Skocz do zawartości

Zestaw stereo


zboj

Recommended Posts

Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad zestawem stereo i chciałbym prosić o rade. Muzyki głównie słuchałem na magnetofono - cd sony, ale kila razy padł laser i już nie mam ochoty sie z nim zmagać. Później trochę na komputerze, karta dźwiękowa sound blaster + głośniki creative 5.1, grało to całkiem dobrze, ale słuchanie muzyki na komputerze to porażka, ciągle słychać jak coś (napęd) szlifuje płytę papierem ściernym. Później kupiłem zestaw kina domowego samsung, jakość dźwieku średnia, nie lepsza niż z komputera. Po tych mękach zdecydowałem się na zakup czegoś "prawdziwego" do słuchania muzyki.

Głownie słucham typu depeche mode, radiohead, pink floyd, riverside, metallica ...
1.Chciałbym kupić: CD, wzmacniacz i kolumny za ok. 2500 zl,
2.Pokój ma ok. 11 m2 rzut pokoju
2.Zależy mi na nowym sprzęcie (brak wiedzy żeby ocenić: czy dany element jest wart takiej czy innej sumy, nie chce
kupić czegoś co sie nawali po tygodniu itd.)
3.Ważny tez jest wygląd poszczególnych elementów, z tego względu odpada np harman/kardon bo wyglądem przypomina
wspomnianego samsunga (takie podejście może dziwić, ale nic na to nie poradzę, sprzęt musi mi sie podobać i być wykonany estetycznie
bo inaczej piękny dźwięk mu nie pomoże)
4.Myślałem o zakupie np denon dcd 500 i pma500 (ktoś na forum do tego typu muzyki która podałem wyżej odradzał) lub marantz 5001 i pm4001.
Proszę o opinie, sugestie i inne propozycje.

PS.Weźcie pod uwagę, ze moje doświadczenie jest zerowe, podejrzewam wiec ze kazdy zestaw (albo zdecydowana większość)
wbije mnie w fotel i zmiażdży swoim dźwiękiem.

marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Denonem nie jest zły, trzeba by tylko dać mu dobre kolumny. Generalnie za takie pieniądze nie spodziewałbym się cudów, ale na pewno nie oszczędzaj na kolumnach - one są najważniejsze. Wzmacniacz a już CD to w tych cenach praktycznie wszystkie będą grały tak podobnie, że jeśli wygląd się dla Ciebie liczy to możesz eliminować pod jego kątem. Oczywiście poruszaj się wśród sprzętów dobrych i sprawdzonych, ale skoro wpadłeś na Denona to nie powinieneś mieć z tym najmniejszych problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Rozważył bym na twoim miejscu, jakiś gotowy zestaw np. Yamaha Piano Craft http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne,a12.bhtml ,lub Teac http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/19003. Co do tych Qadrali to nie jestem pewien czy to dobry wybór, ale komponenty można kupować osobno i kolumny można dobrać jakie się chce. Pokój jest nie za duży, bez obrazy, (sam mam taki) i słuchanie czegokolwiek bardzo mocnego, z dużymi wolno stojącymi kolumnami mija się z celem. Przy dużej głośności zniekształcenia spowodowane odbiciami będą tak duże, że zaczniesz tracić percepcje poprawnego rytmu. Piano Craft Yamahy, to poważny sprzęt i potrafiący sprawić wiele radochy. Monitory mają zaletę ustawienia gdziekolwiek, jeżeli będzie brakowało basu, to za oszczędzone pieniądze, Możesz dokupić Sobie subwoofer, który też możesz postawić gdziekolwiek (no prawie...)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aby podłączyć gramofon musisz kupić odpowiedni przed wzmacniacz.Na allegro znajdziesz je w dużym wyborze.


Witam ja raczej jestem na forum audiostereo,ale sadze ze moge ci cos poradzic co bedzie lepsze od tego piano.Wzmacniacz Reloop 210,lub Koda 261.Nowe koszt 600-700 pln na allegro jeszcze taniej tez z gwarancja.Denon 500 to jest zabawka bez szans z tymi wzmacniaczami .Dobry wybor ale drozszy to Yamaha ax497.Tyle o wzmacniaczach.Cd nowy Yamaha 397 ,Denon Dcd 700,Harman Kardon 750.755,Onkyo 7333 wszystkie te modele na allegro w cenach od 500-750 pln w sklepach troche wiecej.Tak wiec 1500 pln zostaje ci około 1000 tys .Kolumny to zdecydowanie Uher 520s nowe,lub uzywane B&W 602s2.W kwocie 2500 napewno sie zamknie,a bedzie grac napewno dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...