Skocz do zawartości

Diamond 25 plus cx a60


Marek72

Recommended Posts

Witam. Od pol roku posiadam kolumny diamond 25 i nad 326bee cd 546bee. Kable glosnikowe chord odyssey 2, interkonekt qed qunex silver spiral.

Zdecydowalem sie na sprzedaż nada i szukam następców.  Duzo czytalem o ca x60 , nie mam jednak możliwości.odsluchu. czy Ktoś z forumowiczów  slyszal moze takie połączenie?  Czy jest możliwość wypozyczenia takiego wzmacniacza? W nadzie brakowako mi trochę przejrzystosci w górze, powietrza..chic zestawienie z diamond 25 uwazam za udane.  Chciałbym jednak troszkę wiecej wycisnąć z kolumn... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu z naszym salonem, nie ma żadnego problemu z wypożyczeniem.

Cambridge Audio to bardzo dobra opcja, chociaż bardzo namawiałbym Cię na model wyższy CXA80, jest lepszy i mocniejszy. Warto także spojrzeć na Atoll IN100SE oraz koniecznie niestety trochę droższy, ale wyraźnie lepszy Audiolab 8300A.

Zapraszam do kontaktu, wypożyczenia i ustalenia indywidualnej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek72 napisał:

W nadzie brakowako mi trochę przejrzystosci w górze, powietrza..chic zestawienie z diamond 25 uwazam za udane.  Chciałbym jednak troszkę wiecej wycisnąć z kolumn... 

A tak z ciekawości. Skąd wiesz, że za ów brak przejrzystości na górze nie odpowiadają Diamondy albo akustyka pomieszczenia? Czemu tę wadę przypisujesz NADowi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..po wyłaczeniu trybu tone defeat, czyli podkreceniu sopranow, gory jest  bardzo duuuzo...ale slucham w trybie tone defeat ze wzgledow wiadomych i w tym trybie brakuje mi wlasnie trochę gòry...akustyka pomieszczenia zapewne tez, bo pokój jest waski 3.30 i kolumny stoja ok 30cm od sciany. I boje sie trochę, ze główną wina to akustyka pomieszczenia. 

Ogilnie, tak jak napisalem, nad plus diamond 25 to dobre polaczenie plus srebrzone kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sa raczej pozytywnie wplywajace na góre...qed qunex silver spiral i głośnikowe chord odyssey 2.

Owszem, gory bylo duzo, ale po wylaczeniu trybu tone default i  regulacji sopranow...a wtedy  znikal czar sceny nada, głebi i szerokosci...powietrza wokol instrumentow...

Myślę,  ze akustyka pomieszczenia , w tym rowniez zbyt zywiolowy dźwięk, lekko rozmyty i rozciągniety bas  byly problemem...

Edytowano przez Marek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawas2001 napisał:

To skomplikowane bo u mnie na purple rain i emit 20 góra i środek były idealne ale bas był zamulony .. scenę nad ma słabą ani szeroką ani głęboko ale porównuje tu do droższych brytoli

 

Na oddysseyu góra była taka metaliczna bez czaru i głębi takie typowe srebro ;)

U mnie. 

Poczytaj o wymianie zworek nadowskich na np. zworki melodika. 

Panowie, a audiolab 8200A?jak to moze sie niec w porównaniu  do cax60! Tez ok 2000zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...napiszę tak...po odsluchach audiolaba juz teraz wiem, za co chwalony jest 326bee...to naprawdę świetny wzmacniacz za niewielkie pieniążki.

Audiolab 8300 gra dpiero kilka godzin i z pewnością brzmienie nabierze spójności,  teraz brzmi szorstko. I nie ma co wyrokowac. Jest moim zdaniem fajnie wykonany.

8200 po pierwszym słuchaniu...bylem zawiedziony...brakowalo mi wlasnie tej ekspresji i charakteru, co byko w nadzie. Lecz to dobry kierunek w szukaniu ...rozdzielczosc, powietrze,  zdecydowanie szybszy bss, zrozniciwany przede wszystkim...nad w mojej akustyce mulił caly odbior wlasnie tym poteznym dolem. Tu w 8200 słychać duzo, duzo wiecej szczególow,  scena ma szerokosc,   jednak brakuje czaru głębi. Środek jest jednak jakis suchy...brak mu podparcia.

Jednak na 8200 moge juz sluchsc glosniej, i wtedy jest dobrze. Sciany sie nie trzęsa, jak z nadem. Ale nie jest bardzo dobrze...myslalem, ze będzie jakas głębia sceny...czar...

Do cichego sluchania raczej nie...a czesto slucham tez nocą. 

Nie odrzucam 8200 i czekam, az 8300 troche pogra...ake szczerze, to oczekiwałem ciut więcej...jest chyba az nazbyt analitycznie.

Moze teraz mam kable zbyt jasne...

Idealny bylby zloty środek pomiędzy nad a audiolabem...a moze taki istnieje? 

Moze to bedzie 8300 po kilkudziesięciu godzinach grania...moze ten czar w mojej akustyce pomieszczenia  sie pojawi...

Edytowano przez Marek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to są polsrodki .. nad ma świetną ekspresję i jednak czaruje o tyle ile może na średnicy.. ciężko znaleźć w tych cenach to czego szukasz tak mi się zdaje..  ja szukałem lepszego 326 i nawet 375 to nie było już  to chociaż w sumie jak by dopasować kolumny do niego odpowiednie ...jedyny taki co znalazłem to był naim miał wady ale genialna ekspresję i o hektary bardziej poukładany od nada.. to jest taki ewenement ten piec- oczywiście słychać też że to najniższy naim ale w tych cenach osobiście jakoś trudno mi było znaleźć coś ciekawszego.. nie słyszałem też kilku dobrych piecy jak dayens, heed, rega a szkoda 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...