Skocz do zawartości

Jakie tanie audio do 450 zł ?


pawel100g

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy mam nadzieje że mi pomożecie icon_wink.gif

Wreszcie dostałem trochę pieniędzy i postanowiłem zmienić moje wysłużone audio, aktualnie posiadam :

Amplituner Tosca 303 (100% sprawna)

Kolumny Tonsil Duet

Chciałem zakupić 2 kolumny i w razie potrzeby amplituner, bez subwoofera bo nie mam na niego miejsca, na całość mam tylko 450 zł wiem ze to nie dużo ale mam nadzieje że da się za to złożyć w miarę dobre audio. Oczywiście części mogą być używane. Proszę o pomoc w dobraniu tych część bo sam się na tym nie znam. Mój pokój ma 10m2.

P.S Kolumny nie mogą zajmować wijącej niż 65 cm na szerokość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak mój pokój ma 11m2, jest w kształcie prostokąta wysoki na 2,7m wymiary to s2,7m x d 4,1 m. Słucham głównie popu i rocka czasami też inne gatunki muzyki i film jakiś lub gierka icon_wink.gif Wystarczy mi stereo i tak nawet jakbym chciał to nie mam gdzie dać subwoofera. Sprzęt będzie podłączony do kompa (do Integry a później jakieś innej dźwiękówki). Lubie dobrze wyważone dźwięki nie lobię gdy jest za dużo bassu ani innych dźwięków. Wystarczy tyle danych ? dorysować mapkę gdzie ma stać sprzęt ?

P.s Sprzęt może być używany icon_wink.gif

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie ma czegoś takiego jak najtańszy zestaw
tu trzeba zrozumeic kwestie grania funkcjonalności jakości i kasy ..jezeli to polaczysz to uzyskasz odp.
W audio nie ma złotego środka , nie ma tak, ze: apli x zagra dobrze z kolumnami y
nie powiem nic nowego bez osłuchu sie nie da
sam uzywam Paradigm..typowa szkoła kanadyjskego grania
u rodziców Jamo 607 - pieknie czysto lekko i przyjemnie, i delikatnie.

Eletronika tez b.rózna u mnie HK i Onkyo
u rodziców samo onkyo

temat b.szeroki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze jedno pytanie co do podłogówek icon_smile.gif które podłogówki (do 400zł najwyżej kupie póżniej niż myślałem icon_wink.gif) grają dobrze i zrównoważonym dźwiękiem ? Sam się kompletnie nie znam na tym i nie mam w okolicy salonu audio żeby odsłuchać gry różnych kolumn, kiedyś podobało mi się brzmienie Altusów 110.

Ostatecznie mogę wydać w porywach do 700zł (chce jak naj mniej) tylko że za 700zł to kupie za około miecha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozumie, ze wzmacniacz tez wymienisz? (a jezeli tak to kiedy) ja kiedys dawno dawno temau mialem podobny dylaemat, ale wtedy bylo malo w ogole forum (jakies 12 lat temu) kupiem na szybko i.. bylem zawiedzony
tak samo jak moje Voyagery Tonsila wielkie podłogowce 125W na strone dwa glosniki basowe +szeroki + sopran stoja i sie kurza w sypialni.. nie moge ich sprzedac bo nie chce ich nikt kupic.. a sa w stanie idealnym..i potrafia powlic cisnieniem, a filmy na nich to bajka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, na innym forum napisano mi ze podłogówce bada się u mnie dusiły czy to prawda ?

P.s idę przejrzeć allegro icon_wink.gif

EDIT :

PIONEER S-H240V-W
YAMAHA RX-530 RS

Co myślicie o takim zestawie nada się ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - i tak i nie kwestia jakie, kwestia z jaka muzyka czy glosno czy cicho duze kolmny duze pomieszczenia srednie..srednia..no..i małe..to juz wiadomo, troche inwencji warto duzo czytac na forach i testy redakcyjne - troche od siebie tez nalezy wlosyc - a nie szukac podanego tzw złotego środka który nie istnieje, cierpliwosc allegro i do roboty podziel sobie wydatki zobacz do ilu sa wzmacnicze..i kolmny wybirze sobie dwa zestawy - poczytaj w necie co o nich mowa a dopiero zadawaj przemysłne pytania odpowiedzi
Pamietaj zestaw XXX dla jednych bedzie optymalny dla innych pośredni dla kolejnych nie do przyjęcia - cierpliwość i googlowanie - bezcenne icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...