Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 6-7 tys. zł


pawelhala

Recommended Posts

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Jak niedoceniony , wiele razy pisałem by Piotrek jakieś testy z tym jak i mr1000 zrobił i na fb wrzucił ;)

Masz tam w przedwzmacniaczu 2 lampy , których zmiana może mieć spory wpływ na brzmienie , więc jak komuś gwarancja minie to może się "bawić".

Powinien to zrobić.

Chodzi mi oto ze nie jest trendy. Nic o nim niema (lub jest bardzo mało). Nawet w tym wątku  Piotrek go nie polecał-dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie nie wiem , bo cenowo to jest dobra opcja , a s4home ma sporo oferty z magnata ;)  nie wiem może sklepy mają lepsze "bonusy" od dystrybutorów na innym sprzęcie , wiesz sprowadzą sporo yamah 602 , 803 , onkyo 8250 , 8270 = dystrybutor ma dobrą cenę bo sporo wziął ,ale potem musi opchnąć by $$$ nie leżał i daje wtedy ów bonusy sklepom za obrót towarem. Tak strzelam , może branża potwierdzi / zaprzeczy , ja parę razy pisałem o magnacie , mimo iż go raczej nie słyszałem nigdzie choć w euro rtv są

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Właśnie nie wiem , bo cenowo to jest dobra opcja , a s4home ma sporo oferty z magnata ;)  nie wiem może sklepy mają lepsze "bonusy" od dystrybutorów na innym sprzęcie , wiesz sprowadzą sporo yamah 602 , 803 , onkyo 8250 , 8270 = dystrybutor ma dobrą cenę bo sporo wziął ,ale potem musi opchnąć by $$$ nie leżał i daje wtedy ów bonusy sklepom za obrót towarem. Tak strzelam , może branża potwierdzi / zaprzeczy , ja parę razy pisałem o magnacie , mimo iż go raczej nie słyszałem nigdzie choć w euro rtv są

Jak to brzmi Magnat!!! Jak się pochwalisz w pracy przed kolegami. Co innego onkyo, atol itp.... Myślę ze dla tego niema parcia na ten sprzet. Dodatkowo dochodzi to oczym piszesz- jak w każdej branży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8270 to rzadko proponowali, baaaaaardzo rzadko, teraz cena spadła, bo był trochę za drogi ten ampli, co do Magnata to dobre i mało znane i mało recenzji, a szkoda, ale czytałem opis właściciela ma rv3 z Heco i napisał że będzie wymieniał Magnata, ludzie też pisali że wygląd super, ale trochę cena zbyt wysoka i nie jest aż tyle wart za swoje możliwości, trzeba by było samemu przesłuchać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym już pisałem kiedyś z Piotrem ,że wiele osób słysząc magnat pamięta 3 drożne kolumny na tyle malucha (kuzyn miał takie) i wydaje im się ,że to słabizna , a dzięki temu ów "słabizna" może być proponowana w jako tako atrakcyjnej cenie ;) 

 

Tak samo kolumny dynavoice , mało znane a brzmienie dosyć zacne jak na ich koszt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubakk napisał:

No o tym już pisałem kiedyś z Piotrem ,że wiele osób słysząc magnat pamięta 3 drożne kolumny na tyle malucha (kuzyn miał takie) i wydaje im się ,że to słabizna , a dzięki temu ów "słabizna" może być proponowana w jako tako atrakcyjnej cenie ;) 

 

Dokładnie zgadzam się. Tez tak kojarzyłem z kolumnami z Reala :). Nawet nie brałem go pod uwagę jako opcja. W salonie wyciągli go jak królika z kapelusza gdy widzieli ze nie jestem zadowolony.

Ale moim zdaniem warty uwagi w tym zestawieniu do 6000-7000. Nie będę pisał najlepszy aby nikogo nie urazić, ale wart uwagi. Potrzebne by było coś do niego sieciowego. Tak aby można było słuchać spotify i radia internetowego i mamy fajny amplituner.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arturas napisał:

No S4 i inni tak wciskali tą yamaszke 803d do wszystkiego, że wychowali na niej swoje pokolenie, śmiem twierdzić że mają fanatyków 803d którzy są w stanie zabić, za złe słowo na 803d, ale sporo zarobili na niej, pewnie już sobie chaty pokupowali, mieli chyba z 1000zl przebitki na sztuce, pamiętam co się tu działo, to była paranoja normalnie, 803d była lekiem na całe audiofilskie zło, za początkowo chyba 3600zlotych ?

Arturas , proponuję wyłączyć emocje a włączyć myślenie. To co piszesz przypomina mi czasy które przeżyłem a i na wskroś jest zbliżone do polityki naszego rządu o eliminowaniu elit / zamiast do nich dążyć / , no cóż do sędziów, adwokatów , radców prawnych, nauczycieli i lekarzy zawsze można dorzucić właścicieli i obsługę salonów audio jako wroga ludu , już to przerabialiśmy .

