Skocz do zawartości

Pomóżcie w wybraniu głośników


Tasiej

Recommended Posts

owszem Yamaha zagra ladniej wykorzysta swoje walory - zeusu graja troche estradowo lupia dolem i gora dosc znaczaco - Yamha po mimo ze glosniki basow ma mniejsze nie oznacza ze bedzie grala małym basem - bedzi enawet lepsza kontrola, rms - 100w ; i skuteczność na pozimie 89db pozwoili mniejszej koncow dosc dobrze zasilic te kolumny, popieram wybór Yamahy.

Pytasz o roznice ? hmm sam podales taka rozbieżność cenowa icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Chyba,ze ktoś ma niedużą dyskoteke w domu icon_wink.gif icon_biggrin.gif




no ja często robię imprezy w pomieszczeniu 40m2 więc jak?zeus czy yamaha?icon_razz.gif


"No dobra Zeus na imprezy .Yamaha w dni powszednie i po problemie."
"a monitorki na cichutkie wieczorki"

Tasiej,
Na naszym forum wzmianka o dyskotece zawsze robi wrażenie - niektórym idzie w smaczne żarty, jak powyżej, niektórym wprost przeciwnie...
Problem w tym, że nie da da się pogodzić wymogów audiofilskiego słuchania z wymogami imprezy, kiedy na Twoich 40 m2 tańczy powiedzmy 20 - 30 osób. Kolumny dyskotekowe i estradowe są tak skonstruowane, że mimo iż taki tłum ludzi tłumi przestrzeń akustyczną, to jednak średnie i wysokie tony, które odpowiadają za wyrazistość przekazu muzycznego są na tyle silnie podawane, że nie ma się wrażenia głuchego łomotu. Oczywiście w pustej sali nie bardzo da się takich kolumn słuchać bez korekcji. Tyle teoretyzowania.
Motto: ani Zeus, ani Yamaha.
Zgadzam się z kolegami - potrzebujesz dwóch par kolumn. Proponuję jednak bezkompromisowe rozwiązanie zarówno w audiofilską, jak i w imprezową stronę.
Czy znasz kolumny Tonsil Siesta Front, oceniane entuzjastycznie pod względem audiofilskim? To moja propozycja do spokojnego słuchania w 20 m2.
Do zastosowań imprezowych proponuję np. kolumnę dyskotekową z prawdziwego zdarzenia , lub inną z tej strony. Zauważ, że utrzymujesz się w budżecie, jaki musiałbyś przeznaczyć na Yamahę. Ponadto możesz robić eksperymenty - Twój wzmacniacz ma dwie pary wyjść głośnikowych!!! Co Ty na to?
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się te kolumny estradowe tylko nie wiem jak one się sprawują bo firma jest mi nieznana. Mój wzmak poradzi sobie z nimi??strasznie uparłem się na zeusach ale dużo słyszałem o nich są minusy jak i plusy-nie ma dużego zejścia przy basie za wysokie tony niskie

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no ja często robię imprezy w pomieszczeniu 40m2 więc jak?zeus czy yamaha?icon_razz.gif

Tasiej
Kup JAMO 708 lub nowsze 718.
http://allegro.pl/item386792704_jamo_s_708..._warszawa_.html
Przeznaczone są właśnie do mocnego uderzenia i młodzieżowego grania.
Mają spory głośnik na bocznej ściance - 25cm.
Poradzą sobie także na 40m, i z nową parą na gwarancji zmieścisz się w tysiącu złotych (lub ciut wyżej dla modelu S718).
Poniżej masz link do używanych S708 za 799zł - czyli też rozsądnie
http://allegro.pl/item391880347_jamo_s_708...atis_kable.html

W dobrej cene masz parę używanych JBL E80 - za 1299zł w Sosnowcu (i to jest chyba najciekawsza propozycja według mnie) icon_lol.gif
http://allegro.pl/item394165155_jbl_northr...podlogowe_.html
Jeżeli możesz wydać więcej - kup JBL E90 (bo mocniejsze E100 będą się raczej dusiły na 20m^2, powinny mieć minimum 30m^2).
http://allegro.pl/item390270186_jbl_e90_krakow_raty.html
http://allegro.pl/item390239671_jbl_e100_e...alon_f_vat.html

Pozdrawiam
PS. ZEUSy mają potężny bas - ale słabo kontrolowany. To kolumny o rodowodzie estradowym. Jeżeli będziesz słuchał głównie w pokoju 20m^2, to raczej szukaj innych kolumn (przede wszystkim bardziej neutralnych).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podobają mi się te kolumny estradowe tylko nie wiem jak one się sprawują bo firma jest mi nieznana. Mój wzmak poradzi sobie z nimi??


Tasiej,
Wzmak poradzi sobie bez problemu. Tych, do których poprzednio dałem link nie słuchałem, ale słuchałem tych.. Grają tak jak typowe estradówki/dyskotekówki: przerysowana, nieco metaliczna górna średnica i wysokie. Gdybyś mieszkał w Warszawie - nic prostszego jak pójść do sklepu na ul. Leszczynową i posłuchać. Podejrzewam, że są produkowane w Chinach i stąd ich atrakcyjna cena - ale nie skreślałbym ich pochopnie - trzeba posłuchać. Podawałem je tylko jako przykład ilustrujący moją koncepcję. Spróbuj posłuchać innych kolumn tego typu - może Cię to zainspiruje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...