Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz do gramofonu, telewizora...


Mateusz Czernecki

Recommended Posts

Witam.

Właśnie zakupiłem używany gramofon Rega RP1. Zaczynam swoją przygodę z winylami, dlatego chciałem zapytać kogoś zaznajomionego z tematem jaki przedwzmacniacz oraz kolumny kupić. Nie chciałbym wydać więcej niż 1000 zł za zestaw. Na pewno bym potrzebował w przedwzmacniaczu możliwość podłączenia gramofonu, telewizora oraz komputera, dobrze jakby miał pilota. Jeśli chodzi o kolumny to coś z miękkim, soczystym basem (oglądam dużo filmów). Mam nadzieję, że macie jakieś ciekawe propozycje. Może być sprzęt używany. 

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez Mateusz Czernecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże wymagania mały budżet. Rozumiem że chodzi Ci o wzmacniacz? Czy przedwzmacniacz gramofonowy?

Więc albo wzmak który ma przedwzmacniacz i do tego DAC, albo coś co będzie nawet używane ale z niższej klasy.

Czy to faktycznie maks maksów co masz do dyspozycji? Bo zostanie mało na kolumny.

Jakiej wielkości pomieszczenie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam za miesiąc z Anglii i przywiozę kilka funciaków ale większość idzie na samochód. Nie wiem jeszcze dokładnie ile jestem w stanie przeznaczyć, ale do 1500 zł to spokojnie. Pokój ok. 30 m2. Nie wiem dokładnie czy potrzebuje wzmacniacza czy przedwzmacniacza, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z winylami, więc jestem w tym trochę zielony. Chodzi mi tylko o to by podłączyć kilka urządzeń, włącznie z gramofonem do kolumn. 

Proszę o wyrozumiałość i dzięki za odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz wzmacniacza z przedwzmacniaczem gramofonowym i wejściami cyfrowymi.

Do podłączenia gramofonu wzmacniacz musi mieć wejście Phono, do pozostałych połączeń DAC, który może być wbudowany w wzmacniacz.

O ile przy nowych sprzętach jest to do osiągnięcia w 1 urządzeniu, tak przy twoim budżecie nie- stare wzmacniacze nie miały wejść cyfrowych.

Wzmacniacz z phono + zewnętrzny DAC + kolumny (a na 30m2 potrzeba podłogówek) . 1 500zł- moim zdaniem budżet nie pozwoli Ci na złożenie wszystkiego- chyba, że na sprzętach bardzo starych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Może zadam inaczej pytanie. Ile trzeba wydać na przyzwoity sprzęt, aby to wszystko obsłużyć? 

Dodam jeszcze, że możliwe, że będę zmniejszał pokój pod właśnie typowo komputer/telewizor gdzie będzie stał gramofon. 

Jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o samym gramofonie, który kupiłem (Rega RP1)? Zamówiłem go trochę w przypływie emocji, bo zobaczyłem, że mogę kupić go 600 zł taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mateusz Czernecki napisał:

Ile trzeba wydać na przyzwoity sprzęt, aby to wszystko obsłużyć? 

Pomyślmy ? Wzmacniacz z DOBRYM Phono + DAC + kolumny  podłogowe + kable ,to będzie jakieś 10-12 k. za nowy średniej klasy , lub jakieś 8k. za używany.

Z drugiej strony do Regi RP1 możesz kupić tani przedwzmacniacz gramofonowy za 100 zł , bo raczej droższego nie ma sensu, lub starszego Rotela lub Nada z Phono , kolumny za 3k. zewnętrzny DAC  i w 5k. może się zmieścisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Nie spodziewałem się takich wydatków ? 

Jaki polecacie przedwzmacniacz gramofonowy właśnie do Regi?

Trochę poczytałem i zaciekawił mnie przedwzmacniacz pro-ject phono box e. Dość popularny sprzęt, a z tego co widzę to w Anglii jest jeszcze tańszy niż w Polsce, więc mógłbym go kupić na miejscu. Możecie przedstawić jakieś uwagi dotyczącego urządzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się znasz na rzeczy. Jeśli chodzi o wzmacniacze to obydwa mi się podobają. Pytanie zielonego. Czy obsłużą one dźwięk z tv czy jest tak jak kolega napisał kilka postów wyżej i trzeba za taki sprzęt wydać 10k?

Jeśli chodzi o kolumny to Magnat lepiej wygląda, ale muzyki oczami słuchać nie będę, a z tego co widzę to Klipsh są droższe. Duża jest różnica w brzmieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2018 o 19:24, Mateusz Czernecki napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o samym gramofonie, który kupiłem (Rega RP1)? Zamówiłem go trochę w przypływie emocji, bo zobaczyłem, że mogę kupić go 600 zł taniej. 

Poniżej masz link do testu Twojego gramofonu (test zrobiony przez AUDIO, zamieszczony w styczniowym numerze z 2012 roku):
https://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/587-rega-rp1

Proste ramię (aluminiowe), ogólnie niedroga konstrukcja ...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TV kupisz DACa Fioo za 100 zł. Nie potrzebujesz sprzetu za 10k. Możesz go mieć będzie grał lepiej, ale to nie jest mus.

Klipsch gra bardziej kontrolowanym basem. Ale nawet bym nieco strzelił że Magnat 1002 ma go więcej. Obie konstrukcje są bardzo mocne i potrafią nagłośnić spore pomieszczenia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę że postanowione ? 

Yamaha AX 500 i do tego Magnat. 

Jeszcze wystarczy rozszerzyć kolekcje winyli i nie muszę wychodzić z domu.

Jeśli macie jeszcze jakies propozycje to chętnie rozpatrze i dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.

Edytowano przez Mateusz Czernecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...