Skocz do zawartości

Diamond 25 plus cx a60


Marek72

Recommended Posts

W atollu na górze było już fajnie, w heglu też, to już mi odpowiadało, fajna scena, szeroko grał atoll. tylko z atollem był problem techniczny w mojej instalacji, a hegel był zbyt grzeczny :)

We wcześniejszych wzmacniaczach problem był z kontrolą basu, w atollu i heglu było baaaardzo dobrze. Mam naprawdę nadzieję, że exposure lub roksan to będzie to...

W odwodzie jest jeszcze caspian, ten, który niedawno był za 4900, teraz jest za 4500, a Pan napisał sam do mnie, że odda za 4.000...

ale caspian ma już kilka latek...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za używkę Caspiana M2 to już normalna cena. Jednak z uwagi na wiek , co by nie było niebawem 8 lat zalecałbym odbiór osobisty i dokładne sprawdzenie.  Przy takiej kwocie w ciemno trochę strach, chyba , że masz żyłkę hazardzisty ;) 

Druga sprawa, czy spełni on Twoje wymagania. To klasa wyżej od wymienianych tutaj wzmaków bez dwóch zdań, ale liczy się oczywiście synergia zestawu. 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Normalna 4k? 

Oczywiście, że tak, za używkę siedmioletnią (prawie 8 lat) jak najbardziej.

No bez przesady,  cena katalogowa tego wzmaka to 11k, a po negocjacjach w sklepach bez problemu do wyrwania za 8.5k. Więc za używkę siedmio - ośmioletnią 4K - 4.3K to nomalna cena.

Wiek urządzenia wpływa na cenę, jednak taki roczny a eksploatowany przez siedem lat to jest różnica. Tak samo jest z samochodami.

Zresztą jak widać rynek zweryfikował sam cenę za ten egzemplarz. Sprzedawca od ponad roku nie mógł go sprzedać gdyż miał za wysoką cenę - 6.5K , później 6K, później 5K, później 4.5K, a sprzedał zapewne za 4K i to jest cena odpowiednia.

Przykłady sprzedanych wzmacniaczy M2 za taką cenę już pokazywałem ;) Nie rozumiem skąd takie zaskoczenie ;)

@Marek72 nie pozostało Ci nic innego jak zakup wzmacniacza przez internet z możliwością zwrotu. Zresztą masz 14 dni na to, chyba że masz możliwość lokalnie się dogadać ze sprzedawcą.

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba o tym rozmawialiśmy jeśli dobrze pamiętam ?

ja uważam że to nie jest normalna cena ?

ale co kto woli. Jeśli jest gdzieś tosteoby za 4k to trzeba brać bo nie ma nic lepszego w tej cenie.

w takim razie kolego bierz K2 lub atolla. Jego też masz w dobrej cenie więc w razie w to sprzedaż z mikro strata.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 3999 to jakaś gruba przesada. Skąd sprzedawca taką cenę wziął? Może bazuje na nowym modelu K3 , który z ceną poszedł ostro do góry. Model K2 był w sklepach po 4k - 4.2K katalogowo, a do wyrwania po negocjacjach jeszcze mniej. Więc ten kto sprzedaje ten model pomylił się chyba z cyferką na początku ;) Prawidłowa cena za używkę modelu K2 to 2K-2.3K max.

Model K2 z bluetooth był nowszy, mocniejszy i troszkę droższy. Gra tez trochę inaczej niż podstawowy K2. Porównywałem je bezpośrednio i ten nowszy wypadł trochę jaśniej, z deczka ostrzej.

Myślę, że kwota 2.5 K za niego byłaby całkiem odpowiednia.

Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Przez okres ostatnich paru lat dość często zmieniałem wzmaki kupując używane, więc śledziłem rynek i ceny które podaje są cenami za jakie te wzmacniacze były sprzedawane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wiedzą doskonale.  Cebulactwo czasem nie zna granic w naszym pięknym kraju ;)

Mnie bawią aukcje m.in. wzmacniaczy Sony Es z lat 90. Przykładowo taki model jak 730 Es nieraz wystawiany jest obecnie na sprzedaż  w granicach 2K. A jeszcze rok temu za 1K one co ledwo schodziły. No ale one już chyba przeszły do klasy VINTAGE, więc i cena o 100% do góry ;) Już nie wspomnę o cenach z kosmosu takich Sony Es z serii 8xx, gdzie za 30 - 40 % taniej można zakupić znacznie lepsze dźwiękowo wzmacniacze,

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

K2 chodzi używany za około 2500.

Od dłuższego czasu widzę używane klocki w cenach nowych. Ostatnio były Pegasus od chario wystawione używane w cenie nowych. Widzę że to jakaś nowa mania.

Sprzęt nowy paradoksalnie staje się ciekawszą opcja :)

Piotrek

Panie Piotrze, a czy z moim budzetem jakis baltlab epoca jest osiagalny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, u mnie Diamondy 25 od dwóch lat grają z Ceekiem Evolution 50a. To bardzo dobry wzmacniacz o wyjątkowo korzystnym stosunku jakości do ceny, mieszczący się w Twoim budżecie i myślę, że mogący spełnić Twoje oczekiwania przedstawione w pierwszym poście. To zestawienie cały czas zadziwia mnie fantastycznym (jak na ten poziom cenowy) brzmieniem, które trafiło dokładnie w mój gust. W necie znajdziesz wiele recenzji (polskich i zagranicznych) tego wzmacniacza.  Brzmienie mojego zestawu odbieram  dokładnie tak, jak opisał recenzent z "HI-FI i muzyka": https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2561-creek-evolution-50a.html 

Oczywiście nie twierdzę, że 50a jest wzmacniaczem idealnym w tej cenie, ale z pewnością warto wziąć go pod uwagę w zastawieniu z D25. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może im po prostu nie zależy żeby szybko sprzedać.. może niektórzy ich nadal słuchają ;)

Mnie za to denerwuje polityka wysokich cen startowych w salonach i wysokich rabatów ( niektórzy dają niektórzy nie) .. bo straszny robi się chaos I planując zakup sprzętu nic z tego nie wiadomo ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Dlatego ja jeżeli się zdecyduje na jakiś nowy sprzęt to dzwonię po 10 salonach audio i negocjuje cenę, aby sprawdzić, za ile mozna tak naprawdę zakupić dany towar. Wnioski czasami są naprawdę zdumiewające. Niektóre salony nie dają nic rabatu, a niektóre dają takie, że aż wstyd nie brać ;) Oczywiście za sprzęt nowy, nie ekspozycyjny. Moża się mocno zdziwić. Różnice w cenach mogą być naprawdę bardzo duże.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam tak. Po pierwsze to nie salony ustalają cenę. Więc to nie pretensje do tego adresu. 

A co do rabatów. Uzależnione to jest od ilości posiadanego sprzętu, kosztów funkcjonowania salonu, ludzi itp. jak w każdej innej firmie. 

Dlaczego przetargi na polskie drogi nie wygrywają Niemcy tylko Ukraińcy? Dlaczego mają cenę znacznie niższą, skoro robią ta samą drogę. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...