Skocz do zawartości

Amplituner PIONEER który wybrać ?


deejayadam

Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczów !

Mam takie pytanie do znawców sprzętu , a napewno na tym forum nie brakuje takich speców.
Posiadam starszy Amplituner Pioneer VSX609RDS , ale niestety już poległ , byłem z niego bardzo zadowolony ale cóż zrobić.
Chciałbym kupić także używany Amplituner PIONEER o podobnych lub lepszych ale nie gorszych parametrach , dźwięku i liczbie wejść optycznych i koaksjalnych itd.
Wyszukałem troche sprzętu do kupna ale nie wiem jaki byłby dobry ?
Czy może mi ktoś doradzić który wybrać z poniższej listy ?

01. Pioneer VSX-D1011-S
02. PIONEER VSX-323
03. PIONEER VSX-819 H
04. PIONEER VSX-416-S
05. Pioneer VSX-804RDS
06. Pioneer VSX-918V
07. Pioneer vsx 528
08. Pioneer vsx-915
09. Pioneer Vsx 919
10. Pioneer VSX-D514

Bardzo dziękuje za pomoc i Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie najniższe serie - jak choćby D514.
Zestawienie zrobiłeś od Sasa do lasa: najniższe i stare modele po w miarę świeże i ze średnich serii. Złączami też się dość znacznie różnią (te nowsze mają np. HDMI i USB jak choćby  918 i 919).

Co do złączy - to wystarczy wyszukać w Internecie te modele (jako grafika), są też dostępne polskie testy wielu tych urządzeń (choćby w AUDIO). Zaś Ty nawet nie podałeś jakie masz złącza (i ile) w swoim starym Pionku...

Ile możesz wydać pieniędzy na amplituner?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić używany amplituner do 600zł

Rozważam kupno Pioneer lub Onkyo

Amplituner musi mieć 4 wejścia optyczne/koaksjalne , mnie nie interesują jakieś tam wejścia HDMI , USB itd , nie potrzebuje ich.

Ma być do filmów i muzyki , nie jestem Audiofilem ale słuch mam dobry , posiadam zestaw głośników 5.1 AMTECH.

Z tego co się dowiedziałem to amplituner ma być potężny ze swoją wagą , poprzedni Pioneer VSX609RDS spełniał moje oczekiwania.

Na aukcjach jest tego tyle że nie wiem co wybrać , a w szczególności z firmy Onkyo bo nigdy takiej firmy nie miałem.

Pokój mam 3m na 3,5m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 10:13, deejayadam napisał:

Mam zamiar kupić używany amplituner do 600zł
...
Ma być do filmów i muzyki , nie jestem Audiofilem ale słuch mam dobry , posiadam zestaw głośników 5.1 AMTECH.
...Z tego co się dowiedziałem to amplituner ma być potężny ze swoją wagą , poprzedni Pioneer VSX609RDS spełniał moje oczekiwania.

Przede wszystkim warto wymienić zestaw kolumn AMTECH na coś lepiej grającego...

A co do ONKYO - równie dobrze mogą być starsze modele z serii 60x - począwszy od SR-TX600 po TX604, albo jeszcze lepiej wyższa seria czyli 70x.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc co do amplitunerów , jestem w trakcie szukania czegoś odpowiedniego.

Jak chodzi o kolumny , to wiem , Dupy nie urywa , ale niestety muszą jeszcze troche u mnie postać , ale mam zamiar zmienić , tylko wiadomo że wszystko opiera się o kase.

================================================================================================================================================================================================================

Można prosić o poradę czy takie są dobre ?

 

Onkyo TX-SR604E

Onkyo TX-SR501E

Denon AVR 2105

Pioneer VSX 915

Onkyo TX-DS575

Sony STR-DB940 QS

Edytowano przez deejayadam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...