Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 6-7 tys. zł


pawelhala

Recommended Posts

plastik pomalowany srebrolem

i na dodatek nie gra miałem 803 po niecałym miesiącu sprzedałem to nie gra ale opowieści jakie to cudo mnie tak zakręciły że kupiłem

w jednym sklepie sprzedawca na siłę wciskał mi NADa opowiadająć że nie mam nic lepszego

większość pracuje na to żeby przeżyć opiłacić rachunki spłacać kredyt itp nie maja wolnych środków na sprzęt powyżej 5-6 tysi

i tak jak ktoś tu wspomniał jak ktoś pyta o używany sprzęt to temat raczej jest urywany np tu

temat urwało nie był potencjalnym klientem nie szukał sprzętu za 3000 a jedynie za 300

Czyżby taki człowiek nie miał prawa do słuchania muzyki ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minut temu, latarnik napisał:

plastik pomalowany srebrolem

???. Mam tańszą Yamahę R-N500 i cała jest z aluminium i stali (poza pokrętłami). Do tego 11 kg wagi (803). Nawet jeśli to miała być przenośnia to kompletnie nietrafiona, bo pod względem wykonania na tej Yamasze mucha nie siada. Sporo badziewia znajdziemy za to w znacznie wyższych kategoriach cenowych. Nie spodobała Ci się? OK, ale po co pisać takie bzdury?    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2018 o 07:34, S4Home napisał:

Cześć,

Po pierwsze odwiedź także inny salon niż Top Hi-Fi będziesz miał znacznie lepszy wybór produktów w takiej cenie.

Moim zdaniem do odsłuchu na pewno powinny się znaleść: Heco 700, Zensor 7 od Dali, Monitor Audio Bronze 6 i Magnat Quantum 725. Można dopisać także ELAC F6.

Z kolei co do wzmocnienia sygnału oprócz wspomnianej RN803 jeszcze NAD 368, Marantz PM 6006, Xindak 06, Cambridge CXA60.

Piotrek

Witam

 

Mam pytanie dlaczego nie polecałeś Magnata 780? Ogólnie bardzo rzadko go ktoś poleca. A moim skromnym zdaniem gra lepiej od 803 na którą byłem napalony.

 

 

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność oki rozumiem, żeby proponowali Onkyo to z baaardzo rzadka ? ludzie chcieli mieć funkcjonalność z dobrym dźwiękiem, za rozsądne pieniądze, tym samym sami nabijali się w butelkę, wierząc w pijar i wierząc że pochwycili gwiazdkę z nieba, przecież pamiętamy co tu się działo, zbiorowa paranoja na punkcie 803d, Brawo dla chłopaków z S4, powinni jeszcze otworzyć gabinet psychologiczny, są naprawdę w tym dobrzy, dokładnie jak tam kolega powyżej napisał, wmawiali że to gra jak wzmacniacz dobrej klasy bo robiony był na bazie wzmacniacza, a i jeszcze YPAO które raz działa, a raz nie ? pamietamy z opisów innych forumowiczów, że wciskali tą  do wszystkiego jak leci ? pisałem na prv z facetem ze sklepu i prywatnie napisał mi że chodzi tu o flotę, bo mają podpisane dobre umowy z Yamahą i mają ostrą przebitke na sztuce, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o forsę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, juz teraz rozumiem. Jesli Ty uważasz to za wysoką jakość to wszystko tlumaczy. Proponuję dotknąć za taką kwotę wzmacniacz z lat 90. Kupisz coś naprawdę dobrego, a wykonanego jeszcze lepiej. 11kg w sprzęcie gdzie jest odtwarzacz i wzmacniacz.

Ja nie mam nawet jednego cd, ktory waży 11kg. Wiadomo, kg nie grają ale to chyba świadczy o konstrukcji.

Panowie, jesli ktoś jest swiadom, że kupuje multi urządzenie grające tak sobie to w pożadku. Ale nie mydlmy ludziom oczu, ze lapią Boga za nogi. Kupują masowo produkowane użądzenie klepane milionami, tasmowo w fabryce przeznaczone dla niezamoznych. Koszt produkcji to kilkadziesiat, kilkaset 200-300$. Resztę zgarnia kilku posredników. Min ten mily pan w salonie audio, ktory wspanialomyslnie da 20% rabatu.

