Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardziej chodzi mi o to czy włączanie w różnej kolejności urządzeń nie powoduje sytuacji ze system nie rozpoznaje że "DAC jest włączony" i cały zestaw nie działa.

(proszę o nie pisanie że trzeba włączać w określonej kolejności - to jest jasne a życie i rodzina weryfikują teorię i wprowadzają własną praktykę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 07:55, Fafniak napisał:

Bardzo mnie interesują zależności pomiędzy malinką a DAC przy włączaniu i wyłączaniu elementów.

zachowanie systemu zainstalowanego na malince ....

Fafniak , nie jestem pewien czy nie odłączanie  Maliny od zasilania nie skraca jej żywotności / mam smutne doświadczenia z komputerem który chodził non stop/.

Problem wyłączania Maliny a co najważniejsze włączania bez celowania wtyczką kabla zasilającego ładowarki rozwiązałem w ten sposób , że nabyłem:

https://botland.com.pl/zasilacze-dogniazdkowe/4235-zasilacz-extreme-2x-usb-5v-31a.html

+

https://botland.com.pl/przewody-microusb-20/2648-przewod-microusb-b-a-z-wlacznikiem-10m.html

Mam dwa te urządzenia  jedno z nakładką DAC z Volumio  drugie z kartą z wyjściem coaxial / OSMC/.

Pierwszą Malina z Volumio po prostu włączam przyciskiem na w/w kablu zasilania czekam minutę i gra druga jest podpięta do amp.KD po HDMI a do przedwzmacniacza stereo po coaxial. Po naciśnięciu przycisku na przewodzie zasilania automatycznie odpala się TV oraz amp.KD od razu na ustawionym wyjściu i już można oglądać filmy a jak chce radio czy Spotify , ręcznie odpalam wzmacniacz , przełączam dźwięk w OSMC na kartę i mam piękne stereo :) 

Na koniec " zamknij system" i przyciskiem na kabelku wyłączam zasilanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Malinkę ale służy ona za transport.
Dokładnie mam do Raspiberry pi+ Izolator I2S+ Recklocker Kali + na wszystkie urządzenia zasilanie liniowe.
Potem krótki kabelek RJ45 taki max 5 cm do DACa Denafrips Pontus.
System Moode Audio.
Robiłem ostatnio testy tego rozwiązania vs USB PC Android Box i Coaxial.
I malina zaoferowała dużo więcej w każdym aspekcie dźwięku.
Robiliśmy też ślepe testy i różnica ogromna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2018 o 07:48, tomek4446 napisał:

Fafniak , nie jestem pewien czy nie odłączanie  Maliny od zasilania nie skraca jej żywotności / mam smutne doświadczenia z komputerem który chodził non stop/.

Problem wyłączania Maliny a co najważniejsze włączania bez celowania wtyczką kabla zasilającego ładowarki rozwiązałem w ten sposób , że nabyłem:

https://botland.com.pl/zasilacze-dogniazdkowe/4235-zasilacz-extreme-2x-usb-5v-31a.html

+

https://botland.com.pl/przewody-microusb-20/2648-przewod-microusb-b-a-z-wlacznikiem-10m.html

Mam dwa te urządzenia  jedno z nakładką DAC z Volumio  drugie z kartą z wyjściem coaxial / OSMC/.

Pierwszą Malina z Volumio po prostu włączam przyciskiem na w/w kablu zasilania czekam minutę i gra druga jest podpięta do amp.KD po HDMI a do przedwzmacniacza stereo po coaxial. Po naciśnięciu przycisku na przewodzie zasilania automatycznie odpala się TV oraz amp.KD od razu na ustawionym wyjściu i już można oglądać filmy a jak chce radio czy Spotify , ręcznie odpalam wzmacniacz , przełączam dźwięk w OSMC na kartę i mam piękne stereo :) 

Na koniec " zamknij system" i przyciskiem na kabelku wyłączam zasilanie. 

i nic nie pierdzieli się w systemie przy tego typu wyłaczaniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

i nic nie pierdzieli się w systemie przy tego typu wyłaczaniu ?

Na kilkaset włączeń i wyłączeń jakie dotychczas zrobiłem NIC. W malinie z Volumio po prostu pstrykam przyciskiem na kablu zasilania a w tej drugiej z OSMC najpierw klikam na ekranie " zamknij system" potem wyłączam przyciskiem na kablu zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...