Skocz do zawartości

Kable do "tyłów"


Wodzu

Recommended Posts

Witam ponownie szanowne grono użytkowników forum icon_wink.gif

Otóż pewien osobnik z mojej rodzinki zakupił sobie kiedyś zestaw KD: Marantz ampli+dvd + kolumny Eltax. Nie wiem jaki to dokładnie zestaw- jedyne co wiem, to to, że cena całego zestawu sięga ok 3000 zł + kable. Z własnego doświadczenia wiem, że to bardzo ładnie gra.
Otóż ten człowiek urządza sobie teraz mieszkanko i w salonie chce stworzyć klimacik rodem z dobrego kina.
Jak wszyscy wiemy tylne głośniki dobrze grają z tyłu icon_wink.gif Ale problem jest taki, że potrzeba je jakoś podłączyć do zestawu, a to wymaga ok 40 m (!!) kabli.
Biedny człowiek trapi się nad tym jakie kable kupić i nie dziwię się mu, bo zamierza je zatynkować i nie myśleć już o wymianie kabli. Więc przydałyby się dobre kable, ale też w rozsądnej cenie- 40m może dokopać w portfel...
I tutaj chciałbym zasięgnąć opinii fachowców icon_wink.gif Co byście polecili w cenie max 13-14 zł/m (choć preferowana cena to poniżej 10zł/m). Nie chodzi tu o fronty, tylko małe satelity, więc nie proponujcie tu DNM Resonów icon_wink.gif
Pytanie może dość głupie, ale chodzi tu o ładny, funkcjonalny salon, w którym można cieszyć się pięknem obrazu i dźwięku.


Pozdrawiam,
wodzu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zaznaczyć, iż gość głuchy nie jest i na frontach już ma porządne Audioquesty. Jesteś pewien, że nie usłyszy różnicy na tylnych? Tzn wiem, że w jego uszach nie siedzisz- chodzi mi o Waszą opinię.

A co powiecie na Oehlbachy, Cordiale itp? Trochę droższe za 2x2.5 mm.

Nie chcę źle doradzać i dlatego pytam o Wasze zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moim zdaniem nie należy przesadzać z kupnem drogich kabli na tyły.Są to tylko głośniki efektowe .Wydaje mi sie że nie odróżnisz kabli za 4 zł.od kabli za 15 zł.Co innego z frontami.Moje kable są również pod tynkiem i nie są to drogie kable a efekt jest zadowalający.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...