Skocz do zawartości

Słuchawki gamingowe czy markowe pod amplituner ?


Recommended Posts

Witam,może to forum nie jest zbyt odpowiednie do tego typu tematu ale  już kiedyś uzyskałem tu cenne informacje na temat zakupu kina domowego,które sprawdza się świetnie.Dylemat dość spory.Związku z tym że po przeczytaniu dużej ilość materiałów na temat nurtującego mnie zagadnienia nie znalazłem konkretnej odpowiedzi,postanowiłem zadać to pytanie na tym forum.

 

Sprzęt który posiadam to PS4 Pro podpięte pod  amplituner Onkyo TX-NR656 + QUADRAL Quintas 6500 + Magnat Monitor Supreme Sub 302A obraz wyświetla Samsung SUHDUE55KS7000S + Sony PlayStation Wireless Stereo Headset 2.0 który to właśnie się połamał na pałąku jak większości użytkowników,nie wspominając już o łuszczących się nausznikach.

 

Najwyższy czas zmienić więc słuchawki,które służyły głównie do grania na plejce i sporadycznego słuchania muzyki jeżeli można tu mówić o słuchaniu na słuchawkach  gamingowych.

Przy serii Battlefield  jak i innych grach sprawdzały się dobrze szczególnie miło zaskoczyło mnie pozycjonowanie dźwięku,no ale już nadają się do kosza i pora zakupić nowe.

 

Pytanie tylko czy kupić z przeznaczeniem gamingowym pokroju SteelSeries Siberia 840 czy lepiej wykorzystać amplituner i zakupić słuchawki (audio)  z firm typu AKG,Sennheiser,Audio-Technica. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa jeśli chodzi o jakość dźwięku,jakość wykonania i pozycjonowanie dźwięku w grach,jak z podłączem mikrofonu jeśli zdecydował bym się na słuchawki bez niego (czat w grach typu BF ma dla mnie znaczenie)  wiec jeśli nie można było by podłączyć mikrofonu po przez amplituner lub pada to już mam odpowiedź.Jeżeli można to w jaki sposób ?            Preferował bym raczej słuchawki bezprzewodowe z Bluetooth ale nie mam nic przeciwko kablowym jeśli miało by to wpływać na lepszą jakość.

 

Budżet około 1300 zł Ps a może to przesada i wystarczą STEELSERIES Arctis 5  lub HYPERX Cloud II

 

Pozdrawiam 100pytań

 


Pytanie kieruje raczej do osób posiadających amplitunery,aczkolwiek  chętnie przeczytam każda opinię.

Edytowano przez 100pytań
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Słuchawki bluetooth nie sprawdzą się jako gamingowe jeśli nie zostały do tego przeznaczone. Jeśli mają mikrofon to gdy jest włączony działają w trybie rozmowy telefonicznej i jakość dźwięku jest wtedy niska. Dlatego jeśli bezprzewodowe i mają służyć do grania to powinny to być do tego celu specjalnie zbudowane słuchawki. Jeśli chodzi o możliwie dobrą jakość dźwięku to lepiej pomyśleć o słuchawkach przewodowych. Najlepiej jeśli są to dobre słuchawki bez mikrofonu i do nich osobny mikrofon. Takie rozwiązanie nie dla wszystkich jest wystarczająco wygodne. Wtedy wchodzić może w grę mikrofon mocowany na przewodzie lub do słuchawek. Możesz też poprzestać na słuchawkach gaminowych przewodowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisałeś,ale chodzi mi o konkretne porównanie różnic 

- pozycjonowanie dźwięku w grach  (typowe słuchawki stereo) a wirtualny dźwięk 5.1,7.1  ?

- jak z możliwością podpięcia mikrofonu (chyba tylko przez pada ) a słuchawek do wyjścia phones w amplitunerze ? ,jak w tedy z jakością mikrofonu, bo przez pada zakładam że słabo

- czy w amplituner będzie możliwość ustawienia (emulacji) wirtualnego np 5.1 podpinając słuchawki,jeżeli taki będzie w grze ?

- SteelSeries Siberia 840 to jedne z droższych słuchawek gamingowych,czy lepsze rezultaty uzyskam kupując w tej samej kwocie dobre (markowe) słuchawki stereo plus mikrofon zewnętrzny ?

Właśnie na te pytania szukam odpowiedzi,najlepiej od osób które dokonały jednego z dwóch wyborów i co było tego powodem.

Kupując SteelSeries Siberia 840 mam pewność że wszystko będzie kompatybilne z PS4Pro  ale jeśli jest lepsza alternatywa to wolał bym z niej skorzystać nawet kosztem kabli,bo jak dla mnie to żaden problem.

