Skocz do zawartości

Kolumny- jakie zakupić? Liczę na waszą radę!


12345

Recommended Posts

"koniec świata" Yamaha już mi przeszła... a te kolumny to dalej nie wiem jakie kupić ! z tego powodu gdyż w moich 14 m2 nie bede umiał tych Jamo S 606 swobodnie ustawić !
Mam na oku znów kolumny Tannoy M2
http://allegro.pl/item400461418_tannoy_mer...wowe_tanio.html
, i pytanie do Was- czy poradzą sobie z muzyką rockową> ? przeczytałem chyba wszystko na temat tych kolumn, i opinie sa podzielone, jedni piszą że niskie.. mają b. dobre , znów inni że są to kolumny przeznaczone bardziej do spokojniejszej muzyki.. Czy ktoś z Was na forum
posiada takie w/w lub posiadał ? jestem chyba skazany na podstawkowe..

Byłem dzisiaj w media markt i saturnie , w celu odsłuchu niektórych kolumn. W media mieli centralę nieczynną- więc nic tam nie posłuchałem, z kolei w saturnie, nie było za dużego wyboru więc słuchałem następujących kolumn- INFINITY PRIMUS 250 , Magnat Monitor 220, HECO VICTA 500 , o infinity nie bede nic pisal bo graly beznadziejnie, magant jak na swoją smieszną cenę grają naprawdę dobrze- jesli tannoy m2 grają lepiej, to bez zastanowienia już, biorę te m2! najlepiej z tych trzech grały heco.
I no i pozostaje pytanie, jakie w koncu kolumny zakupić ? gdybym tylko okazje usłyszec tannoy m2, pewnie juz było wszystko jasne..
Czy podpowiecie coś moze ?

Doradzi mi ktoś ?
Mam jeszcze jedno pytanie- jak myślicie kolumny Magnat 880 będą o wiele lepiej grały jak 220 ?? Edytowano przez RoRo
Proszę korzystać z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w końcu kupiłeś jakieś kolumny, czy tylko zamawiasz a potem rezygnujesz???
Magnaty 880 jako podłogówki mają większe i mocniejsze głośniki niż model 220, więc i mocniej grają. A czy lepiej, to już zależy m.in. od pomieszcenia.
Poza tym oprócz S606 jest jeszcze mniejszy (i tańszy) model podłogówek JAMO, tzn. S506.

Co do Tannoy’a M2 – zarówno M1 jak i M2 są uznane za dobre modele w ofercie firmy. Tylko para M2 z Twojego linku to chyba koszt ok. 900zł?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego też chciałem kupić te Tannoy'e wszystko pięknie ładnie tylko 450 zł jest ceną za 1 kolumnę ... swoją drogą to koleś przesadził , m2 przeważnie się sprzedają 400-650 zł
ja kupiłem Jamo
http://allegro.pl/item398643975_supernet_5...2szt_gwar_.html
przyjdą w poniedziałek icon_smile.gif) , polecam rozglądnąć się porządnie za okazjami , pochopne zakupy z reguły nie są udane można i przepłacić i żałować , o mały włos nie kupiłbym dziadostwa a te są przynajmniej nowe i w miarę tanie . Rozglądnij się koniecznie za aukcjami nie "kup teraz" wcześniej znalazłem aukcje Wharfedale 8.4 nowe z bardzo małymi usterkami optycznymi , cena kup teraz 1300 jakoś a na licytacji poszły za 740 zł... miałem licytować ale nie chciało mi się czekać i podejżewałem że za mniej jak 1 000 zł nie pójdą
pozdrawiam i udanych zakupów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
kolego wiesz co? ja byłem równie niezdecydowany jak ty miałem 1400 zł na wzmacniacz + kolumny , myślałem bardzo długo i nie mogłem sie zdecydować , wkońcu stwierdziłem że szkoda mi tyle kasy na to, jedni mówia weź te znowu inni że te to największe dno i kupiłem kolumny Jamo e850 nowe za 350 zł , lecz na allegro ich nie ma bo najprawdopodobniej nie produkują i powiem ci że jestem zadowolony i sie ciesze że nie kupiłem droższych kolumn dlaczego? po pierwsze szkoda kasy
po drugie wykorzystywałbym może z 10 % mocy kolumn , słuchaj ja mam pokój 16m2 i moje kolumny mają 2 głośniki średnio-niskotonowe o średnicy 14cm , wydawać sie mogłoby że to w życiu nie zasili pokoju skoro inne mają po 17 nawet do 20 cm a tu prosze , nawet połowy potencjału kolumn nie wykorzystuje bo sie trzęsie wszystko ( na ustawieniu bass 0 a co dopiero na full) także wybór zostawiam tobie , a amplituner mam yamaha i moge ci go polecić model 396 rds oczywiscie stereo , kolega ma apli sony kd i jak do mnie przyszedł to go cofnęło jak usłyszał jak to gra naprawde fajny klocek icon_smile.gif , moim zdaniem kup coś markowego i sie nie zawiedziesz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12345

