Skocz do zawartości

Diamond 25 plus cx a60


Marek72

Recommended Posts

3 godziny temu, slawas2001 napisał:

Caspian ciągnie ponoć20 w standby a naim jest dość ekologiczny ogólnie ponoć mało pobiera tymbardziej w bezczynnosci 

Zgadza się. Naim 5si jak wiadomo nie ma Standby i z oczywistych względów zaleca się go trzymanie cały czas pod prądem. Ciągnie wtedy dokładnie 17W z gniazdka, więc tyle co nic ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę czasu upłynęło, i..nadal nic nie wybrałem. 

Byłem bliski wyboru atolla in100se, ale tak jak pisałem wcześniej, po zmianie żródła na cd pojawiało się w głosnikach buczenie, i niestety próbowaliśmy w kontakcie z audio forte wyeliminować ten problem, i sie nie udało.  rzekomo wina takiej a nie innej instalacji elektrycznej w moim bloku.

...a tak, poza tym kumpel  przyniósł starego harmana hk1200 i...wszystkie te sprzęty przy nim pokazały, jak.... dobry jest/był hk1200, kupiony pół roku temu za 350zł. :))))

Harman pokazał, że diamondy moga mieć dużo wysokich tonów, tego, czego właśnie szukam, brakowało mu jednak oderwania muzyki od kolumn, trochę więcej powietrza, przestrzeni, głębi...to co było w heglu i atollu, ...ale za te śmieszne pieniążki, to zagrał fenomenalnie.  

Fajnie zagrał hegel h80, zróżonicowanym basem, choć zabrakło mi średnicy- to, co znowu miał atoll. No ale atoll  miał jeszcze w mojej instalacji elektrycznej to buczenie...:)

Co pozostało: Baltlab epoca 3-  poza zasięgiem, dobry model  haiku raczej też... 

Myślę jeszcze o jakimś rotelu (może tez o jakimś starym modelu), może ten creek evo 50 lub 100...może nad 375bee...

Może budżet muszę zwiększyć do 4000zł...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tylko uważajcie czy kupujecie od polskiej dystrybucji. Uważam że warto u nas ponegocjować i dołożyć czasem na prawdę niewielką kwotę niż później mieć ewentualne problemy. 

W założonym budżecie przy używany. To jeszcze na dobre kable zostanie.

Piotrek

czytałem wątek na AS że za granicą jest dużo taniej, ale jak patrzę na te ceny to (po upustach) nie zawsze tak jest... chociaż tam (za granicą) pewnie też się dostaje jakieś upusty, nie wiem jak duże....

szkoda tylko że Polacy to łowcy promocji i trzeba im dać wysokie ceny katalogowe żeby mieli satysfakcję że nieźle upolowali- tak przynajmniej robi się (ogólnie np markety) handel w PL ... poza tym przy dużej zniżce ma się wrażenie że jest nie lada okazja i (widzę po sobie) dużo trudniej zrezygnować z zakupu ;)

 ale ogólnie straszne zamieszanie z tymi cenami jest i nie wiadomo na co się wogóle nastawiać.... kiedyś moim zadaniem w pracy było jeździć i pytać o jak najniższą cenę, jakoś mi to zostało chociaż później jest mi czasem głupio i zastanawiam się czy i ile taki sklep wogóle na mnie zarobił... może jestem naiwny ale z drugiej strony sam też nie chciałbym pracować za darmo


odnośnie Roksana Caspiana (m2) to po przeczytaniu milionów wątków na AS i recenzji i nie tylko nie mam już zielonego pojęcia czy on jest jasny, ostry i szybki czy ciepły, zaokrąglony i wolny... po prostu każdy ma na jego temat inne zdanie .... a ja po słuchaniu też na razie nie mam wyrobionej opinii, tym bardziej że to też zależy pewnie od kolumn i realizacji
A jak to u Ciebie Piotrze wygląda?

