Skocz do zawartości

Wybór głośników


pat_net

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem początkujący w tej dziedzinie i liczę na wasza pomoc.

Mam do wydania 600zł+/-100zł. Wiem że to dosyć mało, ale ma to zastąpić 2 kolumny tyle że od prawie 15-letniej wieży Sony. Najlepiej by było gdyby nowe kolumny podłączyć pod tą wieżę, ale czuje że wzmacniacz może nie dać rady. Na razie podoba mi się coś takiego:
http://allegro.pl/item393409602_fenix_ii_f..._gwarancja.html
Dużo czytałem o tych kolumnach i jak na ten przedział cenowy wydają mi się całkiem dobre.
Tylko tu jest problem z podłaczeniem, bo nic na wzmacniacz mi nie zostaje, a wieża ma moc 30W+30W (6ohm, 1kHz, 5%THD, 120V CA).

I tu rodzi się kilka moich pytanie:
Czy wieża uciągnie takie kolumny, czy może coś się w niekontrolowany sposób spali? No i jeśli wieża da radę to jak to będzie grało (patrząc na jej moc)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalić to sie nic nie spali. Jak to będzie grało to dowiesz się jak je podłączysz i od nas autorytatywnej odpowiedzi w temacie jakości grania nie uzyskasz. Grać będzie ,a jako, że Feniksy maja dobrą skuteczność to nie musisz sie martwić, że twoja wieża ich nie napędzi. Tylko czy jest sens kupowanie tak dużych kolumn podłogowych. Nie lepiej kupić używane dobre monitorki za te pieniądze np. Tannoy Merkury M2 ? No ale to ty sam wiesz najlepiej bo wiesz jaki duży masz pokój gdzie to będzie stało i jakiej muzyki słuchasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w pokoju gdzie mają stać te kolumny jest mały nieporządek, więc dokładnych pomiarów nie dokonam, mogę spokojnie powiedzieć że spokojnie mam około 20m2 na płaskim suficie i około 4m2 na poddaszu. Pokój jest niestety troche kwadratowy i będę musiał nieco pokombinować z ustawieniem kolumn, ale wiem na szczęscie "co i jak" icon_smile.gif

W planach mam zakup jakiegoś wzmacniacza ale na razie braknie mi na niego pieniędzy. Słucham muzyki glównie klubowej, ale czasem również cos z rocka, więc ich charakterystyka powinna mi odpowiadac tym bardziej że do tej pory raczej sluchałem muzyki z niedokońca sprawnych kolumienek Sony (niestety po 14latach użytkowania zakatowałem je icon_sad.gif).

A i jeszcze głupie pytanie link do tych kolumn z pierwszego postu przedstawia fenixy II? Bo w 2 różnych miejscach widziałem te tonsile z efektywnością 89 dB i 86 dB i już pogubiłem, a niby róznica w odsłuchu I i II jest wyraźna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...