Te Mission 782 to moim zdaniem wielka niewiadoma. Zresztą mam nie najlepsze doświadczenia z kolumnami tej serii. Przez kilka lat męczyłem się z 772. Z opinii z jakimi się spotkałem na temat tej serii wynika niezbicie, że nie były to modele zbyt udane. Eksperyment Mission z głośnikami aerożelowymi się wtedy całkowicie nie udał. Owszem, skrzynki były ładne ale poza tym to dźwięk nijaki, suchy z bardzo zarysowaną górą pasma. Nie należało też spodziewać się w tej serii dobrego basu. Dlatego uważam, że za duże ryzyko przy cenie 1000 zł. Za te pieniądze można już trafić jak się dobrze poszuka Dali 505 które zagonią każde Missionki w kozi róg. Można też popatrzeć za Eltaxami lub za Tannoyami. Przy tych markach jest pewność co najmniej prawidłowego dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1!
O przepraszam!
Jako totalny JAMOchłonowiec wypraszam sobie to "niedocenianie" - przynajmniej przeze mnie! icon_rolleyes.gif
Jakby co: 4 podłogowe, 4 podstawkowe, 2 centralne (plus kolejny nudzi się w szafie...) chyba mnie uprawniają do dania głosu w tej sprawie? icon_mrgreen.gif
Więc co do "niedoceniania" JAMO to bym polemizował... Co prawda mają wyroby "głośnikopodobne", ale kończą na całkiem niezłych eRkach.
Zresztą parę osób na Forum ma kolumny JAMO w swoich systemach (i/lub u rodziny - jak Muzyczny_Gość).

A jeżeli chodzi o E875 (oraz ich poprzedników E870 i następców C607) oraz prostsze dwóipółdrożne E850/E855/C605 to chyba tkwią w nich 155???
No i naprawdę warto, szczególnie że można trafić takie okazje (kolumny bez znaczków JAMO i naderwana maskownica) jak Kolega z Forum na Alegro za 310zł parę E850
http://www.allegro.pl/item398643975_supern...2szt_gwar_.html
Ładnie ceny spadają, bo jeszcze 2 lata temu były w sklepach "resztki" magazynowe w cenach między tysiąc a półtora (zresztą parę dni temu widziałem w sklepie Euro w takim samym stanie jak na aukcji, ale cena za parę 700zł).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Cieszę się, że jesteś JAMO - chłonowcem. I tutaj masz rację, że potrafią oni do dzisiaj zrobić porządne kolumny. Ale mimo wszystko dalej twierdzę, że na fali jakiejś dziwnej mody a może i reklam niektóre stare dobre firmy nie potrafią się przebić do klienta. Wystarczy właśnie popatrzeć na JAMO, Eltaxa, JPW czy Paradigma. Nie twierdzę przy tym, że inni robią badziew ale czyżby coś tutaj z dystrybucją jest nie tak ? To samo zresztą dotyczy elektroniki, bo co np. dzieje się z TEAC-em? Niby jest a jakoś tak niemrawo. Zresztą to temat - rzeka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobne do tych e-875 , zresztą kolega przede mną podał aukcje którą wygrałem ( 310 zł) . napewno sie nie zawiedziesz , ja mam troche większy pokój i 2 niskośredniotonowe i jestem zadowolony . Tylko w maskownicach ciulowo te kolumny wyglądają ... przynajmniej moje , musze właśnie sobie te znaczki kupić na przodzie i postawić je na kolcach bo drżą konkretnie;/ , jak chcesz nie namawiam , z tego co widze na zdjęciach to głośniki mają bardzo podobne do tych co mam ja , chcesz to bierz ale moim zdaniem trochę dużo pieniędzy za to.. za te pieniądze możesz kupić coś nowego dobrego jakościowo , może coś z oferty polskiego tonsila? jakieś monitory?siesta?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam.A ja bym dodał do tego wszystkiego jeszcze Usher S-520!!!Małe kolumienki,ale oceniane rewelacyjnie.Może być tylko trochę problemu z basem,choć przy takich rozmiarach pokoju może to ze sobą bardzo dobrze współgrać.Osobiście mam pokój o podobnych rozmiarach i używam Kef-ów iQ3 ijestem bardzo zadowolony.Planuję wypożyczenie tych Usher-ów i sprawdzenie ich brzmienia na "własnych uszach".Tobie polecam to samo,wypożycz i posłuchaj,spróbuj też z Kefami,np.iQ1 można kupić nowe za mniej niż 1000zł.A te Usher-y też już staniały i w wykończeniu lakierem fortepianowym można je kupić za 1150zł.Widziałem osobiście kolor czerwony-BOMBA,prawdziwe Ferarii.Przemyśl sprawę i zdaj sie na własne uszy.I jeszcze jedno:twój wzmacniacz to nie "kolos" o wielkiej mocy,więc z tymi "kolimienkami" da sobie świetnie radę.Pozdro.Patryk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12345

Opłaca się. Bez względu na jakieś tam standy bo nie piszesz jakie one są. Ale same kolumienki warte są tych pieniędzy.Muzykalne i zrównoważone. Będziesz zadowolony.

PS. I jeżeli chodzi o ta aukcję:

- http://www.allegro.pl/item432537830_kolumn..._f2_gratis.html

to nawet te standy są w miarę ok. Tylko czy to ty tą aukcję wygrałeś ? Mam nadzieję, że ty i można ci pogratulować udanego zakupu icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...