Skocz do zawartości

WYGRAJ!! Heco Aurora 700


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 godziny temu, Arturas napisał:

No dziś się okaże czy zakończę dysputy wszelakie i dywagacje słowne, oraz myślowe, poprzez nieprzespane noce ? dziś Idę na odsłuch Rls Nereida 2 i callisto 4, dziś się okaże czy zostają Heco i daje dalej sobie spokój, czy będą zmiany na monitory ?

@Arturas zdaj relacje z odsłuchów. Rls zarówno Nereida 2 jak i Callisto 4 to świetne kolumny. Super grają ze wzmacniaczami m.in. Naim'a. Do Twojego metrażu jednak callisto 4 mogą być za małe, ale Nereida 2 jak najbardziej, do tego jeszcze lepsze brzmienie niż Callisto 4,

Oczywiście takie Nereida 2 potrzebują dobrego i wydajnego prądowo wzmacniacza,aby pokazały swoje możliwości.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Panowie z salonu byli zaciekawieni moim Onkyo, myśleli że takie klocki to vintage, myśleli że Onkyo robi tylko kino domowe, nie wierzyli że taki klocek kosztuje tak niskie pieniądze, oczywiście mnie to bardzo cieszy że mało kto zna a 9070 lub a 9000r, niech zajmują się ludzie heglami i atolkami, dla mnie plus bo mogłem kupić mega wzmacniacz ponad 18kg za niską kwotę, wysterował Nereidy 2 bez zająknięcia, po drugie jestem baaaaaardzo zawiedziony baaaaaardzo!!!!! Po takich recenzjach i opisach, Nereidy ponad czasowe! Nie xavian 250 nie xavian 270, Nereida ponad wymiarowe!!! Już nie dam się więcej nabrać!!!! Jestem mega zawiedziony!!!!!! Grają gęstym dźwiękiem, góra jest piaszczysta, te sssssss męczące sztuczne, byłem z żoną i ona pierwsza zwróciła uwagę, są to wielkie głębokie monitory, głębia dźwięku jest, ale gęsta za gęsta!!!! Bas niekiedy dudniący, szczegóły i smaczki typu dzwonki są skrócone, nie mają tego wydźwięku, urywają się za szybko!!!! Scena brzmienia jest, głębia, ale za gęsto, za mało szczegółów które są skracane ?

Callisto 4 mniejsze o połowę, i te niestety grały naturalniej, lekko, zwiewniej, nie było tej mdłej gęstości, na większej głośności także nie nadwyrężały się , o wiele milsze, ale też te szczegóły są za krótkie, nie ma tego wydźwięku i urywają się za wcześnie, gdzieś zostają w połowie ukryte zakończone, nie tak jak w Nereida, ciut dłużej ale za krótko, jestem zdegustowany, wierzyłem w Rls!!!! Nie nie i po trzykroć nie Nereida!!!! Mieli też tak jakiś spory wzmacniacz lampowy, aha grało to na salonowym pionierze jakiś wysoki model cd i kablach do kolumn i zasilające ich,mega grubasy niby miały ożywić dźwięk i wpłynąć na wszystko!!!, no niestety nie!!!! Sprawdzane było po analogu jak gra i po coaxial, po analogu było ciut gęściej cieplej i dociążony był dźwięk, wszystko inne tak samo jak po coaxialu, na koniec jako ciekawostka podłączyli mi Sound Project Nina monitory, bardzo ładne i dość spore, wklejam fote, te zagrały dopiero dobrze, było wszystko prawie wszystko tak jak w dużych kolumnach podłogowych, nie znam tej firmy, w naszym kraju niszowa, biła te Rlsy we wszystkim!!!! Separacja, scena, wydźwięk szczegółów jak w podłogowych prawie, no tak na 75 procent, cena bez standów 6900zl, po świętach Idę na odsłuch jeszcze raz Chartwell ls6 i jeszcze jakieś małe monitorki też niszowe ponoć zacne, nie pamiętam nazwy i jako ciekawostkę posłuchamy Vandersteen 1ci, interesowały mnie jeszcze Audiovector, sr1 czy seria Qr, Audiovector gra zacnie ale od 15tysi w górę, za drogo, przesadzają, w sr1 za mało dołu i basu, w Qr znów za kiepski wysoko tonowy, słuchałem Audiovector na Avs i grają cudnie, ale od danej sumy! Focal po rozmowie w salonie pełny konsensus i zgoda, Focal gra bo gra i tyle, trzeba mu dobrze dopasować elektronikę,bo też sporo koszryje , a nic nie pokazuje, gra na słuchacza i wszystko, jeżeli ktoś nieobeznany to będzie mu pasowało, trzeba bardzo dobrze dobrać do nich wzmacniacz żeby coś pokazały.

