Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw dla BARDZO początkującego od podstaw


Shauddy

Recommended Posts

A w razie opcji nr 2, z podłączeniem do komputera? Warto zaopatrzyć się w jakiś dodatkowy sprzęt w postaci karty czy nie doświadczę jakiegoś skoku w jakości jeśli budżet wynosi tylko 500 zł? 

I gdyby apli został podłączony do TV, a telewizor do PC po HDMI(czyli dźwięk płynąłby z komputera) to jakość dźwięku spadnie czy póki jest w "cyfrowej formie" nie doświadczę spadków? 

Edytowano przez Shauddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inne pytanie
Podłączając ampli do PC użyłbym przejściówki Cinch-Jack i podłączyłbym pod integrę(bez zewnętrznych DACów itp).
Ewentualnie biorę pod uwagę zakup karty dźwiękowej(niedrogiej, do 500zł max), która posiadałaby złączę optyczne. 
Złączem optycznym podpiąłbym kartę dźwiękową w PC bezpośrednio pod amplituner. 
Będzie w ogóle jakaś różnica w dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanych Dac, ostatnio kupiłem Dac Nostromo 4 za dość dobrą cenę - poniżej 200 zł z wysyłką. Nowy dac ten model kosztował około 500 zł. Więc jak masz budżet na dac 500 zł to używany można trafić, który jako nowy kosztował 1000 zł lub więcej. Ale trzeba szukać i być cierpliwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Aby nie tworzyć nowego tematu, kontynuując temat podepnę się do obecnego :)

Rozpoczynając swoją przygodę z audiofilstwem postanowiłem że będę składał w częściach porządny zestaw audio.

Rozpoczynając od pierwszego elementu, przeszukując wiele tematów na tym forum, doszedłem do wniosku że przeważnie do słuchania muzyki zalecany będzie wzmacniacz stereo nie amplituner jak do tej pory sądziłem.

Ponieważ obecnie za nowy sprzęt dobrej jakości trzeba odpowiednio zapłacić, a nie dysponuje zbyt pokaźnym budżetem wybór padł na coś używanego.

Moje pytanie, co polecacie w budżecie do 800zł?

Pokój około 30 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...