Skocz do zawartości

Proszę o poradę dotyczącą zakupu nowego gramofonu


Recommended Posts

Witam. Zarejestrowałam się na stronce audiofilów gdyż potrzebuje porady. Chce kupić w prezencie dla męża gramofon. Obecnie ma model Kenwood (widoczny w załączniku ). Chce kupić dużo lepszy. Pomieszczenie odsłuchu winyli ok 36 m2. Bardzo proszę o podpowiedz. Jako kobieta nie znam się na parametrach choć lubię posłuchać dobrej muzyki a chciałabym sprawić prezent który sprawi radość dla konesera. Z góry dziękuje za szczere i fachowe podpowiedzi ?

B394D26B-1BE3-4B64-9047-48D520ABAA81.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia - witaj na naszym Forum.

A ile możesz wydać na nowy gramofon?
Jeżeli ma być dużo lepszy (tak napisałaś), to powinny być to kwoty liczone w tysiące - i nie myślę to o dwóch.

Czy to KENWOOD KD-5100 , bo na zdjęciu nie widać tego zbyt wyraźnie? Może się tak zdarzyć (przy ograniczonych kwotach), że bardziej będzie się opłacał zakup nowej, porządnej wkładki do gramofonu (jaka jest teraz zamontowana - nazwa powinna być na froncie wkładki, tylko uważaj by nie uszkodzić igły podczas tego sprawdzania) lub lepszy przedwzmacniacz gramofonowy.

Jaki masz pozostały sprzęt? Wzmacniacz, kolumny... - i jak jest podłączony gramofon: bezpośrednio do wzmacniacza czy kabel idzie pierw do przedwzmacniacza gramofonowego, a potem dopiero do wzmacniacza?

Pamiętaj, że nikt Ci nie zagwarantuje tego, że Twój mąż będzie zadowolony z wybranego modelu.


Gdzie mieszkasz, bo może by była szansa umówić się z salonem w ten sposób że kupujesz u nich gramofon z możliwością ewentualnego zwrotu (choć być może  wkładka byłaby by w pudełku - nie zamontowana, by nie uległa uszkodzeniu lub zużyciu, to tak dla zabezpieczenia interesów firmy).

A nie myślałaś o tym, by po prostu w ramach spaceru/wycieczki "przypadkiem" wejść z mężem do salonu audio i zerknąć na gramofony (umawiając się wcześniej z obsługą by się nie wygadali)? Dzięki wcześniejszej wizycie w takim salonie będziesz wiedziała jakie mają gramofony i w jakich cenach, a personel salonu już by coś na początek zaproponował (a na Forum byś dostała jakieś informacje co użytkownicy Forum o proponowanych modelach myślą).

Na początek - w wolnej chwili zerknij choćby na strony internetowe firm które udzielają się na naszym Forum (np. Q21, S4Home czy TopHiFi - kolejność podana alfabetycznie ? ) i wyszukaj gramofony. Jeden z linków masz poniżej

https://www.tophifi.pl/gramofony.html

Pozdrawiam
PS. Ja sobie nie wyobrażam, by moja żona kupiła mi w prezencie jakiś sprzęt audio - gdyż to ja wiem lepiej czego chcę (wybacz szczerość - ale to nie jest przechwałka, lecz stwierdzenie faktu) i na pewno sam kupiłbym coś lepszego lub taniej. Co innego zakup paru płyt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp. Tak to Kenwood  5100. Na pewno masz racje co do tej wkładki i robienia prezentów koneserom. Ma 40-ke i szukam czegoś wyjątkowego. Jestem z Białegostoku i nie kojarzę tu profesjonalnych sklepów muzycznych. A czas tez mnie już ponagla. Mąż w nowym mieszkaniu chce nabyć nowe nagłośnienie to może dobralby do tego gramofonu który chce nabyć. A jeśli chodzi o kwotę to od 3500-5000 zł. Może coś uda się zaproponować a ja poszukam tej nazwy wkładki choć to trudne jak się okazuje. Pozdrawiam 

Edytowano przez Andzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku masz sklep RMS na ul. Hetmańskiej 33 b
http://salon.rms.pl/bialystok/gramofony_analogowe-0.html

Jak będziesz czegoś słuchała z mężem to możesz się spytać ile czasu wytrzymuje wkładka gramofonowa i jaką ma wkładkę w gramofonie.

Kwota przyzwoita, więc kupisz już coś ciekawego (tzn. dobrego) ?
Choćby taki gramofon ProJect
https://sklep.rms.pl/pro-ject-2-xperience-acryl-dc-2-xperienceacryl-gramofon-analogowy-z-2m-silver

Na wszelki wypadek zwróć uwagę, że część nowych gramofonów nie ma na wyposażeniu wkładki (z igłą), tak by klient mógł zdecydować co chce. Poza tym niektóre nowe gramofony nie mają też w standardowym wyposażeniu pokrywy i trzeba ją dokupić.

Poczytaj też wprowadzenie do tematu gramofon - jest tutaj
https://forum.audio.com.pl/topic/43053-przygoda-z-gramofonem-–-podstawowe-informacje/

Pozdrawiam
PS. Przenoszę Twój wątek do bardziej odpowiedniego działu - t.j. TECHNIKA ANALOGOWA, oraz zmodyfikowałem nazwę wątku by był bardziej czytelny. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu.
No i z uwagi na godzinę to było na tyle - Dobranoc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...