Moje meritum- mit o fantastycznych monitorach upadł, akustyka akustyką, metraż metrażem, może za duże podłogowe do wielu metraży, ale często o wiele tańsze!!! Więcej przestrzeni w graniu i separacji prezentują i szczegółów, musiałbym naprawdę szukać jeszcze jakiś czas monitorów które by pokazały tyle co podłogowe, oczywiście nie było by mnie zapewne stać już na takie,  były na Avs  miłe zaskoczenia  i grały cudnie ze strony prezentowanych monitorów, ale to niszowe produkty których ciężko u nas kupić, przeprosiłem się dziś w moimi Aurorami które ile teraz kosztują? 4tysie? 3800? Dobrze są niby za duże oki, dobrze  może w tym metrażu i kiepskiej akustyce  mam efekt przebasowienia, dobrze zmniejsze bas we wzmacniaczu, ze wszystkim się zgadzam, ale jak wlacze u siebie Mike Oldfielda, to mam takie smaczki i pokazanie detali w utworze, że żadne z tych monitorów nie są w stanie tego pokazać, za kwoty które mnie stać, tylko podłogowe, nie muszę słuchać głośno, ale o wiele więcej słyszę detali, przestrzeń, stereofonia, jest na wiele wyższym poziomie, oczywiście trzeba przesłuchać by nie przepłacać i nie płacić firmom 10tysiecy, a mamy to samo innej firmy za 4tysiace, chodzi mi o to by nie stać się jeleniem, jestem od czasów Avs miesiąc temu,j jestem mega zawiedziony co prezentują niby kultowe głośniki lub kultowe audiofilskie firmy, za spore kwoty, często gęsto nic nie prezentują! To jest moje subiektywne odczucie i moim zdaniem szczere i obiektywne, proszę się na mnie nie wyżywać, jeżeli coś komuś się nie spodoba w mojej recenzji- Pozdrawiam wszystkich.

IMG_20181221_175909.jpg

Post scriptum- muszę to dopisać jeszcze, jeżeli ktoś twierdzi że np Rls Nereida grają cudnie, to jakby przyszedł do mnie dla porównania jak grają Aurory z moim Onkyo, to by do Częstochowy na kolanach szedł, taka jest różnica niestety, po raz kolejny przejrzałem na oczy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jedni lubią bum bum cyk cyk, a inni słuchać i delektować się muyzką, Ty @Arturas zaliczasz się do tych pierwszych , no i dobrze, nie spowoduje to uszczuplenia Twojej kieszeni z kolejnych złotówek. Dla Ciebie Onkyo + Heco Aurora 1000 w za małym dla nich pokoju to Hi End, a dla innych to zwykłe budżetowe efekciarskie granie pozbawione wszelkiej muzykalności , spójności, wyrafinowania, selektywności itd itp. ;) 

 

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no i masz, hejter się pojawił, to było oczywiste że tak będzie, prośby nic nie dadzą do takich ludzi jak Ty, jakie bum cyk cyk? Masz mnie za słuchacza kolumn stx 150? Napisałem jak jest, mam wprawne ucho, chyba Ty coś masz ze słuchem, jak szukasz awantury to chodź na prv, bo tu nie będziemy psuć klimatu.Co Ci się nie podobało w tym co napisałem? Że przewody zasilające nie grają? Daj spokój.

Trzeba wszystko przesłuchać, nie wierzyć często w opisy, bo można ostro wdepnąć w audiofilskie g.....

