Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 6-7 tys. zł


pawelhala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja łapałem z Krowodrzy :D

Fajne, dobrze grające tunery robiło ONKYO INTEGRA. Miały tylko wadę i słabo odbierały sygnał. Trzeba było mieć dobrą antenę albo zewntrzną. Ale jak już odbierało to grało dobrze.

Teraz do dostania za grosze.

Tomek wysyłka tego ustrojstwa do Ghany to pewnie drugie 2500 :P Znajdziesz mi klienta na to ?:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tomek wysyłka tego ustrojstwa do Ghany to pewnie drugie 2500 :P Znajdziesz mi klienta na to ?:D

Zawsze można wystawić za 5k. jako legenda , biały kruk, nie grzebany i że dźwiękiem bije po drodze wszystko do 50k. :) 

Piotrek , a kupiłbyś za 12,5 k. trójkątną szafkę na sprzęt o max. głębokości 26 cm. / z innego postu/ a znam takiego co kupił , więc wszystko jest możliwe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydać 6-7 tysi żeby sobie radia posłuchać proszę was i autora wątku również

Kup se Pan stary klasyczny amplituner Vintage przestrojony i do tego kolumny z epoki po renowacji i będziesz miał słodko i muzykalnie i dobrze a nie te nowe plastikowe zabawki od chinoli

 

 

za grubą kasę grające nijako bezdusznie płasko  i pusto .

Sam widzisz że sprzęt za 6 tysi nie gra weź pod uwagę jedno w salonie to jeszcze jakoś zagra bo tam mają dobrze zrobione ściany  ,dywanik podwinięty  przed kolumnami itp ale przyniesiesz to do domu odpalisz i

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarnik, radio miało być jedynie dodatkiem do sprzętu, który w założeniu zapewniać miał dobrą jakość dźwięku. Masz jednak w pewnym sensie rację. Myślę, że angazowanie takiego budżetu jest kompromisem, który w tym przypadku ma cechę tego zgniłego. Rozwiązaniem problemu i myślę, że na taki scenariusz się pewnie zdecyduję będzie wstrzymanie się z decyzją o zakupie celem zgromadzenia ,,wystarczających" środków. W miejscu tym pojawia się jednak pytanie o jakich pieniądzach musimy mówić aby nabyty sprzęt spełniał pokładane w nim oczekiwania. Dodatkowym argumentem skłaniającym mnie do weryfikacji pierwotnych założeń jest również zmiana miejsca zamieszkania. Ma to nastapić za 2-3 lata i wówczas zupełnie inne będą też warunki akustyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pawelhala napisał:

Latarnik, radio miało być jedynie dodatkiem do sprzętu, który w założeniu zapewniać miał dobrą jakość dźwięku. Masz jednak w pewnym sensie rację. Myślę, że angazowanie takiego budżetu jest kompromisem, który w tym przypadku ma cechę tego zgniłego. Rozwiązaniem problemu i myślę, że na taki scenariusz się pewnie zdecyduję będzie wstrzymanie się z decyzją o zakupie celem zgromadzenia ,,wystarczających" środków. W miejscu tym pojawia się jednak pytanie o jakich pieniądzach musimy mówić aby nabyty sprzęt spełniał pokładane w nim oczekiwania. Dodatkowym argumentem skłaniającym mnie do weryfikacji pierwotnych założeń jest również zmiana miejsca zamieszkania. Ma to nastapić za 2-3 lata i wówczas zupełnie inne będą też warunki akustyczne. 

Kasy zawsze będzie za mało ,zawsze coś zagra lepiej łatwo się zapędzić i wydać sporo tylko trzeba sobie odpowiedzieć czy warto do tego czego słuchamy i czego potrzebujemy

efekt wow mija po tygodniu dwóch

nowe sprzęty te tańsze do 4-5tys  to strata czasu i kasy to nie gra

a wykonanie masakra plastik a w środku szkoda mówić

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie odsłuchu, który miałem okazję odbyć przyznaję Ci 100% rację. Zestawy nie oferowaly mi jakości na jaką liczyłem. Zdaję również sobie sprawę, że wymagana kwota to zawsze n+1. Moje pytanie dotyczyło raczej tego na jaki wydatek trzeba być przygotowanym aby można było powiedzieć, że nabyty zestaw jest zestawem dobrym jakości. Akceptuję również cakt, że to czy dany zestaw jest dobrej jakości jest pojęciem względnym

