosowanie końcówki mocy nadal pozostawia sterowanie (przedwzmacniacz) w amplitunerze, natomiast dobry wzmacniacz zintegrowany może pracować jako końcówka mocy podczas odsłuchów kina domowego, natomiast przy odsłuchu muzyki korzystamy tylko ze wzmacniacza. To opcja moim zdaniem lepsza.

Subwoofer postawiłbym w jednym z rogów z przodu o ile jest taka możliwość.

Ewentualne alternatywy oczywiście są. Z amplitunerem już bym nic nie zmieniał, można ewentualnie pomyśleć o kolumnach Monitor Audio serii Bronze, może Focal Chorus czy Heco Aurora. To wszystko kwestia odsłuchów szczególnie w trybie stereo. Jeśli masz możliwość, podjedź do nas i przetestuj poszczególne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedz. Muszę to wszystko przetrawić ? Mam jeszcze jedno pytane: Czy dobrym pomysłem jest podłączenie do tego amplitunera wzmacniacza lampowego?

Myślałem o 5:

1. Fatman iTube 302

2. Fezz Audio Silver Luna

3. Yaqin MC-100B

4. Vincent TAC-34

5. TAGA HARMONY TTA-500

Pozrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem dobrze zacząłeś. Solidny amplituner to dobra podstawą do kina. Nie ma sensu iść w nic wyższego bo i tak końcówka czy zewnętrzny wzmacniacz zagra lepiej. Więc tu jak najbardziej tak.

Czy sensory są dla Ciebie? Na pewno były by w gronie polecanych produktów, obok heco 700 , magnata 727 czy monitor audio bronze 6. Każde z tych produktów możesz sprawdzić u nas lub wypożyczyć 

Wybór kolumn wpłynie ci na wybór wzmacniacza jako ostatnio szlifu. Jeśli będzie to zensor to moim zdaniem świetnie pasuje Cambridge cxa80, atoll in 100 gorzej wzmaki lampowe. Zensor nie wyciągnie z nich odpowiedniego grania.

Zapraszam do nas po wyceny i wypożyczenie sprzętu przed zakupem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Co do odsłuchu albo wypożyczenia sprzętu to niestety mam trochę ograniczone pole manewru, ponieważ mieszkam w Irlandii.

Czytałem opinie na temat wymienionych przez Was: wzmacniaczy , kolumn i końcówek. Myślę że zostanę przy zestawie kina Dali Zensor 7 oraz Onkyo i jako wzmacniacz Stereo, za namową kolegi z Q21,   wezmę Audiolab 8300MB ,  8300A lub Atoll AM100SE. Za miesiąc prawdopodobnie będę w PL to się wybiorę na odsłuch.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

W Irlandii wszystko jest raczej droższe dlatego cały zestaw będę sciągał z Polski. Znalazłem w necie firmę Kon-sul i dostałem fajną cenę od nich z rabatem i jeszcze kable w prezencie także mocno rozważam zakup u nich. Oczywiście mogę rozważyć ofertę Waszej firmy ?

 

Edytowano przez snoopy25
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...