Steel nie znam Ciebie, ale jeżeli jesteś osobą która tu na forum doradza, lub pisze jakieś recenzje, to przez takie osoby zostałem oszukany! Ponieważ czytam, rozmawiam, byłbym skłonny kupić w ciemno, dźwigam wzmacniacz, jadąc na odsłuch stoję autem w mega korkach i dojeżdżam na odsłuch pełen nadziei i? I porażka maksymalna!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że wrzuciłeś fotkę pomieszczenia gdzie słuchałeś , myślę iż ona będzie wyznacznikiem dlaczego taki opis ;) 

Natomiast podobne wrażenia miałem z pylonami na przetwornikach zewn. firm (tak jak te rls-y) , chyba wymagają odpowiedniej elektroniki by zagrały , o akustyce nie wspominając. Jednak dobrze dopracowane kolumny powinny "jako tako" zagrać wszędzie.

Gdyby ktoś wiedział ,że Arturas nielubi yamahy 803 to by nie pisał ,że jest wielbicielem bum bum cyk cyk :D

+ każdy ma inny gust , mnie focale np. pasują , ale trzeba je dobrze ustawić by się cieszyć wrażeniami, a wiadomo tego w salonie audio nie mamy czasu robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubakk napisał:

Fajnie ,że wrzuciłeś fotkę pomieszczenia gdzie słuchałeś , myślę iż ona będzie wyznacznikiem dlaczego taki opis ;) 

Natomiast podobne wrażenia miałem z pylonami na przetwornikach zewn. firm (tak jak te rls-y) , chyba wymagają odpowiedniej elektroniki by zagrały , o akustyce nie wspominając. Jednak dobrze dopracowane kolumny powinny "jako tako" zagrać wszędzie.

Gdyby ktoś wiedział ,że Arturas nielubi yamahy 803 to by nie pisał ,że jest wielbicielem bum bum cyk cyk :D

+ każdy ma inny gust , mnie focale np. pasują , ale trzeba je dobrze ustawić by się cieszyć wrażeniami, a wiadomo tego w salonie audio nie mamy czasu robić.

A od kiedy to z 803 jest bum cyk cyk???Dol tam jest wlasnie niezbyt mocny....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Steel napisał:

No cóż, jedni lubią bum bum cyk cyk, a inni słuchać i delektować się muyzką, Ty @Arturas zaliczasz się do tych pierwszych , no i dobrze, nie spowoduje to uszczuplenia Twojej kieszeni z kolejnych złotówek. Dla Ciebie Onkyo + Heco Aurora 1000 w za małym dla nich pokoju to Hi End, a dla innych to zwykłe budżetowe efekciarskie granie pozbawione wszelkiej muzykalności , spójności, wyrafinowania, selektywności itd itp. ;) 

 

A od jakiej kwoty możemy mówić o niebudżetowym graniu? Jakby kupił MBL x101 xtreme i nadal dudniło by w jego pomieszczeniu to też mówilibyśmy o efekciarskim graniu? Tyle że za million złotych to przynajmniej nie byłoby budżetowe :)

Swoją drogą, nigdzie nie czytałem takich opinii o aurorach. Wszędzie raczej piszą, że grają równo i neutralnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo uffff widzę że ktoś stanął w mojej obronie trochę, bo myślałem że zlecą się na mnie siła złego na jednego, od grających gniazdek ? sorki MariuszZ za te stx 150, bo mnie zdenerwował ten koleś hejter ?

Kubak mnie Focal w ogóle nie podchodzi, od czasu Avs gdzie tam grały te najdroższe z nich i po rozmowie z facetem z salonu, który chyba raczej laikiem nie jest, dlatego tak jak rozmawiałem z nim, że do nich trzeba mocno spasować elektronikę żeby pięknie zagrały, to żmudna praca by była, Ty akurat lubisz ich granie, dla mnie grają na słuchacza, mają za mało przestrzeni, nie znikają podczas grania, ja lubię właśnie takie które znikają :-) 

Piotrek z S4 ja słuchałem tylko minas anor 4 te najnowsze i grały super, minas anor 3 nie słuchałem, czytałem tylko opinie i były niepochlebne, sporo osób sprzedawało je, oczywiście już teraz tym się nie sugeruje, tylko wszystko odsłuchuje.To samo Canto grand też nie mają pochlebnych opinii, też musiałbym przesłuchać. Ogólnie z tego co piszą, studio 16hz są przereklamowane, grają zapewne te które są już o wiele droższe, za drogie dla normalnej osoby, ja tu tylko polemizuje i dywaguje, bo nie słuchałem ich.

