Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego Pioneer, Denon, Heco, Jambo


pawe

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kina domowego do pokoju 16m2. Planuję kupić zestaw 5.0 lub 7.0 Cena też jest ważna najlepiej do max 4k

W tym temacie nie mam doświadczenia. Wstępnie wytypowałem:

amplituner głównie będzie podłączony przez złącze optyczne z komputera z karty Asus Xonar Dx,

1.Pioneer VSX-932-B 1800zł 2.Denon AVR-X1500H 2195zł 3.Pioneer VSX-933 2199złzł 4.Denon AVR-X1400H 1750zł ceny z euro agd jest promocja 25% na drugi produkt i całkiem fajnie to wychodzi, mimo , że w innych sklepach można kupić pojedynczy produkt taniej

zestaw kolumn

1.Heco Victa Prime 702/202/102 (czarny) 2299zł ciężko znaleźć jakąś recenzję + Heco Victa Prime 202 (czarny) razem 7.0 

2.Jamo S 807 HCS (czarny) 2399zł ładny wygląd+ Jamo S 8 ATM głośnik Dolby Atmos 699zł razem 7.0 

który zestaw będzie lepiej grał

Wstępnie wybrałem takie zestawy, jednak najbardziej bym był za opcją 2

Opcja1  Pioneer VSX-933 2199zł + Heco Victa Prime 702/202/102 (czarny) 2299zł na ten moment wyniosła by 3950zł + ewentualnie 202 ( nie wiem czy warto dopłacać do vsx 933) 4,5k

Opcja2 Pioneer VSX-932-B 1800zł +Heco Victa Prime 702/202/102 (czarny) 2299zł na ten moment wyniosła by 3650zł +  ewentualnie 202 do 4k

Opcja3 Pioneer VSX-933 2000zł (inny sklep) + Jamo S 807 HCS (czarny) 2399zł + Jamo S 8 ATM głośnik Dolby Atmos 699zł, ale wychodzi dużo wyższa cena 5k

 

Proszę o poradę, bo może Denon lub inny amplituner jest lepszy od Pioneer. Proszę coś zaproponować mi również w  wyborze kolumn. 

Narazie wyborem sugerowałem się głównie ze sklepu euro agd ze względu na promocję 25%.

 

Witam,

Zdecydowałem sie na zakup zestawu Jamo S 807 HCS za 2028zł ze względu na młodszą konstrukcję i wg mnie nowocześniejszy wygląd. Dokupię jeszcze Jamo S 8 ATM głośnik Dolby Atmos.

Został jeszcze do wyboru amplituner i proszę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji. Który będzie lepszy do powyższego zestawu?

Pioneer VSX-933 2000zł

Denon AVR-X1500H 2200zł

Edytowano przez pawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o kilka wskazówek.

W porównaniu Heco Victa Prime 702/202/102 vs Jamo S 807 HCS to który lepiej wypada?

Długo się wahałem nad wyborem, ale pojawiła się "okazja" na Jamo za 2000zł i wczoraj wieczorem podjąłem decyzję. Nie mogłem znaleźć recenzji na temat Haco no i też już jest to konstrukcja paroletnia (wywnioskowałem po komentarzach, opiniach), gdzie teraz co roku udoskonalają wprowadzają "lepszy" sprzęt.

Proszę mi powiedzieć, czy do tych głośników są dołączane przewody do podłączenia do amplitunera? Pytanie może banalne, ale będzie to mój pierwszy taki zestaw kina domowego i nie wiem jak to wygląda. Jakie przewody ewentualnie powinienem kupić do podłączenia jamo + pioneer VSX933.

Podłączenie komputera przez wejście optyczne będzie możliwe? Zastanawiam się bo w amplitunerze jest podpisane TV, ale Tv podłącze przez HDMI ARC i moim zdaniem powinno to działać. PC będzie głównym źródłem dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wymienione zestawy za drogie zresztą miałem kupić zwykłe "kino domowe" za 1200zł z zestawu LG(mam teraz, ale pada odtwarzacz) lub Samsung, a jak zawsze muszę mieć coś lepszego. Dla mnie pewnie i tak dźwięk będzie super w porównaniu z "kinem" LG. Na ten moment nie planowałem zakupu suba, ale chyba na pełne wrażenia 5.1.2 przydał by się, ale raczej wezmę go z kompletu do tego zestawu i tak mi wystarczy.

Jaki przewód będzie odpowiedni 2x2,5mm, czy starczy 2x1,5mm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem resztę z sub od kompletu(wygrał wygląd, ten sam zestaw i gabaryty- nie mam szans zmieścić większego. Wiem głupio to wygląda pytam się o poradę, a i tak robię po swojemu.

Przewód kupiłem RCA 84010 2x2,5 mm

 

Temat do zamknięcia. Szkoda tylko, że w temacie wypowiadała się tylko jedna osoba. Liczyłem na większą dyskusję, żeby rozeznać temat od różnych stron, podejścia, poglądów.

Dziękuję Panie Piotrze za porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ja kupiłem denona avr-x1400h do tego mam stare JAMO CLASIC 8 i jestem bardzo miło zaskoczony jak ten zestaw gra w stereo mam na myśli muzykę elektroniczną KRAFTWERK , KEBU , KOTO itd. W kinie też jest super ...Podłączałem do tego amplitunera również kolumny podstawkowe JAMO S 803 i też było dobrze. Gorąco polecam ten amplituner jak za tę kasę za jaką można go teraz kupić .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...