Ale tyle o polityce przejdźmy do ekonomii. 

Proponuję Arturas , abyś jutro jeżeli prowadzisz firmę obniżył swoją marżę do powiedzmy trzech procent ,lub jeżeli jej nie prowadzisz to zaproponował to szefowi. Gwarantuję , że max. po czterech miesiącach takiej polityki firmy będziesz szukał nowej roboty, bo firma przestanie istnieć. 

Nie jestem fanem nowego sprzętu i takowego nie posiadam / no ,po za KD :) /. Wielokrotnie doradzałem 30 -letnie klocki bijące na głowę dźwiękowo te współczesne biorąc pod uwagę zakładany budżet, tylko problem polega na tym , że prawie nikt ich nie chce ,bo albo ludziska się boją , że wysiądzie albo nie można sterować telefonem. I w tym momencie przechodzimy do Yamahy 803 D. Wystarczy poczytać ,o czym ludzie piszą w opisach , z czym ma się ich wymarzony sprzęt komunikować i jakie są najczęściej wymieniane źródła muzyki . Amplitunery KD. już wyeliminowaliśmy ,bo to dźwiękowo w stereo porażka , choć jak ktoś się uprze to w tle może brzęczeć i też będzie zadowolony. Co pozostaje ,i co jest najlepsze na rynku jeżeli chodzi o NOWY sprzęt z taką ilością bajerów w 3k. jak nie właśnie 803 D. Zdajmy sobie wreszcie sprawę , że " branża" tego sprzętu nie produkuje, tylko sprzedaje to co aktualnie jest w ofercie , a ławka sprzętu za 2 ; 3 k. jest naprawdę krótka , mamy Yamahę , Onkyo, NAD-a , Marantza, Denona i mającego coraz większe problemy sądząc po wpisach Pioneera. Kiedyś już pisałem , wszelkie dywagacje na temat różnic dźwiękowych / do jazzu , rocka, bluesa , elektronicznej czy disco polo/ w sprzęcie budżetowym do 3k. są nieporozumieniem, bo wszystko to gra podobnie i założeniem producentów było nie stworzenie perfekcyjnie dźwiękowo urządzenia, lecz postawienie na licencje i patenty dotyczące funkcjonalności. I taki produkt jest właśnie najbardziej sprzedawalny, bo taki jest współczesny klient. Pretensje więc do " branży" , że zaspokajają potrzeby odbiorców , są nieuzasadnione. I takie ciągi ofert , że a to jakiś NAD , a to kolumny Melodika , czy Yamaha są dobre na wszystko będą ,miały miejsce, bo co można zaproponować gościowi, który chce powiedzmy sprzęt z kolumnami za 6-7k. i ma mieć USB , aktualizację przez internet , być sterowanym z poziomu aplikacji, Tidal , Spotify, radio internetowe NOWY NA GWARANCJI !!!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace ja tez w swoim lampowym cd mam naped...teac. no i transport z lat 90 Teac T1 też się znajdzie ;).

Tomek, daleki jestem od stawiania sedziow jako wroga ludu ;) ale na sprzedawcow radzę zwrocić uwagę :). Dlatego na forum zwracam Waszą uwagę na przyjacielską branżę. Podchodcie do audio z dystansem. Za 3kzł nie kupicie hiendu. Używany, za 3kzł juz bardzo pożadny wzmacniacz mozna nabyć.

Jesli myslisz, ze tak nie jest to znaczy, ze jestes nieosluchany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Wallace ja tez w swoim lampowym cd mam naped...teac. no i transport z lat 90 Teac T1 też się znajdzie ;).

Tomek, daleki jestem od stawiania sedziow jako wroga ludu ;) ale na sprzedawcow radzę zwrocić uwagę :). Dlatego na forum zwracam Waszą uwagę na przyjacielską branżę. Podchodcie do audio z dystansem. Za 3kzł nie kupicie hiendu. Używany, za 3kzł juz bardzo pożadny wzmacniacz mozna nabyć.

Jesli myslisz, ze tak nie jest to znaczy, ze jestes nieosluchany.

w pełni się zgadzam 3 -4 tysie to za dużo na to można kupić a za mało na coś dobrego

więc co podpowiecie autorowi wątku ?co ma robić wydać ciężko zarobione pieniążki i po miesiącu żałować ,zaciskać zęby i słuchać tego co ma ,a może nie chce wydawać więcej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Do tego 11 kg wagi (803)

 

9 godzin temu, audiowit napisał:

Kraft, juz teraz rozumiem. Jesli Ty uważasz to za wysoką jakość to wszystko tlumaczy. Proponuję dotknąć za taką kwotę wzmacniacz z lat 90. Kupisz coś naprawdę dobrego, a wykonanego jeszcze lepiej. 11kg w sprzęcie gdzie jest odtwarzacz i wzmacniacz.

