Skocz do zawartości

Denon 1055r+mission m35i+NIETYPOWY POKÓJ


przybysz

Recommended Posts

Witam !

Chciałbym poprosić o radę.
Mieszkam na poddaszu. Pokój jest dużych rozmiarów bo 8x6m. Skos opiera sie oczywiście o dłuższą ściankę. Zaczyna sie nisko - na wys. 1m
Składam swój pierwszy zestaw stereo. Wcześniej charczał u mnie zestaw Sony STR-375 i zestaw 5głośniczków Magnat z subwooferem.
Kiedy po raz pierwszy usłyszałem dobre stereo zatkało mi dech w piersi. Z czasem chciałbym u siebie usłyszeć chociaż namiastkę tego.

Jak na razie udało mi okazyjnie kupić Mission m35i- są to największe kolumny z tej serii i wydaje mi sie że są odpowiednie do mojego pokoju. Niedługo będę mógł sobie pozwolić na zakup wzmacniacza stereo. Myślałem o Denonie 1055r. Jest taki na allegro za 1200zł cena myślę atrakcyjna, a pochodzi z wyprzedaży z ekspozycji wiec nie powinno być z nim problemów.

http://allegro.pl/item380972726_denon_pma_...obra_cena_.html

Sęk w tym czy ten wzmacniacz dobrze się spisze w tak dużym pokoju ? I czy technicznie pasuje do tych kolumn bo w danych nie znalazłem konkretnych informacji odnośnie ich mocy. Podali tylko, ze rekomendowany wzmacniacz ma się zawierać między 25 a 150 W.
Jak myślicie na której ścianie najlepiej będzie ustawić kolumny?

Bardzo dziękuje za każdą pomoc.
W załączniku mój pokój- Wstępnie stare mebelki i dopiero chce wszystko ustawić pod nagłośnienie. Najpierw kolumny, a potem reszta:)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, szum komputera jest męczący.
Jak na razie to wymieniłem wszystkie wentylatory na nowe ale przyszłościowo myślę o chłodzeniu cieczą i dobrej k.muzycznej- najlepiej Audiotrak Prodigy HD2, ale chyba poszukam jednak coś tańszego. Muszę dodać, że mój i tak jest cichy. Większość ludzi użytkuje kompa na tych samych wiatraczkach przez kilka lat - wydaje to dźwięki jak odrzutowiec :)heh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem wiatraczki i używam regulacji obrotów.Wkrótce po starcie kompa wiatraczki zwalniają do niezbędnego minimum.A co do kolumn w moim poprzednim pokoju idealne położenie kolumn było nieco dziwne ,po skosie ,niestety nie zniosła tego koleżanka małżonka bo jedna znalazła się przed telewizorem.Nie wspomnę ze telewizor to też źle znosił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam, wszystkich. Też nosze się z zamiarem nabycia Mission M35i, mam podobnych gabarytów pokój 51m2. z tym że skosy są z 3 stron. Pytanie mam do autora, jaki wzmacniacz kupiłeś? Jak sie sprawują kolumienki/zestaw? Muzyka też ma lecieć z komputera, ale w przyszłości dokupię jakiegoś CDeka. Kolumienki mają mi poza słuchaniem muzyki służyć również do robienia imprez, także musza dobrze nagłośnić pokój. Muzyka jakiej słucham to głownei Eurodance, więc nie żadna wyśrubowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...