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem caspian M2 dość długo. Uważam że to rewelacyjny wzmacniacz. 

Powiem jasno. Gdyby ten wzmacniacz miał wyższa moc okolo 120 przy 8 omach może 200 przy 4 to był by to model który walczył by spokojnie do kwoty 20k. 

Opinie które czytasz mogą ale też nie koniecznie być spowodowane brakiem osłuchania. Czasem ludzie piszą jak gra wzmacniacz opisując cały system. Caspian nie należy do liderów szybkości, ale nie brakuje mu absolutnie spowolnienia. Gra obficie na dole i bardzo dobrze to kontroluje do pewnej głośności. Przy dość głośnym słuchaniu pojawiają się problemy. Ma świetny wokal. W linii i bardzo melodyjny i barwny. Znakomity uniwersalny wzmacniacz. To znacznie wyższa liga niż K3. Z tym że tamten jest mocniejszy bardziej efekciarski. 

Co do cen nic dodać nic ująć.....

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem jak opcja gwarancji ale Roksana dało się kupić za 2200-2500 bez. Więc tysiaka za gwarancje trochę dużo. 

Chyba że to nowy?

Tak. Nowy. Z pelna gwarancją producenta.

...a pod wzgledem sceny, stereofonii, oderwania dzwueku od kolumn, smaczkow i detali...? Jest w tym zakresie wyrazny faworyt? I barfzo wazne, kontrola basu, bo z tym w mohej akusryce jest problem. Ponic exposure ma bdb kontrole basu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie pamiętam do końca brzmienia exposure. Zawsze jak go słuchałem to przy jakiejś innej okazji. Ale wiem jak gra roksan. Jeśli porównanie jest takie jak napisał kolega wyżej to ten exposure to absolutna torpeda w swojej cenie. Roksan to granie już na poziomie bardzo dobrym. Ale ciepły to on nie jest. Chyba że taki lód leci z exposure...

No nie wiem. 

Oferta na Roksana w takim razie jest ok. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Właśnie nie pamiętam do końca brzmienia exposure. Zawsze jak go słuchałem to przy jakiejś innej okazji. Ale wiem jak gra roksan. Jeśli porównanie jest takie jak napisał kolega wyżej to ten exposure to absolutna torpeda w swojej cenie. Roksan to granie już na poziomie bardzo dobrym. Ale ciepły to on nie jest. Chyba że taki lód leci z exposure...

No nie wiem. 

Oferta na Roksana w takim razie jest ok. 

Piotrek

...a pod wzgledem sceny, stereofonii, oderwania dzwueku od kolumn, smaczkow i detali...? Jest w tym zakresie wyrazny faworyt? I barfzo wazne, kontrola basu, bo z tym w mohej akusryce jest problem. Ponic exposure ma bdb kontrole basu...

Zrobię wiec najpierw podejscie do exposure. Udalo mi sie zalatwic mozliwisc zwrotu, jesli nie podpasuje...duzo sobie po tym wzmaku obiecuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Roksan sam w sobie jakoś super ciepły nie jest , ale na pewno cieplejszy w stosunku do Exposure - to chłodniejsze, jasniejsze  granie. Exposure ma o wiele lepiej kontrolowany bas, a pod względem sceny , rozdzielczości jak dla mnie lepszy był Exposure od Roksana. Dla mnie był za chłodny , no ale to zależy od preferencji i pozostałości toru oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamondy 25 mają dość osłabiony przełom wyższej średnicy/wysokich co może powodować ten brak blasku w Twoich preferencjach. Taka charakterystyka brzmienia kolumn po prostu. Jeżeli żadnym wzmacniaczem nie uda Ci się uzyskać tego co byś chciał, nie psując przy tym reszty pasma to może faktycznie zmiana kolumn byłaby słuszna. Ale jak najbardziej spróbuj Roksana i Exposure. Co by nie było oba to fajne wzmacniacze jak na swoją półkę cenową, kwestia tylko gustu.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...