Skocz do zawartości

WYGRAJ!! Heco Aurora 700


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 godzin temu, Kraft napisał:

@S4Home, można zapytać, kiedy poznamy wyniki konkursu?

Jasne. Nie wiem :)

chyba czekamy na jakąś ostatnia recenzje. Ale jeśli nie wpłynie w tym tygodniu to wysyłamy wszystkie do elco exim. Wtedy dany im tydzień i będzie decyzja 

Piotr

20 godzin temu, Arturas napisał:

Właśnie ? moim  zdaniem konkurs wygra Piotrek z S4home ?

Sasasa ? tak mi ufacie:)

Tak serio to nie mogliśmy brać w tym udziału. Poza tym wszystkie recenzje macie i wiecie kto jest pisał. 

 

 

1 godzinę temu, Arturas napisał:

Hahahaha  ta dokładnie ? ale byłaby  mega awantura zapewne, na całe forum hahahahaha 

Dokładnie. Nie no nie tędy droga. 

Chcę? To sobie wezmę sobie Aurory na wypożyczenie na rok :) z salonu. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 7.02.2019 o 09:29, Arturas napisał:

Nie nie chcę,  pisałem już średnio długie tu recenzje,  to trzeba by było zdjęcia wrzucać, sporo osób podłącza jakieś slabizny i potem piszą  że  basu  brak ? poza tym nie wierzę w sprawiedliwe wybranie zwycięzcy  u tego dystrybutora,skoro Ty mój  Piotrze nie możesz brać udziału, to już wiem kto wygra,syn lub siostrzeniec dyrektora generalnego elco exim ?

Raczej nie. Uwierz że syn dyrektora elco exim nie chce takich kolumn ?

21 godzin temu, kukocz napisał:

@S4Home jeżeli chodzi o rozwiązanie konkursu to na prawdę potraficie trzymać w napięciu... :) 

Sam się dziwię. Bo z mojej strony wszystko już jest kompletne. Pocisne temat!

Piotr

EDIT: Podobno czekamy na jakaś ostatnia recenzję. Jeśli nie zostanie dosłana dzisiaj to już na nią nie czekamy dłużej. Taką informację dostałem od kordynatora :D:D

Bardzo dobrze że się przypominacie! Ja trzymam kciuki za kogoś z forum!

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy kto zostanie zwycięzcą konkursu. Wiadomo , że w takich testach większość ludzi pisze same ochy i achy {które nieraz mijają się z prawdą} na temat testowanych kolumn, ale swój głos również bym oddał na @Kraft'a. Przede wszystkim za podejście do tematu, wykonanie, zaangażowanie.

Szkoda, że Kolega @Arturas nie wziął udziału w konkursie, bo by rozgromił całe biorące udział w konkursie towarzystwo, jako główny spec od kolumn Heco Aurora w Polsce ?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze brałem udział w konkursie :) A tak już poza konkursem, kilka miesięcy intesywnego słuchania + zmiana wzmacniacza na NAD c356 + zmiana źródła na CD Marantz 63 KI MK2 - i teraz wiem że można napisać dużo więcej na ten temat, jak znajde czas to na pewno się jeszcze wypowiem. Da to szerszy pogląd zainteresowanym, myślę że nawet porównanie obu opinii (np po 2 tygodniowych odsłuchach, a po kilku miesiącach) da pewien obraz sprawy jak to potrafi się zmieniać, raz postrzeganie sprzętu na dużo większej próbie, a 2 sprawy wygrzewania i "układania" się elektroniki i kolumn :) 

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tydzień na słuchanie to trochę mało, szczególnie, że w moim przypadku byłem pierwszym testującym i rozpakowywałem nówki sztuki (ponoć były tylko sprawdzane). W moim odczuciu te pierwsze kilka, kilkanaście godzin grania wprowadzają największe zmiany w brzmieniu. Ja też testowałem z Nadem C356 i muszę powiedzieć, że to świetne połączenie (druga recenzja w tym temacie, jako że została podpięta do jednego postu z pierwszą recenzją to pewnie mało kto nawet zwrócił na nią uwagę :)). No i przeskok z monitorów komputerowych to zupełnie inna jakość grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arturas napisał:

Bogus  mordeczko moja kochana, bo teraz masz Mcintosha,co się poprawiło w brzmieniu między nad C 375? Przeskok mega mega wielki? Czy? Tylko szczerze ?

