Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze gramofonu


Recommended Posts

Kaczor
Po imieniu to ja tylko w "Jolce..." icon_lol.gif
W pozostałych wątkach zazwyczaj używam (i nie tylko ja) pseudonimów. W końcu jesteśmy pokoleniem prawie kombatanckim - zaliczyliśmy 1981 rok.

Bardzo cenną rzecz przypomniałeś - właśnie o odbiorze osobistym.
Jakoś nie wyobrażam sobie wysyłania gramofonu, a CDka - z trudem. Chociaż do tej pory jedyny problem z uszkodzeniem sprzętu to miałem w przypadku wzmacniacza. Zakładam, że w CDku raczej nie padł przetwornik CA - raczej sprzedawca zrobil mnie w konia icon_sad.gif Podobnie jak kiedyś przysłano mi nie do końca sprawny discman.
Możliwość osobistego sprawdzenia sprzętu zdecydowanie redukuje ryzyko zakupu, a przy okazji oprócz weryfikacji stanu technocznego możemy też dokładnie zobaczyć stan obudowy (raz dostałem tak uświniony sprzęt, że chyba przez 2 lata stał w garażu i się kurzył) i w razie czego dostać rabat lub wycofać się z zakupu...

Co do tanich preampów gramofonowych - kwota 150/200zł jest wg mnie wystarczająca na początek, jak już zresztą pisałem. Bo nie zawsze nowy nabywca będzie chciał iść dalej. Ale na szczęście możemy mieć w tym przypadku ciut inne zdanie - w końcu to i tak nie do nas należy ostateczna decyzja. Może jest to wynikiem tego, że na razie do gramofonu przywiązuję mniejszą wagę niż Ty - i przez to klasa preampów nam się ciut różni.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
"nick" nickiem ale per kolega?
Kamień z serca, że jednak nie będziesz bił ..... icon_lol.gif


Ja się nie upieram, że mam rację w kwestii modeli. Zresztą przytoczona 540 i 640 Azura to raptem 100 pln różnicy w cenie (nowych) - więc klasowo to chyba na jednej półce siedzą. Moja uwaga odnośnie kupowania najniższych modeli była natury bardziej ogólnej i dotyczyła również pozostałych komponentów.
Celem dla którego o tym wspomniałem było to aby mytnik , jeśli finanse tylko na to pozwolą, zwrócił uwagę nie tylko na najniższe modele tym bardziej, że ceny nie różnią się tu dramatycznie. Prawda jest przecież taka, że przedwzmacniacz gramofonowy jednak jakoś tam zgrać się musi zarówno ze wzmacniaczem jak i wkładką w gramofonie i tu recepty już nie ma icon_sad.gif . U jednego zagra u innego nie. Żeby długo nie szukać. Aktualnie Twój przedwzmacniacz u belfra54 w systemie grał co najmniej dobrze, u mnie zdecydowanie gorzej dlaczego tak się stało - pojęcia nie mam ale tak było.

Dlatego, też jeśli mytnik posiada jakąś tam rezerwę finansową (tzn. nie musi kupić najtańszego), mam dla niego pewną sugestię. Otóż sugerowałbym najpierw zakup gramofonu. Jak już szczęśliwie ten klocuszek stanie w domu dopiero wtedy podejść do tematu przedwzmacniacza. W miarę możliwości pochodzić po salonach i wypożyczyć kilka różnych przedwzmacniaczy będących w zakładanej cenie urządzenia - za punkt odniesienia przyjmując cenny np. allegro (z listy sugerowanej powyżej) i spośród nich wybrać to co zagra najlepiej. Potem grzecznie przedwzmacniacz oddać i konkretnego modelu szukać na aukcjach. Może się przecież okazać, że model X - najtańszy z całego testowanego towarzystwa, w konkretnym zestawieniu zagra najlepiej a najdroższy nijak grać nie będzie chciał - wot i zrobią się nam oszczędności.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie miałem to zasugerować że jednak najpierw kupie gramofon lub zdecyduję sie na dany model a później za przedwzmacniaczem poszperam, jeśli chodzi o koszt hmm.. 100zł nie robi różnicy, zakupu dokonam tylko i wyłacznie na ebay ze względu na miejsce zamieszkania (detroit). Co do zakupu używanego gramofonu zgadzam sie z wami jest pewne ryzyko ale nowego wykonanego w tym stylu raczej nie znajde, ponawiam prośbe o pomoc w wyborze gramofonu z niżej podanych.
http://cgi.ebay.com/Denon-DPL-60-Turntable...%3A1%7C294%3A50

http://cgi.ebay.com/TECHNICS-SL-1200GLD-Li...%3A1%7C294%3A50

http://cgi.ebay.com/TECHNICS-SL-M2-SL-M2-X...A1%7C240%3A1318
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...