Skocz do zawartości

Przedwzmaniacz...


Recommended Posts

Kupiłem przedwzmacniacz firmy VISCO...na czym polega mój problem...Kiedy robię głośniej z głośników wydobywa się jednostajny szum co przeszkadza przy słuchaniu....Ktoś mi doradził żeby tranzystory większe dać czy coś takiego....może mi ktoś powiedzieć co to jest i jak tego się pozbyć??Wiem że najlepiej zainwestować w amplituner ale póki co zbieram na niego....jak sprzęt jest odłączony od przedwzmacniacza to wszystko jest ok tylko oczywiście cicho gra...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Przepraszam że nie odp ale nie miałem przez długi okres dostępu do neta..
Wracając do przedwzmacniacza:
http://www.allegro.pl/item409863495_przedw...vanco_nowy.html

Jest on podłączony do:
http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=19635

Jak robię głośniej to słyszę jednostajne bzyczenie w głośnikach a to naprawdę wkurza:/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam,
kupiłam sobie Technicsa SL Q300. Podłączyłam go do wyjść AUX mojej wieży i oczywiście gra za cicho. Wiem, potrzebuję przedwzmacniacza. Jednak poza tym że jest zbyt cichy, z głośników wydobywa się również buczenie o niskiej częstotliwości - nawet gdy żadna płyta nie jest aktualnie odtwarzana. Czy przedwzmacniacz usunie ten denerwujący dźwięk?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam

Chcialabym zadac kilka pytan z pozycji kompletnego laika...

Dostałam gramofon Technics SL BD200B oraz amplituner Panasonic SA-HE40. Podobno kiedyś razem działały.
Podłaczyłam to do głóśników, ale grają bardzo cicho. Czy problemem jest brak przedwzmacniacza? Czy może to wina Panasonica? Nie jestem pewna też do jakiego wyjścia podłączyć gramofon, mam do wyboru: DVD, TV i GAME/AUX : /

Pomocy? : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie jestem pewna też do jakiego wyjścia podłączyć gramofon, mam do wyboru: DVD, TV i GAME/AUX : /



Z tego co obejrzałem jakieś zdjęcie zadu tego wzmacniacza nie ma tam wejścia Phono icon_sad.gif
Brak takiego wejścia, przekłada się niestety na brak wbudowanego preampa gramofonowego. Innymi słowy brak Ci do szczęścia zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykłada taki przedwzmacniacz gramofonowy - Pro-Ject za 150zł, jest w ogłoszeniach SPRZEDAM na FOrum
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=7088
Wystarczy teraz wpisać ProJect w wyszukiwarkę i zobaczyć, jak to wygląda.

Cena rozsądna - niecałe 50% ceny nowego urządzenia. icon_cool.gif

Od razu dodam - nie ma sensu kupować najtańszych przedwzmacniaczy po 50-70zł. Bo co z tego, że umożliwią podłączenie gramofonu do wzmacniacza/amplitunera, skoro są słabe jakościowo icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś sugerować .......... zgodnie z tym co pisał RoRo wystrzegaj się wynalazków typu nowy super Hi-End, cena 20-50pln. Niektórzy kupili i mieli z nimi problemy - wystarczy popatrzeć na tym forum.

Generalnie sugerowałbym zwrócić uwagę na produkty, wspomnianego już Pro-Jecta a oprócz tego NAD-a i Cambridge Audio.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Za jednostajne bzyczenie odpowiada raczej zasilacz. Sądząc po wyglądzie i wytłoczonych napisach jest to najtańszy niestabilizowany zasilacz, więc filtracja w nim jest symboliczna. Sprubój pożyczyć od kogos lepszy zasilacz, może to pomoże. Aczkolwiek sam dobry zasilacz może kosztować znacznie więcej od przedwzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...