Skocz do zawartości

Diamond 25 plus cx a60


Marek72

Recommended Posts

Witam, jestem po odsłuchu cxa80, w moich warunkach domowych.

To dobry wzmacniacz, bez dwóch zdań. Dobra średnica, bardzo dużo się tam dzieje, fajna stereofonia, dynamika...dzwięk bez podbarwień.

Niskie są dość szybkie i dobrze kontrolowane,  schodzą niskoiale czasami tłukły mi się po podłodze, zapewne akustyka pomieszczenia...

Z diamond gra solidnie, mocno, bez problemu zatrzęsie meblami i ścianami :)) tak jak wcześniej nad...

Góra jednak nie byłą tak iskrząca jak w audiolabie, była absolutnie wyrównana. A po audiolabie bardzo spodobałą mi się taka góra "z pazurem", czasami lekko podkreślona, otwarta i z fajnymi długimi wybrzmieniami. nigdy nie kłująca w uszy. Cxa80 też ładnie wybrzmiewa, ale 8300a miał to COŚ w górze pasma.

Dół w cxa80  zabrzmiał u mnie w sposób mniej urozmaicony. i tu się zawiodłem, bo liczyłęm na więcej. Brzmiał raczej w zestawieniu z diamond bardziej, nie do końca konturowo. być może tu znowu akustykla robi swoje, ale pokoju nie rozciągnę w szerokości i kolumn bardziej nie odstawię. I też nie sprzedam ich, bo potencjał mają, a kupiłem je w bdb cenie.

Muszę szukać dalej, ale budżet ogranicza w wyborze wsród nowych. Może jednak coś z używanych poszukam. Coś, co ma iskrzącą ale nie kłującą góre, średnicę jak z cx80 i dół bardziej w kierunku nie tak mocno obciążonego jak miał nad i teraz ca...

Moje pytanie; czy audiolab, który miałem na odsłuch- wyjęty nowy z kartonu, grał u mnie maksymalnie 20godzin...czy słyszałęm jego ostateczne brzmienie, czy po dalszym wygrzewaniu coś mogło się zmienić?

...W jakim kierunku iść dalej? Rotel, naim, creek, hegel? kwota do dyspozycji 3500zł...

Ps moje opisy odbioru dzwięków i stylu grania wzmacniacza nie są z pewnością zbyt dojrzałe i za ten brak profesjonalizmu przepraszam... :))

Pozdrawiam i mam nadzieję, ze Panowie coś jeszcze podpowiecie...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek72 napisał:

Witam, jestem po odsłuchu cxa80, w moich warunkach domowych.

To dobry wzmacniacz, bez dwóch zdań. Dobra średnica, bardzo dużo się tam dzieje, fajna stereofonia, dynamika...dzwięk bez podbarwień.

Niskie są dość szybkie i dobrze kontrolowane,  schodzą niskoiale czasami tłukły mi się po podłodze, zapewne akustyka pomieszczenia...

Z diamond gra solidnie, mocno, bez problemu zatrzęsie meblami i ścianami :)) tak jak wcześniej nad...

Góra jednak nie byłą tak iskrząca jak w audiolabie, była absolutnie wyrównana. A po audiolabie bardzo spodobałą mi się taka góra "z pazurem", czasami lekko podkreślona, otwarta i z fajnymi długimi wybrzmieniami. nigdy nie kłująca w uszy. Cxa80 też ładnie wybrzmiewa, ale 8300a miał to COŚ w górze pasma.

Dół w cxa80  zabrzmiał u mnie w sposób mniej urozmaicony. i tu się zawiodłem, bo liczyłęm na więcej. Brzmiał raczej w zestawieniu z diamond bardziej, nie do końca konturowo. być może tu znowu akustykla robi swoje, ale pokoju nie rozciągnę w szerokości i kolumn bardziej nie odstawię. I też nie sprzedam ich, bo potencjał mają, a kupiłem je w bdb cenie.

Muszę szukać dalej, ale budżet ogranicza w wyborze wsród nowych. Może jednak coś z używanych poszukam. Coś, co ma iskrzącą ale nie kłującą góre, średnicę jak z cx80 i dół bardziej w kierunku nie tak mocno obciążonego jak miał nad i teraz ca...

Moje pytanie; czy audiolab, który miałem na odsłuch- wyjęty nowy z kartonu, grał u mnie maksymalnie 20godzin...czy słyszałęm jego ostateczne brzmienie, czy po dalszym wygrzewaniu coś mogło się zmienić?

...W jakim kierunku iść dalej? Rotel, naim, creek, hegel? kwota do dyspozycji 3500zł...

Ps moje opisy odbioru dzwięków i stylu grania wzmacniacza nie są z pewnością zbyt dojrzałe i za ten brak profesjonalizmu przepraszam... :))

Pozdrawiam i mam nadzieję, ze Panowie coś jeszcze podpowiecie...