Ja nie mam nawet jednego cd, ktory waży 11kg. Wiadomo, kg nie grają ale to chyba świadczy o konstrukcji.

11 kg. obecnie to naprawdę potęga i chylę czoła :) 

a tak dla porównania jak to drzewiej bywało , coś z moich klocków:

- wzmacniacz dzielony CX-1000+ MX-1000 = 36 kg.

- Sony STR -V5 =20,5 kg.

i coś z CD

- CDX-1060 =11 kg.

- DCD 1500II = 9,5 kg.

Audiowit , na tym i innym forum wielokrotnie kłóciłem się z S4home , Top HI FI i Q21, ale zawsze pod względem merytorycznym, dotyczącym porównań poszczególnych urządzeń. Daleki jestem od porad , kup to i to a będziesz zadowolony z dźwięku, ale jak ktoś stawia wyłącznie na funkcjonalność to już sprawa jest prostsza i tu można już wymienić konkretne modele. Od jakiegoś czasu mamy możliwość wypożyczenia sprzętu do domu i jedynej właściwej weryfikacji , czy za ten gest też będziemy " branżę" ganić ? Doradzają , wypożyczam , słucham i już wiem czy trafili czy nie. Jeszcze parę lat temu o takim dobrodziejstwie można było tylko pomarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

:( na kilogramy przegrywam :(

Na coś w końcu muszę wygrać , a jak się nie da normalnie.... :) 

52 minuty temu, latarnik napisał:

więc co podpowiecie autorowi wątku ?co ma robić wydać ciężko zarobione pieniążki i po miesiącu żałować ,zaciskać zęby i słuchać tego co ma ,a może nie chce wydawać więcej .

Nie jestem autorem wątku i nie mam bladego pojęcia jaki dźwięk mu pasuje . Nowe klocki może wypożyczyć do domu i posłuchać i tu sprawa jest prosta ,a co do starszych używanych modeli to trzeba niestety większego wysiłku . Albo ryzykujemy , kupujemy i jak nie pasuje to sprzedajemy ,ale i tak z mniejszą lub żadną stratą , można też umówić się na odsłuch w komisach audio.

Nikt nie obiecywał , że będzie łatwo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem o tym rządzie i sędziach, co Tomek napisał ? chyba że o to chodzi że te niby elity to zakała, a to się zgodzę ? ja nie mam pretensji do branży, bo sam byłem klientem S4, tylko że głupoty zakłamane pisali, podczas rozmowy telefonicznej, co innego mówią, na tym forum co innego, a na innym znów co innego ? wiwm że ludzie chcą funkcjonalności i każdy kupuje co mu pasuje, ale owego czasu gloryfikacja 803d była tak duża, że zachodziła o obłęd, wciskali to do wszystkiego i twierdzili że lepsze od uuuuuuuu...... na bazie wzmacniacza, teraz dopiero jak kurtyna już opadła, piszą że dobre, ale wśród amplitunerów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szybki napisał:

Witam

 

Mam pytanie dlaczego nie polecałeś Magnata 780? Ogólnie bardzo rzadko go ktoś poleca. A moim skromnym zdaniem gra lepiej od 803 na którą byłem napalony.

 

 

Polecam go gdzie tylko wiem że się sprawdzi. Moim zdaniem także gra lepiej. 

Przyglądam się tej dyskusji i jakbym patrzył na naszą politykę. Mimo że jedna strona ma rację to opozycja jest przeciwko bo musi. I basta. Uważam że tego typu dyskusje tu na forum nic nie dają. Nowi użytkownicy nie będą chcieli tego czytać, a starych nie da się przekonać. Możecie napisać 5 kolejnych stron i każdy z was będzie stał nadal przy swoim. 

Audiowit jak cię szanuję, tak to porównanie do 803 i Nautilusa nie było trafne. 

