Skocz do zawartości

Poprawa dźwięku z komórki


Kobold24

Recommended Posts

Hej. Chciałbym móc korzystać z komórki jako źródła dźwięku w 2 sytuacjach:
- w samochodzie poprzez wejście aux
- w domu, podłączając się do amplitunera stereo Onkyo (chyba TX 8080).

W obu przypadkach dźwięk jest bardzo słaby, cichy, mało dynamiczny. Podłączam się kabelkiem 3.5mm do aux w aucie oraz do wejścia w ampli w domu. Komórka niestety jest przeciętna pod względem jakości dźwięku.
Zdaję sobie sprawę, że przydałoby się lepsze źródło, ale telefon daje sporo możliwości (choćby Spotify).

Czy jest w ogóle szansa, żeby użyć jakiegoś niedrogiego, najlepiej przenośnego urządzenia (DAC-a?) które rozwiąże ten problem? Czy obejdzie się bez nowego DAP-a?

Póki co sam wymyśliłem, że może odbiornik bluetooth załatwiłby sprawę? Np. Fiio Btr-100 albo Nuforce btr1.

To mi dan ten komfort, że telefon pozostanie bezprzewodowy, bluetoothem połączę się z urządzeniem. Tylko czy to mi poprawi/wzmocni dźwięk?

Proszę o podpowiedź. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja. Wcześniej tego nie rozważałem.

Zastanawiają mnie jeszcze 3 kwestie:

1. Jeśli dobrze rozumiem, za przetwarzanie muzyki w tym przypadku odpowiada sam CCA. Tzn, że nie ma znaczenia jakiej jakości dźwięk mam w komórce. Czy tak?

2. Czy na pewno takie małe urządzonko zapoda większą głośność niż komórka? Oglądałem kilka recenzji CCA, ale co do samej jakości/mocy nikt specjalnie się nie wypowiadał.

3. Jak to uruchomić w aucie? Bo tam nie mam routera :)Czy BubbleUPnP do tego służy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste i oczywiste- Dragonfly'e! :) Tym bardziej w aktualnych cenach

Audioquest Dragonfly Black 220zł

DragonFly Red 449 zł

To nic innego jak zewnętrzne, miniaturowe przetworniki C/A z wzmacniaczami słuchawkowymi w jednym. Jak najbardziej nadają się do korzystania z smartfona (w obecnych wersjach pobór prądu jest niewielki), potrzebujesz tylko stosownej przejściówki z telefonu na USB. 

Modele różnią się od siebie zastosowanymi kościami DAC oraz napięciem wyjściowym (wyższe lvl głosności osiągniesz z RED'a).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...