Wyslijcie mu kartkę na Świeta, bo pamietacie o jego wspanialomyslnosci i szczerosci.

Kolega dostał odpowiedź. Za 3 kola dostanie bardzo dobry używany wzmacniacz.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Arturas napisał:

.... Brawo dla chłopaków z S4, powinni jeszcze otworzyć gabinet psychologiczny, ....

Nie muszą. Zakompleksieni i sfrustrani mają do tego fora ?

45 minut temu, Arturas napisał:

... jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o forsę

Biznes zarabia - niedopuszczalne. Trzeba coś z tym zrobić. Hejtować, hejtować, .....

No i najważniejsze - wszyscy muszą mieć te same poglądy, ten sam gust i ten sam pomysł na życie ? ? ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma nic złego w produkowanym masowo sprzęcie. To jakieś reminiscencje myślenia z okresu rewolucji przemysłowej. Po pierwsze, w sprzęcie masowym i hi-endowym używane są te same masowo produkowane podzespoły. Jedne droższe, drugie tańsze, ale prawie wszystko to masowa produkcja. Mikroprocesory, tranzystory, lampy, przekaźniki itd. Nikt tego w garażu nie produkuje, a już tym bardziej nie projektuje. Kto ma większe zaufanie do wyrobów garażowych specjalistów, to niech zleci im zrobienia np. kości DAC-a albo i lampy elektronowej. Powodzenia. Twierdzenie, że coś jest kiepskie tylko dlatego, że zostało powielone w tysiącach egzemplarzy to głupota. Podobnie jak twierdzenie, że jak coś występuje w jednym egzemplarzu to musi być hi-end.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga coś tam znaczy... po za tym - chcącemu nie dzieje się krzywda :D. Miałem RN803D u siebie przez cztery miesiące i gdyby nie poległa na bardziej wymagających kolumnach (w sumie dziwne, wzmacniacze wg niektórych powinny grać tak samo...) kto wie, może grała by sobie nadal. Nie przesadzajmy, nie jest to sprzęt tragiczny i jako urządzenie nowe z trzyletnią gwarancją oraz kilkumiesięcznym pakietem TIDAL - mniej wymagającemu może sprawić radość swoją ponadprzeciętną funkcjonalnością, po za tym nie jest brzydka (to dla słuchających oczami). W każdym razie, dużo zależy od kolumn z którymi ma się zgrywać (najlepiej wspominam Quadral Phonologue Korun MK V, używki kupione za 1000 zł/para - mistrzostwo w tych pieniądzach).      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, nie mowa o masowym sprzecie tylko o mydleniu oczu.

W garazu jesli coś powstaje to kosztuje tyle ile jest warte. No chyba, ze nabywcy ktoś na ucho nadepnoł.

W garażu mozna wlutować kondy za 600zł za sztukę i wzmak bedzie kosztował 600zl wiecej. W masowce sie ich nie wlutuje bo ksiegowi obliczyli, ze tyle wlaśnie ma kosztować w produkcji wzmacniacz.

A skad zresztą mozesz o tym wiedziec skoro nie slyszałeś żadnego wzmaka z manufaktury np Wile :))). Tez w garażu skrecany :). Dopiero FBI sie dźwiekowo zbliżył.

ojjjj duzo Krafciku musisz nadrobić.

 

Autorowi watku polecę Pionka M73. To co prawda koncowka mocy ale z regulacją głosności. Proponuje postawić obok obecnie produkowanego wzmaka za 3kzł :). Nawet nie trzeba sluchać ;)

 

Steff, tak. Z pakietem Tidal, nowoscią, gwarancją itd to sprzęt do sluchania muzy. Ale ten caly szum wokół amplitunerow i ich genialnosci jest napedzany przez branżę.

Idź do Nautilusa i niech Ci zawodowy, rzetelny salon poleci 803...