Fafniak, problem ze sprzętem używanym sprowadza się do tego, że takiej inwestycji najzwyczajniej w świecie się obawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dlaczego tak jest bo jesteśmy jeszcze za biedni mówię o narodzie o tym kraju

i wydanie 4 -5 tys to jest dużo i chcieli byśmy za te 5 tys żeby to co kupujemy grało cudnie a tak nie jest to gra przeciętnie to pytanie dlaczego tyle kosztuje ?

no dlaczego niech może odpowiedzą na to pytanie przedstawiciele z branży handlowcy .

ile może kosztować wyprodukowanie tego sprzętu na wschodzie ?a ile się zarabia na modzie na sprzęt ?

i kto tyle zarabia chyba nie ten biedny chiński biznesmen przeciębiorca .

sprzęt za kilka tysi jest to masówka z dobrym marketingiem zwróć uwagę że jest kilka marek kilka nazw które tu się powtarzają prawie w każdym temacie

aż to męczy NAD to jest jakaś świętość bo wszyscy się do niego modlą no prawie wszyscy ,albo Yamaha 803 polecana co chwila za ile i ile warta słabo grający amplituner z mnóstwem bajerków a jak ktoś nie ma smartfona tabletu to sobie nie pogra .

kolejna sprawa dzwięk na siłę chcą cię uszczęśliwić dzwiękiem jaki ci nie pasuje ale taka moda równe granie średnica mało basu góra nie może w uszy kłuć bo sie krwią z uszu zalejesz a może ktoś lubi brzmienie starej szkoły lat 80 i wcześniejsze z czasów kiedy sprzęt brzmiał i wyglądał .

Marketing i bicie kasy panie nic więcej .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelhala napisał:

Fafniak, problem ze sprzętem używanym sprowadza się do tego, że takiej inwestycji najzwyczajniej w świecie się obawiam.

Całkowicie to rozumiem

Ale jest też droga pośrednia

czyli polowanie na elementy wyprzedażowe/powystawowe

Cały "zestaw" audiolaba kupiłem w ten sposób

pomiędzy 50 a 60% ceny z gwarancją itd.

Z używek kupiłem audiolab 8200q - 1450 zł

i kolumny - tu nie przyznam się do ceny :)

 

Pamiętaj o jednym ludzie wydajac większą kasę dbają o sprzęt- baaardzo rzadko zdarza się zjechany :) ale oczywiście trzeb asie z tym liczyć

Odezwij się do użytkownika "pumpurek" na allegro - pojawia sie również i tu na forum

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam S4 napisał że słabe anteny były w Onkyo, no nadal kiepskie są, oby taniej oby taniej, trzeba dokupić lepszą, co do dyskusji to kolega Latarnik ma rację, za mało zarabiamy, 5 tysięcy to majątek u nas, ale w innych krajach to bogactwo, jesteśmy średnio biedni, ta Yamaha 803d wciskana na siłę wcześniej do wszystkiego, przez co wyrosło pokolenie 803d od S4, w ogóle niektóre ceny są przesadzone, na przykład tej 803d, Atolla in 100 i wcześniej onkyo tx8270, za 6tysiecy można skompletować dobrze grający zestaw, na przykład używany dobry wzmacniacz za 3 tysiące i do tego nowe heco Aurora 700 lub jakieś inne używane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arturas napisał:

Tam S4 napisał że słabe anteny były w Onkyo, no nadal kiepskie są, oby taniej oby taniej, trzeba dokupić lepszą

Zmieniły się priorytety , mój TX-1000/ 1989/, Marantz 2226B /1974/czy ostatnio nabyte Sony STR-V5 /1978/ grają na kawałku drutu i mam pełen zasięg, a już aby uruchomić radio w RX- A3030 czy CD-RN670D musiałem walnąć antenę zewnętrzną, bo inaczej to łapałem tylko stację z Torunia :) 

