Skocz do zawartości

Wzmacniacz do KEF R500


coolbix

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza stereo. Obecnie posiadam Marantz CD6006, amplituner KD Denon x2400h, fronty to Kef R500, oraz sub REL T5i połączony podwójnie m.in. kablem systemowym do kolumn. Proporcje kina do muzyki do ok. 70:30%. Z kina domowego jestem zadowolony, chcę jednak poprawić trochę stereo i tu pojawia się problem. Chcę używać kefów zarówno do kina jak i stereo, a amplituner nie ma klasycznego pre-out, tylko drugą strefę. Znalazłem w sieci przełącznik Beresford TC-7220 MKIII- tylko czy on nie zdegraduje jednak dźwięku, który będzie porównywalny lub gorszy od obecnego Denona oraz czy bezproblemowo będzie można używać kefów jako fronty w kinie domowym?
Ale wracając do głównego pytania, jaki nowy wzmacniacz do ok. 4000 zł zagra wyraźnie lepiej niż obecny Denon w tej konfiguracji? Słucham właściwie każdego rodzaju muzyki z wyjątkiem rapu i disco polo. Lubię dźwięk naturalny, detaliczny, z dużą rozdzielczością, dynamiką, dobrą separacją instrumentów oraz sceną, bas niski kontrolowany, ale nie dudnienie. Rozważam Marantz PM7005 lub 8005, Nad C356BEE, Atol IN50SE lub IN100SE, Audiolab 8300A , Creek Evolution 50A Co dobrze zagra w zestawieniu Marantz CD6006, Kef R500? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...