Ten salon audio jest bardzo znany gdzie byłem, no mają tylko jedno pomieszczenie, stoją tam kolumny i sala odsłuchowa w jednym, no nie moja wina że tak mają :-) ale naprawdę zawiodłem się bardzo na Rls, te małe callisto 4 zagrały lepiej niż te olbrzymy Nereida, w jednym i drugim przypadku za szybko znikały detale, wydźwięki, zostały skracane, gdzieś szybko gasły. Ten facet z salonu powiedział że już inaczej zagra Umbriel, no ale to już kwota chyba 12 tysięcy.

Dlaczego w przypadku niektórych firm trzeba zapłacić razy dwa lub trzy więcej, by zagrały jak inne o wiele tańsze? Chyba ostro niektóre firmy lecą sobie w kulki.....

Drogie Kable zasilające oraz drogie przewody do kolumn, które miały diametralnie ożywić wszystko, chyba nawet i wzmacniacz, nic nie dały, może i by ożywiły, ale trupa, jak by je podłączyć pod 230v.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arturas napisał:

Ooooo uffff widzę że ktoś stanął w mojej obronie trochę, bo myślałem że zlecą się na mnie siła złego na jednego, od grających gniazdek ? sorki MariuszZ za te stx 150, bo mnie zdenerwował ten koleś hejter ?

Kubak mnie Focal w ogóle nie podchodzi, od czasu Avs gdzie tam grały te najdroższe z nich i po rozmowie z facetem z salonu, który chyba raczej laikiem nie jest, dlatego tak jak rozmawiałem z nim, że do nich trzeba mocno spasować elektronikę żeby pięknie zagrały, to żmudna praca by była, Ty akurat lubisz ich granie, dla mnie grają na słuchacza, mają za mało przestrzeni, nie znikają podczas grania, ja lubię właśnie takie które znikają ?

Piotrek z S4 ja słuchałem tylko minas anor 4 te najnowsze i grały super, minas anor 3 nie słuchałem, czytałem tylko opinie i były niepochlebne, sporo osób sprzedawało je, oczywiście już teraz tym się nie sugeruje, tylko wszystko odsłuchuje.To samo Canto grand też nie mają pochlebnych opinii, też musiałbym przesłuchać. Ogólnie z tego co piszą, studio 16hz są przereklamowane, grają zapewne te które są już o wiele droższe, za drogie dla normalnej osoby, ja tu tylko polemizuje i dywaguje, bo nie słuchałem ich.

Ten salon audio jest bardzo znany gdzie byłem, no mają tylko jedno pomieszczenie, stoją tam kolumny i sala odsłuchowa w jednym, no nie moja wina że tak mają ? ale naprawdę zawiodłem się bardzo na Rls, te małe callisto 4 zagrały lepiej niż te olbrzymy Nereida, w jednym i drugim przypadku za szybko znikały detale, wydźwięki, zostały skracane, gdzieś szybko gasły. Ten facet z salonu powiedział że już inaczej zagra Umbriel, no ale to już kwota chyba 12 tysięcy.

Dlaczego w przypadku niektórych firm trzeba zapłacić razy dwa lub trzy więcej, by zagrały jak inne o wiele tańsze? Chyba ostro niektóre firmy lecą sobie w kulki.....

Drogie Kable zasilające oraz drogie przewody do kolumn, które miały diametralnie ożywić wszystko, chyba nawet i wzmacniacz, nic nie dały, może i by ożywiły, ale trupa, jak by je podłączyć pod 230v.