10 minut temu, Arturas napisał:

5 tysięcy to majątek u nas, ale w innych krajach to bogactwo, jesteśmy średnio biedni, ta Yamaha 803d wciskana na siłę wcześniej do wszystkiego, przez co wyrosło pokolenie 803d od S4, w ogóle niektóre ceny są przesadzone,

Nie są przesadzone , ceny są kalkulowane na rynek rynek światowy nie, zaś polski  z uwzględnieniem naszych zarobków. Cenę sprzętu więc dzielimy na cztery i już wiemy jaki "jakościowo" czy z jakiej półki jest produkt. 

14 minut temu, Arturas napisał:

za 6tysiecy można skompletować dobrze grający zestaw, na przykład używany dobry wzmacniacz za 3 tysiące i do tego nowe heco Aurora 700 lub jakieś inne używane

Zawsze twierdziłem , że jak nie mamy nieograniczonych funduszy, i priorytetem jest dźwięk, a nie funkcjonalność to bierzemy pod uwagę wysokie modele starszego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez doloze opinie o tych cudnych Nadach i Yamaszkach.803 mam i potwierdzam ze to jest slabizna.Nad tak tu wychwalany tez slaby.Sluchalem z kilkoma parami kolumn i nie rozumie tego wychwalania....Poprostu oni jak cos maja do sprzedania to wciskaja kity osobom ktore nie znaja sie na tym.A gdy pisze w sprawie jakiegos kabelka za 100zl to cisza.Bo przeciez to zaden interes sprzedac cos takiego.Co innego taka Yamaszka za ponad 3 tys.Tak to wyglada.Co innego gdy poleca ci cos audiofil ktory nie ma nic wspolnego z zawodowa sprzedaza i co innego gdy gadasz z kims z handlowej branzy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No S4 i inni tak wciskali tą yamaszke 803d do wszystkiego, że wychowali na niej swoje pokolenie, śmiem twierdzić że mają fanatyków 803d którzy są w stanie zabić, za złe słowo na 803d, ale sporo zarobili na niej, pewnie już sobie chaty pokupowali, mieli chyba z 1000zl przebitki na sztuce, pamiętam co się tu działo, to była paranoja normalnie, 803d była lekiem na całe audiofilskie zło, za początkowo chyba 3600zlotych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, ze ktoś się obudził i spojzał obiektywnie na ten multiszais. W okresie kiedy byl bum na te onkyo i yamahy podszedłem do salonu przyjżeć się coto za cudo. No i się pomylić nie pomyliłem. Lekkie jak piorko z plastikowymi galkami imitującymi alu. A grało to jak wygladało. Bez zycia, z metalicznym nalotem. No naprawdę trzeba było być gluchym. Gdyby ludzie lub sprzedawcy jeszcze uprzedzali, ze funkcjonalne to toto jest ale żeby nie spodziewać się fajerwerków. A tu, ze przedsionek do hiendu, jakość jest pliorytetem...

To wykozystywanie niewiedzy, nieosluchania itd. Ale ludzie sami są sobie winni. Nie chce się ruszyć i posluchać wiekowego wzmaka z prawdziwego zdażenia za te same pieniadze.

Zresztą, umówmy się. Czesto sprzęt ma wygladać, a nie grać. I jeszcze mozna się gosciom pochwalic, że komórką puszcza się muzę. No szczyt kiczu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturas,

jakbyś wnikliwiej poczytał tematy w których rzekomo ten i ów wciskał RNkę to zdałbyś sobie sprawę, że w przeważającej ilości autorzy poszukiwali amplitunerów z funkcjami sieciowymi.

Wskaż prócz Yamahy i Onkyo inne klocki mające wszystkie funkcje w jednym opakowaniu...??

I nie mówię tutaj o typowych streamerach, których wybór na rynku jest zdecydowanie bardziej urozmaicony...

Dla większości z klientów sprzęt ma grać... I wyglądać, tak przy okazji?

I żeby nie było, że wychwalam powyższe marki... Sam mam osobny deck do muzy z sieci, którego jednak używam wybitnie rzadko?

 

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...