Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 6-7 tys. zł


pawelhala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 godzin temu, Kraft napisał:

@S4Home, a ile taki switch kosztuje? Możesz jakiś polecić?

My robiliśmy swój :)

Ale widziałem taki jakiejś firmy Audio za 600-800 zł.

13 godzin temu, Marek Mondalski napisał:

@S4Home, napisz, że bankrutujecie, a będzie Wam odpuszczone ?

Mamy się coraz lepiej. Dziękujemy za troskę i zapraszamy :)

 

13 godzin temu, Kubakk napisał:

565zł beresforda , sam nad nim myślę ;) 

A no właśnie.

13 godzin temu, audiowit napisał:

Bardzo nieladnie jesli ktoś z branzy pisze o kliencie, ze wstal lewą nogą lub pokłucił się z kobietą. Jak najbardziej moze tak sobie pomysleć ale nie napisać na forum. Nawet jeśli ten klient go zaatakował. Powinno to Wam dać do myslenia nawet jesli mnie nie lubicie.

Drogi Audiowicie już po raz kolejny napisze to samo. Musimy się bronić. Doradziliśmy koledze przez co wybrał lepiej dla siebie, a teraz z niewiadomo jakich powodów naciska na nas. Wy użytkownicy jesteście anonimowi. A kolega obraża nas że coś komuś wciskam, kiedy to ewidentne kłamstwo. Różnie dobrze skończyło się na "wstaniu lewą nogą", bo mogłem rozpocząć sprawę w sądzie o pomówienia. My dane mamy. Z zebranego materiału na pewno bym wygrał a kolega musiał by publicznie przepraszać.

 

10 godzin temu, Kraft napisał:

W końcu RN8003 jest połączeniem tych dwóch urządzeń w jednej obudowie.  

Chyba nie aż wzmacniacza klasy PM8005. RN803D jest zbudowany o AS 701 a to nie odpowiednik PM8005, co nie zmienia pomysłu fajnego testu.

 

10 godzin temu, Kraft napisał:

Wydaje mi się, że "problem" był taki, że amplitunery są do kitu i że lepiej kupić oddzielny wzmacniacz i źródło. No to zobaczymy.

No i przez kilka stron że S4Home wciska sprzęt. Nie zapominajmy o tym. Z nożem na gardle stoi i wciska. :(:(:( Na prawdę przykro mi kiedy to czytam. Może faktycznie przyjmiemy politykę innych firm (też z forum) i będzie każdy sobie rzepkę skrobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home, moze to wyglada tak, ze Cię atakuję albo od czasu do czasu wcisnę szpilę. Prawda jest taka, że bardzo doceniam to co robisz na forum i kazdy kto chce to zauwazyć to widzi. Twoje rady w znakomitej wiekszosci są trafne. Mozemy się spierać jesli chodzi o jakies bzdurne slepe testy czy poglady na audio ale to nie zmienia mojego stosunku do Ciebie.

Biorę to pod uwagę, ze jesteś branżą i robisz tu rownież interes. Nie mam absolutnie nic do tego jeśli Twoje propozycje są trafne, a w wiekszosci są.

Jeśli mogę natomiast doradzić to polecam trzymać odpowiedni dystans z klientem. Twoja przyjacielskość może się w pewnym momencie obrócić przeciwko Tobie, bo wiesz jacy są ludzie. Są różni. Skrócenie dystansu spowoduje, ze niektorym może się za dużo wydawać na za duzo sobie pozwalać.

W takim przypadku jak ten trzeba było klienta wziać na bok( prv ) i dowiedzieć sie co mu lezy na watrobie. Jesli to upierdliwiec z charakteru to wyjasnić jasne zasady regulaminu sklepu lub wyjasnić, ze 803 nie bedziesz wydzirał klientowi skoro chce go tak bardzo. Na ogólnym po konwersacji prv poinformować ogół, ze sprawa zalatwiona nie wdajac się w szczegóły. Jesli klient nadal atakuje to poinformować adm forum. W koncu to oczernianie.

A tak wyszło jak wyszło.

Nie wymadrzam się. Chcialbym tak bym być potraktowany jako niezadowolony klient. Gdybym po tym wszystkim dostał po glowie to raczej naszlaby mnie refleksja, ze zachowalem się jak idiota.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Wydaje mi się, że "problem" był taki, że amplitunery są do kitu i że lepiej kupić oddzielny wzmacniacz i źródło. 