Sprzedadzą, ale czy będą polecali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ? to że masówka, to jak większość, nikt nic do tego nie ma, tylko proponowanie czegoś do wszystkiego to paranoja nierzetelności, pamiętam tu chłopaczyna kiedyś napisał, bo kompletował zestaw i poszedł do salonu i na pierwszym miejscu do wszystkiego proponowali mu yamahe rn 803d, wydawało mi się to trochę podejrzane- to cytat z jego postu ? tu też do monitor audio silver- yamahe 803d ? proponujemy Yamahe 803d na bazie wzmacniacza .....itd, tych postów jest tu multum, Yamaha 803 zawładnęła w swoim czasie tym forum, ona, ona i tylko ona na wszystko i do wszystkiego ? aż czytać tego nie można już było, a napisać coś niepochlebnego na jej temat, to by skalp zdjęli przez monitor, takie cyrki i cuda na kiju tu były, cofam że S4 powinien założyć gabinet psychologiczny, powinien kościół założyć, tyłu ma wyznawców ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

No tak, i mają.

Ale po co dorabiać do tego jakies teorie o budowie, ze taka sama jak wzmacniacz. Po co to mydlenie oczu.

W co drugim opisie sprzętu w testach jest informacja iż grają jak 2x droższe (lepsze) , tak więc wiesz :D

To te najdroższe grają jak co ? Nie ma droższych więc ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Mondalski fora są min po to zeby dzielić się doswiadczeniami. Czy obnażanie ściemy to flustracja? 

Sam mojemu koledze z pracy poleciłem onkyo. Ale dobrze go przebadałem czego potrzebuje. I tak w salonie wcisneli mu w zestawie kolumny, ktorych bym kijem nie tknoł. Ehhhh....było taniej w zestawie...

Powtażam, nic nie mam do yamahy czy onkyo. Użądzenie jak użadzenie. Drazni mnie tylko polityka marketingowa nastawiona na polowanie na jelenia. Te maski i pozy branży. Biznes is biznes ale ten co sobie zada trud i wszedł juz na to forum niech uwierzy dźwiekowi, a nie sprzedawcy.

Forum nie jest dla flustratów tylko ciekawych, dociekliwych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to o to tu chodzi, czyli gra jak dwa razy droższy? Dobrze rozumiem? Czyli po promocji teraz kupimy 803d za 3 tysiące, a gra jak dwa razy droższy, to musimy szukać wzmacniacza gdzieś od 8 tysięcy w górę, bo do tej kwoty 803d łyka wszystko ? toz to inny punkt widzenia jest, jak w filmach Barei ? wszystko legło w gruzach teraz, sprzedaje swojego Onkyo a 9070 i kupuje 803d ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzie się z tym uogólnianiem które tu opisujecie. Osobiście byłem u S4 gdzie sam chciałem zakupić amplituner i padł wybór na 803 po różnych recenzjach. Nie odniosłem wrażenia by ktokolwiek z S4 mnie namawiał do tego sprzętu. Wręcz przeciwnie proponowali sami odsłuch wzmacniaczy!!! I po odsłuchu zrezygnowałem z 803 - gdzie wcale nie gra moim zdaniem źle , jednak inna propozycja mi bardziej przypadła do słuchu.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szybki napisał:

Nie zgodzie się z tym uogólnianiem które tu opisujecie. Sam byłem u S4 gdzie sam chciałem zakupić amplituner i padł wybór na 803 po różnych recenzjach. Nie odniosłem wrażenia by ktokolwiek z S4 mnie namawiał do tego sprzętu. Wręcz przeciwnie proponowali sami odsłuch wzmacniaczy!!! I po odsłuchu zrezygnowałem z 803 - gdzie wcale nie gra moim zdaniem źle , jednak inna propozycja mi bardziej przypadła do słuchu.

pewnie NAD Bleeee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Szybki napisał:

Brawo- niedoceniony sprzet

Jak niedoceniony , wiele razy pisałem by Piotrek jakieś testy z tym jak i mr1000 zrobił i na fb wrzucił ;)

Masz tam w przedwzmacniaczu 2 lampy , których zmiana może mieć spory wpływ na brzmienie , więc jak komuś gwarancja minie to może się "bawić".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...