Skocz do zawartości

Jakie słuchawki po Takstar HD2000? [300zł]


Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem Takstary HD2000. Słuchawki grały bardzo dobrze, jednak padł minijack a potem zesztywniał i popękał cały kabel. Zdecydowałem się na kupno czegoś nowego.  Sprzęt ma być na zewnątrz i do domu. Może być używany.

Konstrukcyjnie Takstary bardzo mi odpowiadały i szukałbym czegoś podobnego ale lepszej jakości. Najlepiej nieskładane, z metalowym pałąkiem (ew. z mocnego i trwałego plastiku) i z odpinanym kablem. Dodatkowo muszą być wokółuszne, zamknięte i raczej z głębszymi padami niż w Takstarach.

Ważne jest też to żeby można było podłączyć je do wszystkich urządzeń (najlepiej żeby nie miały mikrofonu i jack zwykły dwustykowy)

Jeśli chodzi o muzykę słucham od rapu przez rocka po rzeczy typu soundtracki z filmów. Lubię niski bas i wysokie tony wyraźne ale nie kłujące w uszy. Słuchawki mogą być trochę ocieplone ale nie za bardzo (wytłumacze później) Będą używane ze wzmacniaczem Technics, telefonem Nokia N8 i jakimś odtwarzaczem przenośnym (jeszcze nie wiem jakim).

Poszukałem w internecie i natrafiłem na modele:

ISK9999 - mogłyby być, mają porządny pałąk i odpinany przewód (z jakimś dziwnym wtykiem) i fajne głębokie pady. Jak jest z jakością tej firmy? Bo Takstary były wykonane dość średnio (zwłaszcza kabel i minijack)

Sennheiser HD 4.30 - słuchałem ich w Saturnie i grają nieźle ale są składane i mają ten 3-stykowy minijack (co prawda działało mi na archaicznym odtwarzaczu ale nadal mam wątpliwości). Niby przewód jest odpinany a w tamtych nie dało się go odpiąć.

Takstar HD6000 - mają nieco futurystyczny wygląd ale z tego co opisywali w recenzjach dźwięk powinien mi się spodobać tylko że znowu - są składane.

 

ZA wszelkie propozycje i rady dziękuję i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISK9999 nie są składane i przez to są stosunkowo mało mobilne. Powinny być za to trwałe, bo wzorowano je na studyjnych słuchawkach AKG znanych z budowy o dużej wytrzymałości. Na wyposażeniu są 2 kable ze złączem mimi XLR które można spotkać w słuchawkach AKG. Takstar HD6000 są składne i przez to bardziej mobilne, jednak ponoć są niezbyt trwałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...