Kto wie, kto wie...  a nuż okaże się, że „problem” jest sztucznie generowany przez określone środowisko a założony przez Yamahę target to wypełnienie luki rynkowej wśród:

- osób niesłuchających kabli

- uważających, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo

- źródła j.w. a budżetowe czasami nawet lepiej niż hi-end

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta yamaha ma po prostu robić kase. W koncu firma musi z czegos zyć, miec kasę na badania nad lepszymi konstukcjami. Taka Toyota yaris, vw golf. I tyle. Tania w produkcji, funkcjonalna i chetnie kupowana bo tania.

A kto sobie jakaś ideologie do niej dopisze to juz jego sprawa.

S4home, chyba jesteśmy facetami. Kierowanie sprawy do sadu to ostatecznosć jesli wszystkie srodki zawodzą. Najgorsze rozwiazanie bo i dla Ciebie i dla klienta bylaby to strata czasu i pieniędzy.Myslę, ze w koncu my jako faceci tutaj, kierujac się wlasnym sumieniem zareagowalibysmy. A przede wszystkim zareagowalaby Ola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 nie strasz mnie sądem ? ja do Ciebie osobiście nic nie mam i nie mam problemu z lewą nogą, ani z dziewczyną, ani z niczym i nikim innym ? dopowiadane są historię z palca wyssane jakieś na mój temat ? chodzilo mi o to że tu na forum wciskaliscie od razu, kto by się nie pojawił, z jakimkolwiek pytaniem dotyczącym sprzetu, lub doboru do kolumn sprzętu, to od razu za każdym razem była Yamaha 893d do wszystkiego do znudzenia i aż do wymiotów, po czytaniu w kółko tego samego, jak wrócę do domu to Ci powklejam jak chcesz Twoje posty, tylko będzie ich aż tyle, że uznają mnie za spamera i nie obchodzi mnie paru kolesi z Tobą zaprzyjaźnionych, że obskoczycie mnie w pięciu na jednego nawet, prawda jest czarno na białym, abstrahując od tego czy jest ta Yamaha dobra, czy nie i czy funkcjonalna. Onkyo tx 8270 nie jest funkcjonalne? Jest mega funkcjonalne, ile razy go proponowaliscie? Baaardzo rzadko, więc co mi tu oczy będziesz mydlił 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arturas napisał:

S4 nie strasz mnie sądem ? ja do Ciebie osobiście nic nie mam i nie mam problemu z lewą nogą, ani z dziewczyną, ani z niczym i nikim innym ? dopowiadane są historię z palca wyssane jakieś na mój temat ? chodzilo mi o to że tu na forum wciskaliscie od razu, kto by się nie pojawił, z jakimkolwiek pytaniem dotyczącym sprzetu, lub doboru do kolumn sprzętu, to od razu za każdym razem była Yamaha 893d do wszystkiego do znudzenia i aż do wymiotów, po czytaniu w kółko tego samego, jak wrócę do domu to Ci powklejam jak chcesz Twoje posty, tylko będzie ich aż tyle, że uznają mnie za spamera i nie obchodzi mnie paru kolesi z Tobą zaprzyjaźnionych, że obskoczycie mnie w pięciu na jednego nawet, prawda jest czarno na białym, abstrahując od tego czy jest ta Yamaha dobra, czy nie i czy funkcjonalna. Onkyo tx 8270 nie jest funkcjonalne? Jest mega funkcjonalne, ile razy go proponowaliscie? Baaardzo rzadko, więc co mi tu oczy będziesz mydlił 

Póki co jest to jeszcze wolny kraj i nie ma przymusu czytania postów na tym forum. Po pierwszych wymiotach powinienie poszukać czegos mniej ekstremalnego. Szanuje gości ze sklepów, że się nie ukrywają i nie udają tzw. "zwykłych" uzytkowników. Ale są handlowcami! Nie ukrywają, że chcą coś sprzedać i trzeba być zupełnie bezrefleksyjnym, żeby tego nie rozumieć. Ja z przekory próbowałem właśnie tego co do czego byli sceptyczni i Onkyo 8270 i 803D też i wiele innych, ale sum sumarum kupiłem to co sugerowali i żeby była jasność w żadnym ze slepów, które na tym forum są aktywne. Byli tańsi "szatani";) od nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arturas napisał:

S4 nie strasz mnie sądem ? ja do Ciebie osobiście nic nie mam i nie mam problemu z lewą nogą, ani z dziewczyną, ani z niczym i nikim innym ? dopowiadane są historię z palca wyssane jakieś na mój temat ? chodzilo mi o to że tu na forum wciskaliscie od razu, kto by się nie pojawił, z jakimkolwiek pytaniem dotyczącym sprzetu, lub doboru do kolumn sprzętu, to od razu za każdym razem była Yamaha 893d do wszystkiego do znudzenia i aż do wymiotów, po czytaniu w kółko tego samego, jak wrócę do domu to Ci powklejam jak chcesz Twoje posty, tylko będzie ich aż tyle, że uznają mnie za spamera i nie obchodzi mnie paru kolesi z Tobą zaprzyjaźnionych, że obskoczycie mnie w pięciu na jednego nawet, prawda jest czarno na białym, abstrahując od tego czy jest ta Yamaha dobra, czy nie i czy funkcjonalna. Onkyo tx 8270 nie jest funkcjonalne? Jest mega funkcjonalne, ile razy go proponowaliscie? Baaardzo rzadko, więc co mi tu oczy będziesz mydlił 

Powiem szczerze ze czytałem dożo o 803 i albo ,,nie rozumie postów'' ale nie znalazłam nachalności w jej zakupie. Mezo przytocz ze dwa takie posty gdzie ta 803 była przez Piotra wciskana.

 

11 godzin temu, Kraft napisał:

Wydaje mi się, że "problem" był taki, że amplitunery są do kitu i że lepiej kupić oddzielny wzmacniacz i źródło. No to zobaczymy.

Moze jeszcze naszła by Cie ochota włączyć do testu Magnata 780?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrocilem do klubu Sony-Technics-Itp....I jestem zadowolony.I chrzanic wydawanie kupy kasy na jakies gowno ktore sie nadaje do grania tylko w garazu.Yamaha, Audiolab....stoi.Nikt tego nie chce kupic mimo iz ceny znacznie obnizylem.Moze ktos sie wkoncu skusi.Podobal mi sie odcinek reduktora szumu o audiovoodoo.Tam jest cala prawda o kablach itd.Ale coz.Pobawilem sie.Przekonalem na wlasnych uchu ze to wszystko to tylko jedna wielka bzdura i ze wydawanie pieniedzy na rzeczy ktore do niczego nie sa potrzebne i bardzo dobrze uczy na przyszlosc bardziej rozwaznego wydawania kolejnych pieniedzy.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to przypadkiem nie jest ograniczanie wolności? W sumie gdyby branża się nie udzielała to byłoby co najmniej o połowę mnie postów, które w jakiś tam sposób pomagają wybrać sprzęt. Jest od czego zacząć selekcję w gąszczu sprzętu nowego i używanego. A że ktos poleca to co ma na składzie? Ma napisać "ja tego nie mam ale salon x ma i to w lepszych cenach, idźcie tam"? Chyba nikt nie wierzy że branża udziela się charytatywnie, ale poza polecaniem przekazuje sporo użytecznej wiedzy.ja też po kupnie imsigni byłem niezadowolony bo głośny i ciężki l, ale nie zrobiłem awantury handlarzowi. W końcu sam pojechałem wybrałem, przejechałem się. Mój wybór, a że średnio udany? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A ja kolegę @Arturas-a popieram. Wprowadźmy parytety polecania. Jak S4Home osiągnie przewidziany limit na Yamahę, to później już do końca miesiąca "wciska" tylko Onkyo.

Popieram w pełni tą propozycję, zrobi się grafik aby był porządek, a dla tych co ich nie lubi Pioneera z wygasającym Tidalem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ceny 8270 spadły , zapewne wyższe były by równać do 803-ki , mimo iż dźwiękowo onkyo 8270 to 8250 czyli budżet 602-ki ;) Już nie wspomnę iż na którymś forum ktoś wspominał iż 8270 ma okrojone wnętrzności z 676 , co mnie nie dziwi gdyż słuchałem obu i w ślepym jak i jawnym teście nie słyszałem różnic :D 

Wg mnie teraźniejsze ceny onkyo 8250 - 1999 i 8270 - 2499 są bardziej realne , chociaż bym jeszcze uciął z 200zł.

PS: czy autor tematu już wybrał zestaw ? , bo tak od pewnego czasu OT leci :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN803 z S4Home za chwilę przyjedzie do mnie na testy. Pytanie. Czy ktoś może wskazać jakieś utwory ze sprawiającym kłopoty, buczącym basem (tylko błagam, nie techno)? Niech system korekcji akustyki ma co robić;) Przydadzą się też propozycje utworów w których instrumenty wychodzą mocno na boki poza bazę kolumn. Jakieś propozycje?  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erykah Badu - Baduizm - (lubię ale to realizacyjny koszmarek niskich tonów)

Metallica "And Justice for all" utwór nr. 6 - w gorzej zestawionych systemach pojawia się prawie ciagłe buczenie "na granicy słyszalnosci"

Nieśmiertelny album "Amused to death" Watersa...

Shangri-la - według mnie ładna realizacja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...