 

Ps po prostu chcę wydać rozsądnie pieniądze niż potem żałować 

Edytowano przez 100pytań
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki mają służyć niemal wyłącznie do grania to najbezpieczniej będzie kupić gotowy zestaw do tego celu. Wiem jednak że gracze często chętnie kupują dobre, analityczne słuchawki. O ile wiem to do PS4 można podłączać mikrofony na USB. Do pada można podłączyć mikrofon na złączu jack przez przejściówkę, bo w padzie jest wejście wspólne dla mikrofonu i słuchawek jack 4 pin. Nie jest to chyba zbyt wygodne i prowadzi do wyłamywania wtyków podłączanych do tego gniazda. Niektóre amplitunery kd posiadają funkcje emulacji dźwięku przestrzennego na 2 kanały słuchawek. Nie znam ich wszystkich.  U Yamahy nazywa się Silent Cinema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi jednak na to że najlepszą opcja jest zakup w kwocie 1300 zł zestawu Siberia 840 mimo posiadania amplitunera,myślałem że lepiej będzie go wykorzystać ale skoro tak,to zamawiam 840.

Jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązania,chętnie z nich skorzystam zanim przyjdzie zamówiony zestaw.Około 5 dni roboczych.

Pozdrawiam i dziękuje za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss UR40 to słuchawki otwarte do sprzętu przenośnego. Na pewno będą ustępować jakością wykonania Siberia 840. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to sam musiał byś porównać. W tej dziedzinie niekoniecznie droższe słuchawki muszą być lepsze. Ich cena jest o rząd wielkości niższa od Siberia 840.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że coraz bardziej skłaniam się ku Twojej propozycji.AUDIO-TECHNICA ATH-DSR7BT  bardzo mi się spodobały (po testach i opiniach) no ale nie jest tak prosto bo nie mam żadnej pewności że zadziałają przez bluetooth z PS4pro i czy działał by live chat.Zakładam że nie,a podpięcie ich pod pada wydaje mi się że odpada ze względu na brak wyjścia jack 3.5.Teoretycznie można było by bezpośrednio po przez port usb w konsoli ale to również wielka niewiadoma co do kompatybilność jak i samego live chata.Zastanawia mnie również jak podłączyć  owe słuchawki do wspomnianego amplitunera,przez usb,bluetooth  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mam podłączone Ps4 pod Onkyo TX-NR656, czy jest możliwość podłączenia ATH-DSR7BT przez bluetooth oraz po przez kabel by uzyskać dźwięk z amplitunera  ?

Właściwie czy była by różnica w jakości podłączając te słuchawki po przez kabel ?czy to tylko mój wymysł że przez kabel lepiej...

Wybacz te dziwne pytania ale mam coraz większy mętlik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze możesz odłączyć słuchawki bluetooth bezprzewodowo do tego amplitunera ? Podejrzewam ze posiada on tylko odbiornik i poprzez niego możesz tylko słuchać muzyki np. z telefonu na głośnikach. Niektóre amplitunery nadają również umożliwiając podłączenie tą drogą słuchawek. Na pewno nie będzie możliwości rozmontowana tą drogą. Musisz się liczyć tez z opóźnieniami takiej transmisji. Transmisja bluetooth nie nadaje się do grania.

Generalnie do grania najlepsze będzie połączenie przewodowe. Brak kabla to wygoda. Umożliwić Ci mogą to tylko słuchawki gamingowe bez przewodu ( nie bluetooth ).

Z tego co wiem to podłączanie kablem do słuchawek do pada prowadzi do częstych uszkodzeń kabla przy wtyku. Musiałbyś mieć do czego podłączyć słuchawki przy konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem racze o Twojej podpowiedzi,czyli podłączeniu wspomnianych słuchawek po przez kabel do amplitunera by nie było lagów,a do plejki wspomnianego mikrofonu Superlux E205U.

Tylko w jaki sposób podłączyć te słuchawki skoro są na usb ?

Alternatywa AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7NC  tyle że z recenzji wypadają gorzej jeśli chodzi o jakość dźwięku.Jeśli dobre rozumiem to przy Impedancja [Ω] 150 wymagany będzie jakiś dac by je napędzić,np by działały pod smartfonem .Pytanie.... czy każdei słuchawki będą działać pod wyjściem phones w amplitunerze,czy o jakiś parametrach odpadają bez dodatkowych wzmacniaczy ?

Ps muszę wybrać coś z oferty MediaExpert bo tam mam możliwość rabatu pracowniczego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku amplitunera kd raczej unikał bym słuchawek o impedancji większej niż 80 ohm. Sporo zależy właściwości samego amplitunera. Również skuteczność samych słuchawek nie jest bez znaczenia. Musisz próbować. Trudno mi powiedzieć co możesz podłączyć i będzie działało na USB konsoli.

Główny problem tkwi tu chyba w tym że chcesz do grania używać konsoli a nie PC-ta. Tam możliwości są większe. Do  konsoli najlepiej używać sprzętu dedykowanego do niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem raczej w jaki sposób podłączyć  ATH-DSR7BT do amplitunera skoro nie da się przez bluetooth i nie maja złącza typu jack tylko usb.Może to usb jest tylko do ustawień na pc bo coś nie mogę znaleźć informacji

 

 

"Słuchawki można podłączyć do komputera lub innego urządzenia cyfrowego za pomocą dołączonego przewodu USB (2,0 m). Wtedy ATH-DSR7BT będą odtwarzać nawet formaty high-res 96 kHz/24 bity.

Edytowano przez 100pytań
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...