To duży krok w jakość. Jednak, chyba ważniejszy piecyk niż kolumny. Jak brali Bowersy to podłączyłem pod Mac`a i .... lekko byłem zdziwiony jak zagrały. NAD w swoich pieniądzach to rzetelny wzmacniacz, tylko teraz wiem że bardziej przedkłada moc nad jakością, oczywiście porównanie obu, nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy odpowiedni wzmacniacz może wydobyć ukryty potencjał kolumn , co może nas mocno zaskoczyć ;)  nawet tych tańszych - ciekawe jakby tak do heco auror podpiąć jakąś lampę za 15-18tyś zł jakby to zagrało ...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby lampy grają  jedne chłodno, a inne ciepło, więc ja bym raczej poprosił z chłodnymi  lampami,ale 15tysi za wzmacniacz,to mnie nie stać, Bogusław ile dałeś za tego swojego mcintosha?używany czy nowy? Teraz jest moda na te wydajne pradowo  piecyki,większość większość nich pusta w środku, tylko transformator ? Ale jak pisałem, teraz taka moda,z tego co czytam co ludzie piszą, to u nich gra wydajność  pradowa, a Bogusław teraz napisał jak wygląda rzeczywistość 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że gra "wydajność prądowa" a nie moc ;)  odpowiednio dobrane trafa , kondensatory itd. robią robotę.

Ja trochę inaczej patrzę , jak widzę np. takiego cyrus 8 dac-a 7699zł w q21 ważącego 6,9kg (cyrus 6 dac 5kg 5499zł) to cóż ... cyrus chyba na kilogramy sprzedaje patrząc cena/masa :D

dobre trafo swoje waży (3-5kg) , kondensator tubecap ~200g x ileś tam, itd.

a spójrzmy na taką yamahę as 1100 - 23kg (~6tysi) , tam po drodze jeszcze są ~14kg marantz , haiku itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kubakk napisał:

Ja trochę inaczej patrzę , jak widzę np. takiego cyrus 8 dac-a 7699zł w q21 ważącego 6,9kg (cyrus 6 dac 5kg 5499zł) to cóż ... cyrus chyba na kilogramy sprzedaje patrząc cena/masa :D

Ale nie ma jakiejś przepaści w tych trafach Yamaha 350W, Cyrus 280W przy mniejszej mocy nominalnej. Tutaj chyba nie ma z czego się śmiać i wstydzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wybrał  tą  yamahe, nie ma to jak dobrze zbudowany wzmacniacz, zauważyłem pewne zakłamanie,  gdyby na tej Yamaha as1100 było napisane Sansui, aaaaa to uuuuuu zachwyty by były,  a tak to Cyrus mmmmmmm Brytyjczyk, no inne spojrzenie,mimo że tak jak Kubak napisał, cena od kilogramow, chyba księgowi ostro maczaja palce 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybieraj Yamahe nie mam z tym żadnego problemu ?

Idąc tym tokiem rozumowania to powinnismy też lubić grube baby, no bo jak ciężka to dobrze zbudowana ( albo grubych facetów, żebym nie wyszedł na szowinistę)?

Mam w domu stare HK bardzo ciężkie i....niestety dupa, zasada wagi nie działa pomimo kilkunastu kilo i olbrzymiego trafo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Postarałem się, bo zależy mi na wygraniu tych kolumn. A zależy mi dlatego, że to bardzo dobre kolumny. Warto się dla nich wysilić. W ten sposób wkład pracy w przygotowanie tej recenzji sam w sobie jest już recenzją.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Bardzo dziękuję. Postarałem się, bo zależy mi na wygraniu tych kolumn. A zależy mi dlatego, bo to bardzo dobre kolumny. Warto się dla nich wysilić. W ten sposób wkład pracy w przygotowanie tej recenzji sam w sobie jest już recenzją.

Zgadzam się co do opinii na temat Auror. Tak samo poważnie podszedłem do napisania recenzji, ponieważ jestem na etapie poszukiwania kolumn i Aurory były na liście must check :)Konkurs stał się niepowtarzalną okazją do ich sprawdzenia, a szansa ich wygrania jeszcze bardziej mnie zmotywowała zrobienia testu. Szczerze to swoją recenzję pisałem prawie cały tydzień, a po drodze było wiele zmian koncepcji i podejścia do tematu. 

Przejrzałem wszystkie wrzucone prace i jedynie nasze dwie są "gazeto podobne" :)  Reszta była publikowana zazwyczaj w formie surowego tekstu. 
Nie zmienia to faktu, że niezbadane są wyroki oceniających :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...