Skocz do zawartości

Słabnie bas Jamo Sub12.


michu9191

Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem otóż, slabnie mi bas przy muzyce w subwooferze Jamo Sub12 przy wyzszej głośności ( potencjometr mniej więcej od 54-55 Onkyo tx 8150) kabel klotz 4m czysta miedź pozłacane porządne wtyki typ rca-rca (sub wejście lfe). I mam pytanie czy to wina kabla (może zmienić na typ y) bądź też powodem może być ze jest on nowy (koło 1 miesiąca) i słabo wygrzany czy po prostu on tak ma?  

Zestaw:

Amplituner Onkyo tx8150

Fronty Jamo c97

Dac cambridge audio magic 100 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie od pewnego momentu staje się mniej głęboki bas a glosnik pracuje tak samo a nawet i trochę mocniej.Blokada Potencjometru ustawiona w amplitunerze na 65% (wiadomo dzieci, żeby nie przeokabinowaly =)) więc głośniej nie sprawdzałem. Sub jest w kącie lekko skierowany na środek pokoju 20-30cm od tylnej i bocznej ściany, pokój około 15m2 (sprzęt brany przyszlosciowo, będzie grał w większym pomieszczeniu.) Pokretla ustawione na odcięcie 60, faza 0 głośność 1/3.

Edytowano przez michu9191
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosilem suba w różne miejsca i lipa, w tym którym był od początku chyba najlepiej (ustawiony w kącie równolegle do ściany bocznej) jedyne co zauważyłem bas mniej zanika na fazie 180 i jest troszkę głośniejszy, najbardziej w miejscu gdzie odsłuchuje sprzęt... 

Najdziwniejsze jest to że np ampli mam ustawione na 54 a jak zrobię o jeden w górę już staje się mniej głębszy bas... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...