Skocz do zawartości

Diamond 25 plus cx a60


Marek72

Recommended Posts

5 godzin temu, S4Home napisał:

Średnia za Caspiana M2 to na pewno nie 4-4,2. :P Średnia to "iloraz sumy liczb i ilości tych liczb." Co nie da nam wyniku 4000.

Pokaż mi Caspiana M2 w tej cenie? 

Swego czasu polowałem na Caspiana M1 NG , a więc też patrzyłem na aukcje z Caspianem M2 przy okazji, Tak jak wspomniałem Model M2 był nieraz sprzedawany w granicach 4 - 4.2K, użyłem słowa "średnio" jako metafory ;)

A o to przyłady pierwsze z brzegu Caspiana M2 w tej cenie {trzeba przejechać na dół strony}:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/roksan-caspian-m2-i7225019116.html

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-roksan-caspian-m2-i7165233371.html

https://archiwum.allegro.pl/oferta/roksan-caspian-m2-i6850125075.html

Ja tam nie lubię przepłacać ;)

5 godzin temu, S4Home napisał:

Supernait 2 jest do dostania za 8k a więc dwa modele niższy od niego 5si to normalna cena.

Pokaż mi Supernait'a 2 w tej cenie. Mówimy oczywiście o Supernait 2 a nie o Supernait.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w międzyczasie miałem na odsłuchu audiolab 8200, 8300 cambridge cxa80. W ten weekend może jeszcze odsłucham hegla 80.

Jaką kwotę kaucji nalezy  wpłacic do odsłuchu:
1. naim nait 5si
w weekend będę miał na odsłuch też atoll in100se, a od Państwa mam ew ofertę kupna takiego atolla poekspozycyjnego (oferta na olx) za kwotę 3650zł, jeśli atoll mi się spodoba, to odezwę się w sprawie zakupu.
Jeśli nie, to prawdopodobnie zdecyduję sie na odsłuch tego naima ew  dzis polecono mi jeszcze haiku bright III.
Czy też jest możliwość odsłuchu? 
Pozdrawiam marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek72 napisał:

Co do Batlaba, ktory model do diamond 25? Z dobra kontrolą basu i odrobina iskierek w górze  pasma...

W założonej kwocie nie masz zbyt dużego wyboru - tylko EPOCA, bo na ENDO się nie wyrobisz.
Epoca 3 nowa kosztuje ok. 5500, używane pojawiają się rzadko i trzymają cenę - więc może być problem ze znalezieniem tego modelu (w dodatku w założonym budżecie).

Epoca 3 gra trochę inaczej niż v2/v1.3 i jest droższa od obu tych (starszych konstrukcyjnie) modeli.

Więc z Baltlaba masz do wyboru tylko model v2 oraz v1.3 (mało się różnią - głównie wyglądem frontu oraz możliwością dołożenia w v2 zdalnego sterowania oraz gniazd XLR).
 

Więcej o Baltalbie możesz poczytać np. w wątku klubowym
https://forum.audio.com.pl/topic/46802-wzmacniacze-baltlab-epoca-i-endo/

albo skorzystać z wyszukiwarki...

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoRo napisał:

Epoca 3 gra trochę inaczej niż v2/v1.3 i jest droższa od obu tych (starszych konstrukcyjnie) modeli.


@RoRo mógłbyś naspisaś kilka słów czym różni się w dźwięku Epoca 3 w stosunku do tych starszych modeli?

Dzięki ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę poza tematem. .. 

Cd nad546bee- taki posiadam i mam "strasznie" chętnego kupca za 1300zł. 

W pobliżu znalazłem oferte cd audiolab  8200cd, z papierami i całym zestawem. pełen komplet. Kwota 1600zł. stan perfekcyjny. z 2012 roku.

Ma taka wymiana sens? 

jestem bez wzmacniacza i to trochę wrużenie z fusów...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2018 o 19:51, Kubakk napisał:

Co do wygrzewania to na innym forum była dyskusja o rozgrzewaniu wzmaków tranzystorowych , iż te lepsze potrzebują ~30 minut by grać swoją max jakością, to taka dygresja w temacie lampowych gdzie też lampy muszą się rozgrzać i ponoć to mało wygodne na co dzień :P 

Są wzmacniacze które nie mają standby albo takie które w standby utrzymują napięcie i raczej od razu grają dobrze .. nie mam doświadczenia ale tak na pierwszy rzut oka lampy pierwsze 45 min wogule jakoś nie grają..

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slawas2001 napisał:

Są wzmacniacze które nie mają standby albo takie które w standby utrzymują napięcie i raczej od razu grają dobrze .. nie mam doświadczenia ale tak na pierwszy rzut oka lampy pierwsze 45 min wogule jakoś nie grają..

U mnie ampli kd "pstryka" po 30 minutach , tak ma ustawiony timer nagrzewania ;) 

Korzystając z pieca lampowego gitarowego dźwięk był dosyć szybko , a jego zmiana pstrykiem (jakoś tak się odpalało wstępnie a po chwili dociskało coś) zawsze robiła efekt "wow" :P 

Mam w lampie stare żarówki z rtęcią i też potrzebują czasu by dać max światło ale to jest ~30s a nie ~30minut , polecam poczytać fachowe książki aniżeli słuchać forumowego bełkotu na audiostereo :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po dwóch dniach odsłuchu atoll in100se. 

Wczoraj byłem zachwycony. Wreszcie pojawiła się z diamond 25 wymarzona góra, piękne wybrzmienia, detale, ujmująca średnica. Tylko bas był trochę twardy ....

