Skocz do zawartości

długość kabla aux


budzik125

Recommended Posts

Witam,
Jestem w identycznej sytuacji, tyle że kabel krótszy - ok. 6,5 m.
W tym przypadku głównym ograniczeniem jest karta dźwiękowa, w jaką wyposażony jest standardowo komputer. Mając tę świadomość postąpiłem tak: odszukałem w domu kabel mikrofonowy (dwie żyły w ekranie) i próbnie go zastosowałem. Nie wiem co to za kabel, bo nie ma oznaczeń - leżał u mnie głęboko ukryty przez przynajmniej 10 lat. Co stwierdziłem: klipy z YouTube w większości brzmią fatalnie, ale to wina ich na ogół fatalnej jakości, którą obnaża sprzęt audio. Z MP3 ładowaną przez mojego syna - lepiej. Dźwięk z płyty koncertowej DVD (muzyka poważna) - całkiem nieźle, da się zaakceptować.
Po jakimś czasie doszedłem jednak do wniosku, że być może zbyt lekko podchodzę do tematu i zakupiłem kabel, również mikrofonowy, CMTOP 222 (podobno TOP PERFORMANCE - tak jest na nim napisane) firmy CORDIAL, przeznaczony do zastosowań studyjnych i estradowych. Czeka teraz na wtyki. Myślę, że mu zaufam i na tym poprzestanę, zwłaszcza jeśli się zważy, że kable mikrofonowe estradowe i studyjne potrafią mieć dużo więcej metrów, niż moje 6,5, czy Twoje 10. O ile dobrze pamiętam to cena tego kabla wynosi ok. 8 zł. za metr.
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie, które zadał Mirek Kaszowski jest bardzo istotne. Pomijając jakość, czy tez długość kabla należy wziąć pod uwagę jakość karty dźwiękowej. Zintegrowane z płytą główną karty dźwiękowe nie grzeszą jakośćią.


Witam,
Właściwie nie wiem, czy to jest pytanie do mnie, czy do budzik125...Odpowiem jednak.
Używam standardowej karty na płycie głównej.
Jeżeli macie jakieś sugestie co do kart, chętnie się dowiem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...