Ja posiadam CXA60 i uważam że do 3500 zł trudno znaleźć coś lepszego i godnego uwagi, sam słuchałem różnych wzmacniaczy do kwoty 7000 zł takie jak Cyrus ONE, REGA Elex-R, Vincent 500, Music Hall a30.3 Atoll IN200 i uważam do kwoty ok 4000 - 5000 zł trzeba iść na pewien kompromis bo tutaj ideału się nie znajdzie.

Dopiero Atoll IN200 pokazywał klasę dźwięku ale to już wydatek powyżej 7000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz absolutna racje. 

To najlepszy wzmacniacz, jaki u mnie gościł i gral z diamondami. Bez dwóch zdan.. 

Tylko czy istnieje jeszcze jakis zloty środek,  który zblizy sie moim oczekiwaniom jeszcze blizej...i w mojej akustyce...

...nowy bądź uzywany, który koniecznie powinienem jeszcze odsluchac przed podjeciem decyzji...zeby banan w czasie sluchania  na twarzy byl absolutnie pełen ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marek72 napisał:

Tak. Masz absolutna racje. 

To najlepszy wzmacniacz, jaki u mnie gościł i gral z diamondami. Bez dwóch zdan.. 

Tylko czy istnieje jeszcze jakis zloty środek,  który zblizy sie moim oczekiwaniom jeszcze blizej...i w mojej akustyce...

...nowy bądź uzywany, który koniecznie powinienem jeszcze odsluchac przed podjeciem decyzji...zeby banan w czasie sluchania  na twarzy byl absolutnie pełen ??

Posłuchaj jeszcze REGA Elex-R to bardzo przyzwoity wzmacniacz z masywnym dźwiękiem, słuchałem go z Emit 20 było trochę za masywnie ale z twoimi kolumnami powinno być OK.

Możesz go spokojnie kupić w cenie CXA80 sklepy dają spore upusty jak płacisz gotówką.

Wracając do CXA60 to wybrałem go przede wszystkim dla łagodnej góry oraz wyrazistej średnicy, używam wzmacniacza codziennie i po dwóch tygodniach dźwięk nabiera masy i sprawia mi coraz więcej radości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać za gra cały system kolumny wzmacniacz źródło i nawet kable moim zdaniem złożenie wszystkiego do kupy żeby grało w każdym aspekcie tak jak chcemy graniczy z cudem i na pewno wymaga miesiące nawet lata prób i błędów.. oprócz tego kasy też nie mało.. polecam w miarę dobra lampę budżetowego naima .. inne kable inne źródło inne kolumny .. albo pogodzić się z ograniczeniami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S4Home napisał:

M2 nie możliwe.

M1 czy jeszcze starszy? Cena bardzo dobra!

Szczerze to ja go jeszcze nie widziałem na oczy wisiał na olx bodaj z Chorzowa i miał - tutaj nie chce palnac głupstwa- możliwe że nawet naście lat.. Ale działa bezproblemowo ..pilot trza było przeczyscic odkurzyć w środku gałki coś tam poprawic .. W sumie to wiekowy już sprzęt jest jak by nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten człowiek co sprzedaje na olx tego Caspiana M2 wcześniej miał cenę 6200 zł.  Stało to w ogłoszeniu około roku.

Teraz spuścił na 5k.

To i tak trochę za drogo moim zdaniem.. Średnio cena używek za ile sprzedawane są Caspiany M2 jest w okolicach ponad 4k - 4.2k (szczególnie tych z początku produkcji.). Ważny też jest wiek, ten ma 7 lat, więc jest z pierwszego wypustu, co innego taki 3 latek , to już za 5k można rozważyć. 

Posłuchaj tych kolumn ze wzmacniaczen Naim 5si, może to być to czego szukasz, tyle , że znowu góry on zbytnio nie doświetli. Uzywki do 3.5k dostaniesz i to w miarę świeże.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Piotrek nie czytasz całości Marek72 chce wydać na wzmaka 3500zl a nie że M2.M2  to ponad 6tyś a Onkyo a9070 się mieści używany.

Czytaj a zobaczysz......

6 godzin temu, mordor12 napisał:

Średnio cena używek za ile sprzedawane są Caspiany M2 jest w okolicach ponad 4k - 4.2k (szczególnie tych z początku produkcji.).

Średnia za Caspiana M2 to na pewno nie 4-4,2. :P Średnia to "iloraz sumy liczb i ilości tych liczb." Co nie da nam wyniku 4000.

Pokaż mi Caspiana M2 w tej cenie?

Moim zdaniem cenę 4999 zł warto rozważyć.

6 godzin temu, mordor12 napisał:

Posłuchaj tych kolumn ze wzmacniaczen Naim 5si, może to być to czego szukasz, tyle , że znowu góry on zbytnio nie doświetli. Uzywki do 3.5k dostaniesz i to w miarę świeże.

 

Supernait 2 jest do dostania za 8k a więc dwa modele niższy od niego 5si to normalna cena. A wręcz powinna być deczko niższa.

Naim polecam także do odsłuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...