Są salony, które zajmują się hi endem tylko. I po prostu tam nie zagląda klient zainteresowany zestawem za 6k. Podobnie jak salon Porsche czy mclaren. Ale nie oznacza to od razu, że taki sprzęt jest zły. Jeśli w salonie mclaren powiedzą ci że Mercedes S to szit. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie jestem fanem nowego sprzętu i takowego nie posiadam / no ,po za KD :) /. Wielokrotnie doradzałem 30 -letnie klocki bijące na głowę dźwiękowo te współczesne biorąc pod uwagę zakładany budżet, tylko problem polega na tym , że prawie nikt ich nie chce ,bo albo ludziska się boją , że wysiądzie albo nie można sterować telefonem. I w tym momencie przechodzimy do Yamahy 803 D. Wystarczy poczytać ,o czym ludzie piszą w opisach , z czym ma się ich wymarzony sprzęt komunikować i jakie są najczęściej wymieniane źródła muzyki . Amplitunery KD. już wyeliminowaliśmy ,bo to dźwiękowo w stereo porażka , choć jak ktoś się uprze to w tle może brzęczeć i też będzie zadowolony. Co pozostaje ,i co jest najlepsze na rynku jeżeli chodzi o NOWY sprzęt z taką ilością bajerów w 3k. jak nie właśnie 803 D. Zdajmy sobie wreszcie sprawę , że " branża" tego sprzętu nie produkuje, tylko sprzedaje to co aktualnie jest w ofercie , a ławka sprzętu za 2 ; 3 k. jest naprawdę krótka , mamy Yamahę , Onkyo, NAD-a , Marantza, Denona i mającego coraz większe problemy sądząc po wpisach Pioneera. Kiedyś już pisałem , wszelkie dywagacje na temat różnic dźwiękowych / do jazzu , rocka, bluesa , elektronicznej czy disco polo/ w sprzęcie budżetowym do 3k. są nieporozumieniem, bo wszystko to gra podobnie i założeniem producentów było nie stworzenie perfekcyjnie dźwiękowo urządzenia, lecz postawienie na licencje i patenty dotyczące funkcjonalności. I taki produkt jest właśnie najbardziej sprzedawalny, bo taki jest współczesny klient. Pretensje więc do " branży" , że zaspokajają potrzeby odbiorców , są nieuzasadnione. I takie ciągi ofert , że a to jakiś NAD , a to kolumny Melodika , czy Yamaha są dobre na wszystko będą ,miały miejsce, bo co można zaproponować gościowi, który chce powiedzmy sprzęt z kolumnami za 6-7k. i ma mieć USB , aktualizację przez internet , być sterowanym z poziomu aplikacji, Tidal , Spotify, radio internetowe NOWY NA GWARANCJI !!!

Dokładnie tak jest, za 3 tys. zł trudno o coś lepszego z nowych urządzeń. Po za tym pamiętajmy o jednym, RN803D nie jest sprzętem audiofilskim ale wspomagając się  YPAO, regulacją barwy czy też płynnym Loudness, możemy zbliżyć się do dźwięku odpowiadającemu naszym upodobaniom. Frustracja może pojawić wówczas, kiedy ktoś naczyta się na forum jak to porządny wzmacniacz ma tylko gałkę od wzmocnienia i gra od gały na 08:00 pełnym basem. RN803D tak nie zagra, po coś te guziczki i pokręcadełka ma...      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Mam pytanie dlaczego nie polecałeś Magnata 780? Ogólnie bardzo rzadko go ktoś poleca. A moim skromnym zdaniem gra lepiej od 803 na którą byłem napalony.

No to robi sie juz taki mały AmerGold.

Zawsze ktoś inny musi być ktoś winny naszych będnych decyzji!!! Handlowcy najchętniej sprzedają to na czym najlepiej zarabiają i dla mnie to jest oczywiste!

Ja np. byłem napalony na na KD za 1500, później był onky 8720 i na 100% miał byc 803D. Oczywiście i S4 i "inni szatani" przytakiwali, że jest to calkiem OK, ale zawsze dopisywali, ale weź do domu i posłuchaj czy Ci zagra. I zagrał ostatecznie bardzo niechchiany, paskudny NAD 356. Ale to kosztowało mnie wiele wysiłku organizacyjnego, fizycznego i emocji z WAŻ bo przez moje małe mieszkanie przewineło się kiladzesiąt  różnych jednostek grających. W miedzy czasie napalony wtopiłem i z kolumnami i z amplitunerem wszystkomajacym, ale to były MOJE decyzje i nie moge mieć do nikogo pretensji. Można mieć tylko ewentualne pretensje, że nie zadzwonią jak obiecywali, czy że cena jednak nie jest najlepszą na rynku.

Weźmy jednak tez pod uwagę, że 803D w dobie wszechobecnych KD była i nadal jest jakimś przełomem. To taka peranalogia wszystkomająca KIA ceed vs goły Mercedes. I na początku rzeczywiście można się nią było zachwycić jako przyzwoitym rozwiązaniem. 

 

    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełomem jest też onkyo tx 8270 jako pierwszy ampli z hdmi i co z tego? Nic ? s4 teraz się nie wybielaj, ja kłócić się nie chce,ale wciskaliscie 803d do wszystkiego, mieliście profit duży i oki bo nie jesteście instytucją charytatywną, ale nie wybielaj się bo pisaliście takie farmazony że głowa mała, całą wieczność klienci itd nie będą chowały głowy w piasek, do wszystkiego ją wciskaliscie, zaraz mogę od początku roku skopiować wasze posty, to po prostu zawale nimi ten wątek, chyba że pogadaj z adminem żeby je wykasował, jest czarno na białym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...