Arturas a może Fyne Audio f502 jestem ciekawy twojej opinii.Fajnie się czyta recenzje z odsłuchu.No i Heco elementa 700 u kolegi od Onkyo warto sprawdzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Elizjum7919. napisał:

Arturas a może Fyne Audio f502 jestem ciekawy twojej opinii.Fajnie się czyta recenzje z odsłuchu.No i Heco elementa 700 u kolegi od Onkyo warto sprawdzić ?

Na AVS grał najwyższy model F1-10 i bardzo spodobało mi się ich granie. Wiele osób chwali specyfikę grania coaxiali i sam chciałbym kiedyś posłuchać f502, Tannoy xt-8f i KEF Q750. W sumie wszystkie modele w podobnym budżecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem nigdy Fyne Audio, kompletnie nie znam ? trzeba poszukać w necie gdzie są i objechać parę salonów, to żmudna praca, szkoda że nie ma jednego gdzie jest wszystko ? Heco Elementa? Też nie słuchałem, to już może bardziej od razu Celany 702 do mojego metrażu, a są używane chyba za 4500 para ? ciekaw jestem czy byłaby aż tak diametralna różnica w stosunku do Aurora, każdy powie że tak, a jaka jest rzeczywistość?........?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturas napisał:

Piotrek z S4 ja słuchałem tylko minas anor 4 te najnowsze i grały super, minas anor 3 nie słuchałem, czytałem tylko opinie i były niepochlebne, sporo osób sprzedawało je, oczywiście już teraz tym się nie sugeruje, tylko wszystko odsłuchuje.To samo Canto grand też nie mają pochlebnych opinii, też musiałbym przesłuchać. Ogólnie z tego co piszą, studio 16hz są przereklamowane, grają zapewne te które są już o wiele droższe, za drogie dla normalnej osoby, ja tu tylko polemizuje i dywaguje, bo nie słuchałem ich.

Ja mam trójki z nowymi membranami. Wersje Signature czy coś takiego. To jest pierwowzór 4rek właśnie :)

Co do Focali to także bardzo się zawiodłem.

KEF, Uni Fi i Fyne jednak są jeszcze dla Ciebie do przesłuchania.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturas napisał:

Kubak mnie Focal w ogóle nie podchodzi, od czasu Avs gdzie tam grały te najdroższe z nich i po rozmowie z facetem z salonu, który chyba raczej laikiem nie jest, dlatego tak jak rozmawiałem z nim, że do nich trzeba mocno spasować elektronikę żeby pięknie zagrały, to żmudna praca by była, Ty akurat lubisz ich granie, dla mnie grają na słuchacza, mają za mało przestrzeni, nie znikają podczas grania, ja lubię właśnie takie które znikają ?

 

Z onkyo zgadza się , jest mniejsza scena ;)

aurora 1000 ma 93dB , w sumie mógłbyś sprawdzić jakby to zagrało np. z fezz mira ceti , chociaż widzę iż cena poszła ~2tyś w górę ... , ew. haiku origami el34 - naprawdę wzmak lampowy potrafi zmienić mocno generowanie przestrzeni , czy też dorzucić dźwięki których sobie nie wyobrażaliśmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi, tam stała jak widzisz na zdjęciu potężna dość lampa ? jakaś mało znana firma, nie słyszałem jeszcze o takiej, nic to też nie dało ? takze ja rozumiem że pokochałeś lampę, bo sobie kupiłeś, ale będąc złośliwym, nie trafiłeś w trop ? jezeli coś jest gniotem, to jak i elektrownie mu podlaczysz, to i tak nic nie da ? a w Onkyo scena jest bardzo duża kolego ? Sound project zagrało przednio, w porównaniu do Rls.

Z tego co zauważyłem z odsłuchów, to musiałbym zrobić przeskok cenowy żeby coś lepszego usłyszeć, tak musiałbym od 15 do 20 tysi wydać na kolumny, a nie stać mnie, narazie odłożylem sobie około 10 tysięcy. Teraz po świętach przesłucham Vandersteen 1ci, jeszcze raz Chartwell ls 6 i jakieś małe monitorki ponoć zacne, nie pamiętam nazwy, coś na literę S.... Jeszcze pojadę jak będą gdzieś, przesłucham Heco Celanki, oraz Revolution, będę chciał jakiegoś Magnata z wyższej serii, coś takiego jak 1009s może, oraz jeżeli będą wygrzane to Duevel planets, czyli tak ogólnie, zrobie jeszcze z trzy odsłuchy sobie w najbliższym czasie.

