Skocz do zawartości

Głośniki + Wzmak


osiken

Recommended Posts

Witam.
Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą - poprzednim razem pomogliście mi, liczę, że i tym razem się nie zawiodę icon_wink.gif
Kumpel postanowił złożyć zestaw stereo. Początkowo upierał się przy plastikowych 5.1, ale gdy posłuchał moich Magnatów, zdecydował się na stereo.
Sprzęt może być używany, potrzebujemy wzmacniacza (bądź amplitunera), i głośników podłogowych, które zagrają dobrym basem - techno, trance, house i te inne których nazwy nie znam icon_razz.gif
Cena... Powiedzmy że głośniki ok. 500 złotych, ale najlepiej gdyby zamknąć się w kwocie 800 złotych za komplet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam magnatki i z tym basen to nie jest tak znowu go duzo icon_smile.gif , moze wymiana kolcow czy podlozenie cos solidnego pod kolumny by dalo jakis efekt ale z glosnika 17 cm ciezko cudow oczekiwac. Altusy bylyby o wiele lepszym rozwiazaniem, czy cos innego z fabryki tonsila , gdzie glosniki niskotonowe sa o wiele okazalsze ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Altus mogą być odpowiednie. Trzeba tylko pamiętać, że grają ostro na górze, czego nie kryje sam producent. Proponuję koniecznie posłuchać. Proponuję też nie brać pod uwagę kolumn, których głośnik niskotonowy ma mniejszą średnicę niż 20 cm, lub jeżeli jest to np. konstrukcja dwu i pół drożna z dwoma głośnikami niskotonowymi (dokładnie jeden jest niskotonowy, a drugi nisko-średniotonowy), to powierzchnia sumaryczna ich membran powinna być przynajmniej taka, jak powierzchnia głośnika o średnicy 20 cm - jest to absolutne minimum do pokoju o powierzchni 30 m2. Sam słucham w pokoju o zbliżonej powierzchni. Poza tym, im większa powierzchnia membrany głośnika, tym wyraźniejsze wrażenie potęgi brzmienia i dobrego nasycenia przestrzeni dźwiękiem. Ponadto głośniki z membranami o większych średnicach odtwarzają bas z większą swobodą i wiernością.
Dla dodania niskiego basu i do jego podbicia można też użyć subwoofera aktywnego, lub np. zbudować samodzielnie dwa subwoofery pasywne - tak jak ja zrobiłem. Parę kolumn pełnopasmowych podłączam do wyjścia "A" wzmacniacza, a parę sybwooferów pasywnych do wyjścia "B". Do słuchania bardziej "kameralnego" ustawiam wyście "A", a gdy chcę mieć więcej basu, ustawiam wyjścia "A+B".
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić autoreklamy ale uważam, że wszelkie wasze zapotrzebowania i wymagania spełnią Koda AV702. Zresztą za te pieniądze będziecie mieli nowe głośniki jak dobrze poszukacie. W moim zestawie Kody grają już ponad rok i bez najmniejszego problemu nagłaśniają pokój o powierzchni 36 m2. Nie dość, że nagłaśniają bez najmniejszej zadyszki to dodatkowo robią to bardzo dobrze i nie adekwatnie w stosunku do tak śmiesznej kasy jaką trzeba na nie wydać. A co do niskich tonów to w jednej z recenzji napisano o nich dosłownie, że to " koszmar sejsmologa" icon_biggrin.gif Tak potężny i dobry dźwięk dają dwa 18 cm głośniki średnio - niskotonowe wykonane z mocno powlekanej celulozy oraz kopułka tekstylna. Są to dobrze zrównoważone głośniki bez żadnych problemów z podbarwieniami czy eksponowaniem jakiegoś pasma. A i obudowa jest ładna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
Ja także uważam, że Koda F702 będzie najlepszym wyjściem w cenie do 600zł. icon_cool.gif
Nie słyszałem jeszcze żadnej złej opinii o tych kolumnach - oczywiście pamiętając, że jest to zakres cenowy do tysiąca złotych.
Niektórzy twierdzą, że spokojnie można je porównywać z kolumnami z zakresu tysiąc-dwa tysiące za parę icon_cool.gif
Mając jednak ciut więcej pieniędzy (800zł za używane, 1000-1100zł za nowe) wielbicielom basu można polecić wypróbowanie kolumn JAMO S708 (lub ich następców modelu 718), z basowym głośnikiem 25cm na bocznej ściance.
Wydaje się, że Kody będą bardziej neutralne niż Jamo - a co do siły basu, to po prostu trzeba je sprawdzić i porównać w konkretnych warunkach i na tym samym sprzęcie. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...