Dzis od rana słuchałem dużo, bardzo dużo, praktycznie wszystkiego, co mam. I musze przyznać, że COŚ w przekazie jest, co...męczy. Nie wiem, czy to ta góra, króra czasami jest mocna, krzykliwa, czy to średnica tak bardzo jest wypchnięta, że mam wrażenie, że pcha się, wchodzi do uszu... Jak przypomnę odsłuchy z cxa80, to byłem zrelaksowany po kilku gozinach słuchania, a tu 2-3 godziny i coś męczy...

Czy to zbyt jasne kable głośnikowe- chord odyssey 2 i interkonekt qed qunex silver spiral? czy wzmacniacz, który ma ok 3-4 tygodni grania za sobą na ekspozycji- za krótko? Nie wiem, wiem tylko, że na pierwszy kontakt było WOW, a teraz jestem zmęczony po słuchaniu. Taki mocno ofensywny dzwięk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in 100 Se ma to do siebie, że bardzo długo się wygrzewa, serio.  Nie wiem , ile on tam grał na tej ekspozycji , ale takie 100h to minimum. Po tym czasie gra  kulturalniej, choć jego sygnatura dźwiękowa za dużo sie nie zmieni. Cxa 80, a Atoll In 100 Se to jest dość inna prezentacja dźwięku i jeżeli Cxa 80 Ci się bardziej podobał, to raczej Atoll In 100 Se nie będzie dla Ciebie dobry. Takie jest moje zdanie.

A Atoll In 100 Se jak najbardziej potrafi zagrać deczko ofensywnie, kiedy mamy źle dobrane do niego kolumny,  jego poprzednik Atoll In 100 (bez Se) miał mniej podkreślone wysokie i wyższą średnicę, grał cieplej od następcy. Dlatego ważny jest dobór kolumn do tego wzmacniacza i tutaj mnie trochę dziwi , że właśnie z tymi Pylonami Atoll In 100 Se trochę Cię męczy, one powinny się właśnie uzupełniać gdyż Diamond 25 mają dość mocno przytemperowaną wyższą średnicę i wysokie również nie wyeksponowane.

Ale akustyka, źródło, preferencje - wszystko ma tutaj znaczenie dlatego doskonale , że słuchasz u siebie.

Dnia 27.09.2018 o 12:25, Marek72 napisał:

Panowie, trochę poza tematem. .. 

Cd nad546bee- taki posiadam i mam "strasznie" chętnego kupca za 1300zł. 

W pobliżu znalazłem oferte cd audiolab  8200cd, z papierami i całym zestawem. pełen komplet. Kwota 1600zł. stan perfekcyjny. z 2012 roku.

Ma taka wymiana sens?  

jestem bez wzmacniacza i to trochę wrużenie z fusów...

 

Póki co nie wymieniaj Cd. Dopiero jak dobierzesz wzmacniacz i będziesz chciał skorygować jeszcze dźwięk w którąś stronę to wtedy jak najbardziej.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

 

Mam w lampie stare żarówki z rtęcią i też potrzebują czasu by dać max światło ale to jest ~30s a nie ~30minut , polecam poczytać fachowe książki aniżeli słuchać forumowego bełkotu na audiostereo :D 

tutaj nie rozumiem co masz na myśli o tym bełkocie generalnie sprawdzone w praktyce  jeśli chodzi o tranzystory naima i roksana to grają powinny grac od razu.. lampa też puszczona w sklepie nie grała przez 45 minut tak że myślałem że kicha a jak juz zaczęła to byłem pod wrażeniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja czytalem, ze atoll osiaga optymalne brzmienie wrez po kilku miesiacach, ale nie wiem, jak sie do tego odniesc.

Slucham bardzo duzo. To nie wysokie i srednica powoduja zmeczenie. To bas, ale nie ten niski tylko jakby cos ala wyzszy bas...nie wiem, jak to ując.. TO cos doskwiera przy sluchaniu...

Czy ten efekt po wygrzaniu ma szanse zniknac?  Czy to kwestia akustyki? Czy kabli?

Ogolnie przy cichym sluchaniu, tak na 8.30 jest swietnie. Potem czyli glosniej to COS męczy.

W porównaniu do cxa80 jednak to atoll czy audiolab jest mi chyba bliższy. Choc scena i glebia w cxa80.byla swietna. Jak dla mnie.

W atollu jest jeden problem. Po podlaczeniu drugiego zrodla, w glosnikach jest buczenie...narastające wraz z poziomem glosnosci. To zjawisko napotykam pierwszy raz. Albo wada albo...zdecydowanie wtedy atoll odpada. Nawet pi przelaczeniu na cd slychac bylo cicho program z telewizji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk niestety to o czym piszesz nie ma nic wspólnego z prawidłowym wygrzewaniem. Ten pstryk to wada fabryczna tego modelu. Próbowaliśmy to rozwiązań i wspólnie z technikami doszliśmy do tego. Opisałem to na innym forum.

Co do samego wygrzewania. Owszem są wzmaki które cały czas ciągnął 40-50 w aby być ciepłe. Są też takie które grają lepiej po rozgrzaniu. Typowy przykład nad 356 bee. Z kolei z lampami jest różnie. Ona się kusi rozrzarzyc co trwa chwilę. Nie zawsze musi być ciepła.

Atoll in 100 wygrzewa się klasycznie. Ani długo ani krótko. Około 40-60 godzin. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...