Nie mam jakichś mega zasobów finansowych, coś dla matki swojej potrzebuję do jej mieszkania i do mieszkania żony, bo też do drugiego mieszkania chcemy coś mieć, o i to tak wygląda, oczywiście chcę wszystko z głową zrobić, bo mega bogaty nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recenzja:

 

Recenzja po odsłuchach dotycząca Heco 700.

Sprzęt testowany z: 

- NAD 326 BEE

- Streamer Yamaha WXAD-10

- RCA między streamerem, a streamerem to słaby punkt czyli defaultowy z zestawu

- kabel głośnikowy QED XTC 

 

Pomieszczenie 20m2. regularny kształt. Ale stosunkowo "pusty", nie zagracony, akustyka nie była najlepsza. W początkowych etapach testowania, okna bez zasłon, firanek i plis. W końcowych już lepiej użądzone co wpłynęło znacząco na poprawę dźwięku.

 

Co do samych Heco 700. Świetny dół, niskie tony wyraźnie zaznaczone co przy muzyce kórej słucham ma kluczowe znaczenie (Hip hop). Bas względem innego sprzętu nie jest dudniący (aczkolwiek potrafi czasami wyjść spod kontroli). Powodu dopatruje się raczej w akustyce pomieszczenia jak w samych kolumach. Średnie tony z wszystkich pasm wypadają najsłabiej (nie mówię, że źle), ale poprostu czasem czegoś brakuje, szczegółowości. Wysokie tony bardzo fajnie brzmią, czyste, wyraźnie podreślone, poprostu spełniają moje oczekiwania, ale mam wrażenie że w innych rodzajach muzyki sobie nie poradzą (Jazz, rock itp). 

3 dni przed recencją byłem u wujka, który jest fascynatem sprzętu audio słuchałem wielu wzmacniaczy i kolumn od podstawkowych po podłogowe. Po czym zakończył "pokaz" na wysokich audovectorach. No to po "pierwszych nutkach" jeżeli chodzi o średnie i wysokie tony zobaczyłem jak sprzęt może zagrać i dostrzegłem braki Heco w tej kwestii. Ale kiedy mowimy o sprzęci kilkukrotnie droższym to nie ma o czym mówić... Ale niskie tony 10 razy lepsze w Heco niż w Audiovectorach (moim zdaniem). 

 

Obawiałem się tylnego bas refleksu w Heco (testowałem również Melodiki BL40). Sprzęt aktualnie do odsłuchu ustawiony ok 40 cm od ściany. Heco radzi sobie z tym świetnie, Melodika w takim pomieszczeniu dudniła przeokrótnie (a w pokojach odsłuchowych miażdzyla konkurencje).  

 

Co do wyglądu. Heco 700 to duże kolumny podłogowe. U mnie stoją na szpilkach, ale próbowałem również bez nich, różnicy w dźwięku nie słyszałęm, ale bawiłem się tym na samym początku odsłuchów, sprzęt sie wygrzewał itd. Są bardzo estetycznie wykonane, górna i przednia część kolumny łatwo się palcuje (mnie to nie przeszkadza bo rzadko je przestawiam). Maskownice mocowane za pomocą magnesów. 

 

Finalnie jestem z nich bardzo zadowolony. Będę jeszcze na pewno sprawdzał wiele różnych kombinacji tj. w kolejnosci: nowe okablowanie, dołączenie odtwarzacza CD, zmiana wzmacniacza lub modernizacja NAD 326. Ale Heco zostaną pewnie na lata.

 

pozdrawiam i dziekuje za mozliwosc ich odlsuchu!

 

Na zyczenie moge podeslac zdjecie sprzetu jak sie prezentuje u mnie w salonie, gdyby mialo wam to pomoc w sprzedazy sprzetu nowym klientom :)

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...